IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Cazul macelarul
marius
post Oct 30 2007, 02:21 PM
Post #1

Senior Member

Group: SModerator
From: :-)
Member No.: 80

Lazaroiu l-a omorat pe Bebu pe data de 4 octombrie, in garsoniera sa din cartierul craiovean Rovine, intre orele 17.00 si 19.00, l-a lasat acolo pana a doua zi dimineata si a plecat la serviciu, potrivit comandantului Inspectoratului de Politie Judetean (IPJ) Dolj, comisarul-sef Georgel Enescu.
Dupa ce s-a intors, a transat cadavrul cu o panza de bomfaier si cutite si nu este exclus ca o parte din cadavru sa fi fost pastrata in congelator.
Potrivit lui Enescu, cadavrul transat a fost transportat de subofiterul de penitenciar in mai multe transe, in perioada 5 - 7 octombrie, folosindu-se de o masina inchiriata, in judetul Caras-Severin.
Lazaroiu l-ar fi omorat pe Bebu pentru ca acesta avea sa-i dea celui de-al doilea o suma de circa 7.000 de euro si se apropia data scadenta, iar Lazaroiu nu avea banii. Atat Lazaroiu, cat si Bebu intermediau bani cu camata.

Intreaga stire aici : http://www.ziare.com/Un_subofiter__arestat...ova-160890.html

Vezi video http://www.youtube.com/watch?v=UHB54yeKqh4

(IMG:http://www.postimage.org/aV1tdMHS.jpg)

Potrivit surselor citate, pedeapsa maxima pt aceasta crima odioasa , ar fi de pana in 25 ani
Considerati ca pedeapsa este pe masura faptelor?
Go to the top of the page

+Quote Post
marius
post Oct 30 2007, 02:28 PM
Post #2

Senior Member

Video -Primii martori din acest caz

http://www.youtube.com/watch?v=0Bkw53pOKsM

Criminalul a mai si participat la inmormantare .....

+Quote Post
ValiSS
post Oct 30 2007, 03:20 PM
Post #3

Advanced Member

Group: Members
Member No.: 890

Eu inca sustin cu indarjire (de aia cred ca o sa fac riduri de tanar) necesitatea reintroducerii pedepsei cu moartea (chiar si cu executiile publice; eu m-as duce sa vad cum isi 12 gloante in piept un jegos care a omorat deliberat). Toate prostiile astea cu 'nu a avut discernamat' sau 'nu e intreg la cap si nu-l putem inchide' sunt niste bazaconii gresite din start, pentru ca in cazul asta statul ar trebui sa-i tina departe de lumea normala la scafarlie pe prapaditii astia.

--------------------
Dragostea de tara naste prosti!

+Quote Post
talib
post Oct 30 2007, 04:31 PM
Post #4

Advanced Member

From: in zbor
Member No.: 4,994

asta si toti cei ca el trebuie batuti, schingiuiti, desfigurati( asa ca sa sufere oleaca) si dupaia vreo 2000 de ani de inchisoare, ca sa nu zica omu ca nu i-ai dat o sansa (IMG:/laugh.gif)

--------------------
de ce va uitati asa la mine? nici eu nu mai stiu ce-i bine!

+Quote Post
tuffgirl
post Oct 31 2007, 03:30 AM
Post #5

Can't touch this!

Group: Moderatori
From: who cares?
Member No.: 618

1) Nu sariti la concluzii.

2) A fost gasit vinovat fara nici un dubiu?

3) Pedeapsa cu moartea ar fi potrivita daca totul a fost premeditat, daca el a comis crima pe moment, la nervi, inchisoarea pe viatza se pare potrivita.
Faptul ca a transat cadavrul shi a facut mai stiu eu ce dupa fapt... e o chestie de gust personal... se poate ca omul sa fie deranjat mintal.

Parerea mea.

Pedeapsa cu moarte isi are rostul la timpul potrivit, inainte sa condamnati pe cineva la moarte ganditi-va la familia victimei... in multe cazuri nu isi gasesc pacea dupa executie, dimpotriva se simt vinovati pentru moartea criminalului...asta e pentru ca au o constiintza.

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 31 2007, 11:42 AM
Post #6

Tra la la

From: Departe...
Member No.: 4,125

Am ales inchisoare pe viata daca se dovedeste ca este vinovat!
Mai bine spus daca instanta il gaseste vinovat de omor calificat ( parca asta este incadrarea nu? )

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
marius
post Oct 31 2007, 11:46 AM
Post #7

Senior Member

Ai ales inchisoarea pe viata....
Noroc de tuff cu acele puncte, ca altfel ati fi condamnat bietu` om la moarte (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

+Quote Post
Aneisse
post Oct 31 2007, 11:46 AM
Post #8

Senior Member

From: Somewhere close
Member No.: 458

Inchisoare pe viatza ... dar se poate lasa accidental in celula lui un sapun si o franghie :roll: oare merita?

--------------------
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! :)))
http://theoldjukebox.blogspot.com/

+Quote Post
ValiSS
post Oct 31 2007, 11:47 AM
Post #9

Advanced Member

Nu pot concepe ca unul care ucide in mod deliberat sa ajunga sa o duca bine printr-o puscarie.

--------------------

+Quote Post
marius
post Oct 31 2007, 11:49 AM
Post #10

Senior Member

(Aneisse)
Inchisoare pe viatza ... dar se poate lasa accidental in celula lui un sapun si o franghie :roll: oare merita?
:taz:

Familia indoliata nu are voie sa se multumeasca cu acea pedeapsa de 25 ani

Este inadmisibil ca pt o masturbare in public sa primesti 5 ani, iar pt o crima de 5 ori mai mult!!!!

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 31 2007, 11:49 AM
Post #11

Tra la la

From: Departe...
Member No.: 4,125

(marius)
Ai ales inchisoarea pe viata....
Noroc de tuff cu acele puncte, ca altfel ati fi condamnat bietu` om la moarte (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

La moarte as condamna violatorii si pedofilii asta e clar!
Valiss - vorba lu' Aneisse...nu este obligatoriu sa si traiasca in parnaie

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
Aneisse
post Oct 31 2007, 11:53 AM
Post #12

Senior Member

Bine, atunci la munca silnica...nush...dar eu nu sunt de acord cu pedeapsa cu moartea...cred ca mi s-ar face mila de el dak l-as vedea pe scaunul electric speriat. In fatza mortzii totzi suntem niste copii. Dak el e un animal (sa ma ierte animalele), tre sa gandesc si eu ca unul? Inchis la izolare cu posibilitatea de a alege, dak s-a saturat si vrea sa moara...sa moara! Pt mine inchisoarea e un mijloc de a-l tine departe de lume nu neaparat o pedeapsa sau o razbunare a societatii care oricum n-ar folosi la nimic. E un vierme fara minte si suflet , nu merita doi bani. Nu cred ca o crima s-ar putea considera vreodata achitata indiferent de pedeapsa . NU avem dreptul sa luam o viata din moment ce nu suntem in stare sa creem una. Din respect pentru viata nu omor dar izolat de lume si lasat singur pana cand isi va dori sa moara.

--------------------

+Quote Post
ValiSS
post Oct 31 2007, 11:54 AM
Post #13

Advanced Member

Pai si-atunci la ce sa-l mai inchizi? Ca sa plateasca tot amaratul din tara tinerea unor scursuri ale societatii pe mancare, haine si alte alea? Ca in ziua de azi nu prea se mai munceste la parnaie; cica ar fi exploatati. Ei stau, trag de fiare, joaca fotbal si table, 3 mese asigurate, vin tot felul de organizatii si le mai imbunatatesc situatia. Iar contribuabilul nu-si permite acasa, curat si cinstit, 3 mese, timp de fotbal si de table, si munceste ca un caine. Si-atunci care-i dreptatea?
Putem sa creem, Aneisse. Daca o facem fara prezervativ sau pastile, chiar se poate crea. (IMG:/laugh.gif) Si apare un individ de genul asta si omoara ceea ce a creat, sustinut si intretinut altcineva.
Uite, eu as propune altceva (ca prea am luat-o in serios si nu-mi convine): la fiecare criminal impuscat, sa fac eu un copil unei femei pe care o aleg eu. Merge? (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
talib
post Oct 31 2007, 11:54 AM
Post #14

Advanced Member

From: in zbor
Member No.: 4,994

ba valiss daca stii tu clar ca el a fost, dute ma si bagai cutitu-n gat. si toti care ziceti ca trebuie condamnat la moarte, duceti-va voi si executatil! e usor de zis ca ar trebuii sa il omoare cineva

--------------------
de ce va uitati asa la mine? nici eu nu mai stiu ce-i bine!

+Quote Post
ValiSS
post Oct 31 2007, 11:57 AM
Post #15

Advanced Member

Ma ofer, talib, sa fac parte dintr-un pluton de executie. Fara probleme, amicul meu taliban cu gurita mare si iute la manie.

--------------------

+Quote Post
Aneisse
post Oct 31 2007, 11:58 AM
Post #16

Senior Member

Mai...eu vb la general, atunci cand se stie clar ca un om a facut asta.

ValiSS bine, atunci hai sa-l trimitem pe o insula pustie , saraca, unde ploua mai tot timpul, vegetatia e precara animale nu sunt deloc si apa e puturoasa. Treaba lui dak supravietuieste la limita ... nu mai plateste nimeni...

Nush mey, chiar nu stiu si chiar dak as sti chiar n-ar conta...

--------------------

+Quote Post
marius
post Oct 31 2007, 11:58 AM
Post #17

Senior Member

Talib,esti cumva din Ploiesti? (IMG:/biggrin.gif)
Parca prea ii tii partea (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)
Stai linistit ca nu moare el asa cu una cu doua
Insa mai intai o sa primeasca surpriza de la gay-i de acolo deoarece era subofiter, intelegi? (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

+Quote Post
ValiSS
post Oct 31 2007, 12:00 PM
Post #18

Advanced Member

(marius)
Talib,esti cumva din Ploiesti? (IMG:/biggrin.gif)
Parca prea ii tii partea (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)
Stai linistit ca nu moare el asa cu una cu doua
Insa mai intai o sa primeasca surpriza de la gay-i de acolo deoarece era subofiter, intelegi? (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

Da, prin partea cu scapatul sapunului chiar trebuie sa treaca. Sa nu moara cu regretul ca n-a incercat vreodata. Gandesti in spirit crestinesc, Marius, imi place mult! (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
Aneisse
post Oct 31 2007, 12:01 PM
Post #19

Senior Member

ok, ok...bine mi s-a trezit spiritul razbunator...ar merita sa simta si el frustrarea si neputintza...

--------------------

+Quote Post
marius
post Oct 31 2007, 12:02 PM
Post #20

Senior Member

Blasfemie fiule, blasfemie
Ma gandeam la cu totul altceva (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 15th December 2019 - 11:00 AM