IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
De cate ori....
nk_12321
post Oct 6 2008, 12:59 PM
Post #1

Member
**

Group: Members
From: Petrosani
Member No.: 13,584

De cate ori ai dorit sa faci ceva "ca la carte".... acel ceva fiind extrem de important.... sa iasa excelent din toate punctele de vedere..... sa fie genial..... sa fie extra..... Tzi s-a intamplat sa amani "lucrarea" anume cu acest scop???..... ca tzi s'a parut ca inca nu eshti pregatit???.... Ce ai facut cu scopul de a combate acest lucru???

--------------------

Basarabia Pamant Romanesc
Go to the top of the page

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 6 2008, 06:38 PM
Post #2

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Adica lasa-ma sa vad daca am inteles eo bine ce intrebi tu!
Deci....

Iti propui sa faci ceva ''monumental'' si ''unic'' ceva extraordinar... DAR.... nu te simti pregatit si te abati un pic de la plan ??? Asta intrebi?

Ce poti face sa combati treaba asta?
Well (daca raspund la intrebarea corecta) nu poti face decat sa te pregatesti pana cand ajungi intr-un punct in care nu o sa-ti mai spui ca nu esti pregatit (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Daca iti doresti cu adevarat ceva insisti pana cand iese acel ''ceva unic si excelent''. Rabzi orice si mergi pe calea aleasa de tine, nu accepti NU SE POATE ca solutie.

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
nk_12321
post Oct 7 2008, 09:01 AM
Post #3

Member
**

QUOTE (jolie_jojo @ Oct 6 2008, 08:38 PM) *
Iti propui sa faci ceva ''monumental'' si ''unic'' ceva extraordinar... DAR.... nu te simti pregatit si te abati un pic de la plan ??? Asta intrebi?

Ceva de genu....
Uite un ex. "Vrei sa'i spui shefului tau ca vrei un salariu mai mare..... si nu gaseshti nici o data momentul potrivit.... Sa ai si tupeul.... si sheful sa aiba timp de tine...

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 7 2008, 06:19 PM
Post #4

Tra la la

Nu primim nimic moka in viata ... nu gasim momentul? Nu-i asa ca e mai usor sa stam si sa asteptam? Daaaaaaaaaa, dar apoi ajungem intr-un punct in care ne reprosam ca am asteptat.
Nu mai bine il facem sa fie? decat sa lancezim? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
nk_12321
post Oct 7 2008, 07:08 PM
Post #5

Member
**

jojo ushor de zis greu de facut (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 8 2008, 06:51 AM
Post #6

Tra la la

Adevarat, nu am spus ca este o chestie usoara. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Numai ca nu ar trebui sa ne culcam pe o ureche. Stiu ce se spune despre oamenii tupeisti, dar si tupeul asta poate fi util uneori. Mai ales cand este interesul tau la mijloc. Si atata vreme cat nu calci peste cadavre in drumul tau, nu vad de ce nu te-ai motiva. In fond ce ai de pierdut?
Luand cazul concret, cererea de marire de salariu. Hai sa spunem ca ai putea pierde jobul. Dar apoi te gandesti, bey nene daca m-o dat afara numa pt ca am indraznit sa cer o marire, inseamna ca nu aveam oricum sanse sa urc pe scara ierarhica, oricum demisionam intr-un final nu? S-atunci ce am pierdut? Un job de rahat... next!

--------------------

+Quote Post
maybe
post Oct 11 2008, 05:38 AM
Post #7

maybe, maybe not

Member No.: 1,769

m-ati dezamagit total cu discutia asta despre salarii -asta chiar tine de sefi

cand ai vorbit, nk, despre "ceva ca la carte" ma gandeam la o devenire in plan personal, la o victorie mai degraba spirituala

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post
nk_12321
post Oct 11 2008, 06:56 AM
Post #8

Member
**

maybe.... Eu am incercat sa dau cel mai banal exemplu.....

Bunnn... Uite un alt exemplu... Vezi (des, cunosti din vedere) o persoana de sex opus... shi vrei sa intri in vorba cu acea persoana... nu shtii cum sa incepi vorba dar asta nu'i o mare problema.... problema e sa zicem ca este... sa zicem, ca nu eshti machiata, si daca te uitzi in oglinda nu i'tzi lpace cum aratzi.... (asta am dat ca ex.) shi nu eshti sigura ca vei fi "apreciata la cel mai bun nivel" shi consideri ca data viitoare o sa aratzi mai bine....

(sper ca ex. asta sa'tzi placa mai mult daca nu gasim altele) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )

--------------------

+Quote Post
sand
post Oct 18 2008, 10:47 PM
Post #9

Advanced Member

From: aici
Member No.: 13,638

mda, se pare ca nici asta nu i-o placut! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) vorba lu' JJ: next! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st November 2019 - 06:25 PM