IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Big Brother 2
FireEyes
post Jan 8 2004, 12:14 AM
Post #1

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

La mijlocul lunii martie, cel mai probabil pe data de 13, Big Brother va reveni la Prima TV cu partea a doua a acestui reality-show de succes. Fratele cel Mare se va intoarce cu conditii si reguli mult mai aspre, dar si cu un premiu pe masura, 75.000 de euro. Adela Harnagea, producatoarea emisiunii Big Brother, ne-a dezvaluit din surprizele Big Brother 2.

Toata stirea aici:
http://news.itbox.ro/wmview.php?ArtID=96

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
FireEyes
post Jan 21 2004, 11:02 PM
Post #2

Gazda Voastra

Enrnes sa inscris si la a doua editie a BB2. El a facut-o pentru a se amuza si ca o surpriza pentru echipa de productie, in mod normal regulamentul nepermitindu-i sa intre in Casa inca o data.

Toate sirea aici:
http://news.itbox.ro/wmview.php?ArtID=131

--------------------

+Quote Post
FireEyes
post Mar 2 2004, 11:48 PM
Post #3

Gazda Voastra

Din 14 Martie vom avea Big Brother 2!

http://news.itbox.ro/wmview.php?ArtID=268

--------------------

+Quote Post
Catalin
post Mar 8 2004, 05:53 PM
Post #4

Advanced Member

Group: Members
From: UVT-Timisoara/Tg-Jiu
Member No.: 4

sunt curios cum o sa iasa .. sper ca mai misto ca primul ! (IMG:/smile.gif)

--------------------
Bine a zis , cine a zis , cand a zis si ce a zis !

+Quote Post
Emilian
post Mar 8 2004, 05:54 PM
Post #5

Member
**

From: Bucharest
Member No.: 6

Io acuma mi-am bagat net pe LAN deci o sa pot sa vad mai toata ziua ce se intampla acolo !!! YEEEEEEEEE

+Quote Post
FireEyes
post Mar 8 2004, 10:51 PM
Post #6

Gazda Voastra

de pe 12 pana pe 14 vor sta in casa Carcotasii (IMG:/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
FireEyes
post Mar 16 2004, 07:30 PM
Post #7

Gazda Voastra

Nu stiu cati dintre voi au prins in seara asta pe Realitatea TV.
A fost o emisiune legata de actualul Big Brother invitatii fiind
3 dintre fostii fratiori (Andreea, Violeta si Ernest) si un domn, in varsta, ca invitat din partea CNA.

Aceasta emisiune s-a bazat pe faptul ca azi, 16 Martie, Prima TV a luat o amenda de 200.000.000 lei pentru imaginile din cadrul Big Brother de la ora 20.00. (andreea cu dansa in aer liber )

Eu cel putin nu sunt de acord cu aceasta amenda, cu atat mai mult cu cat, asa cum sustinea si o persoana care sunat in timpul emisiunii, violenta extrema din cadrul stirilor de la ora 17 de la protv si antena1, nu se compara cu un nud de femeie sau barbat.

Domnul de la CNA nefiind deloc de acord cu problema spusa, a intors-o ca un politician, in final neraspunzand concret la intrebarea pusa si de moderatorul emisiunii.

A mai sunat o doamna, pe la 50 de ani, careia nu-i place deloc aceasta editie, si nu a fost deloc de acord nuditatea la BB, ce sa mai zic de...sex . D-nei i-ar fi placut sa revada o editie gen Big Brother...o editie cu tenta.....telenovelistica.

Big Brother merge mai departe ! Succes !

--------------------

+Quote Post
skullpder
post Mar 17 2004, 02:53 PM
Post #8

Member
**

From: Bucuresti
Member No.: 111

Crezi ca se sinchiseste prima tv de 200 milioane? Audienta mare in "prime time" inseamna foarte multi bani, mult mai multi decat simbolica amenda pe care au primit-o. Cu alte cuvinte li se rupe lor de 200 de milioane de lei cand castiga de jdemii de ori mai mult prin includerea emsiunii BB in acest interval orar.

--------------------
Cind oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei, se imita unul pe altul.

+Quote Post
marius
post Mar 17 2004, 04:14 PM
Post #9

Senior Member

Group: SModerator
From: :-)
Member No.: 80

sigur nu 200... e problema! problema e ca inca mai sunt oameni capabili sa faca cenzura!
Iar daca unul a inceput sa puna ochii pe "prima",.... sigur shakalii asteapta pe la colturi orce ocazie ptr a impiedica difuzarea , iar mai rau va fi cand politica se va folosi de aceasta amenda!
Curios, de ce tineretul nu are un cuvant de spus in fatza replicei acelei pudice doamne care reclama eminsiunea, dar .... totusi o vizioneaza!

+Quote Post
skullpder
post Mar 17 2004, 04:25 PM
Post #10

Member
**

From: Bucuresti
Member No.: 111

Da' cum ai vrea sa fie altfel decat pudica la 50 de ani? Cainii latra, caravana trece....

--------------------
Cind oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei, se imita unul pe altul.

+Quote Post
FireEyes
post Mar 17 2004, 07:05 PM
Post #11

Gazda Voastra

CNA-ul inchide ochii la stirile de la ora 5, atat de pe antena1 cat si cele de la protv, stiri care sunt cu mult mult mai oribile decat o femeie goala!

--------------------

+Quote Post
FireEyes
post Mar 17 2004, 10:55 PM
Post #12

Gazda Voastra

mpreuna cu presedintele CNA, Ralu Filip, deputatii au luat atitudine fata de difuzarea la ore de maxima audienta a unor secvente fierbinti din Big Brother. "Se propun bani unor tineri ca sa ce? Sa se dezbrace in fata camerei, sa faca si un act sexual... e ca o prostitutie", a aratat Ralu Filip. In ce priveste sanctiunile, amenda de 200 milioane reprezinta de fapt un cumul pentru doua abateri, urmatoarea sanctiune fiind, conform legii, intreruperea emisiei in prime-time, de la 10 minute pana la 3 ore. Madalin Voicu (foto medalion) a subscris ideii de "proxenetism mascat intr-o emisiune... Eu nu sunt omul care sa se fereasca de placerile vietii, dar nu pot fi de acord cu o marfa care se cumpara si se vinde pe un post de televiziune", a mai spus Voicu, acuzand Prima TV ca a transformat sau acceptat transformarea emisiunii facand prostitutie si proxenetism intr-o forma mascata. Deputatul a sugerat sanctiuni dure, ca ridicarea licentei, aratand ca ce a facut OTV (care nu are dreptul sa emita) e "minor" fata de ce face Prima. Mihai Malaimare a spus ca cere in nume personal ridicarea licentei postului Prima TV: "Aceasta ar trebui sa fie sanctiunea pentru ca s-a adus mizeria in casele noastre". sedinta s-a incheiat cu promisiunea unei dezbateri la care sa fie invitati reprezentanti ai Academiei si ai Bisericii Ortodoxe Romane. Pana la ora inchiderii editiei, Prima TV nu si-a exprimat o pozitie oficiala.

Sursa: Libertatea

--------------------

+Quote Post
Light}{
post Mar 18 2004, 07:55 PM
Post #13

Member
**

From: undeva pe soare
Member No.: 139

200 milioane de lei e nimik daca aveam in vedere faptul k in urma BB1 prima a castigat 60 milioane $.
intentia organizatorilor a fost mult prea pe fata de data asta.. SEX SEX SEX cu orice chip. am un coleg care a fost la preselectie si a ajuns pana in semifinala.. si mi-a zis k una din lucrurile mentionate in formular era urmatoiarea: sunteti dispusi sa intretineti relatii sexuale in casa?
cred k nimeni nu ar fi avut de comentat daca lucrurile ar fi fost lasate sa-si urmeze cursul firesc. s-a fortat mult prea tare nota si asta o sa-i coste mult p cei de la prima.
cred k tambalaul asta ar inceta daca imaginile hot ar fi pastrate pt salut BB.
chiar e de prost gust sa ii vad p aia defiland in toata splendoarea inteligentei lor in prime time :roll:

--------------------
ai incredere in timp si soare

+Quote Post
Emilian
post Mar 19 2004, 10:43 PM
Post #14

Member
**

Member No.: 6

Io nu inteleg de ce tocmai la noi in tzara sare lumea ca arsa cand vede cate ceva de genul asta.
Si in alte tzari se vad la BigBrother chestii si mai si decat am vazut noi aici. Comparand editia de anul trecut cu cea de anul asta, aia a fost super decenta si totusi au existat tot felul de comentarii contra ca e nush cum si ca se vorbeste murdar si mai stiu eu cum.
Hai sa fim seriosi, BigBrother le-a dat subiect de comentariu celor care n-aveau ce face, iar CNA-ului le-a dat motiv de amenzi la fiecare coltz ca sa isi mai ia cate un membru CNA cate o masina sau cate un laptop sau ceva ca se invechisera cele de anul trecut...
BigBrother e un show super indiferent daca cutareasca sau cutarescu isi expun chestiutzele in stanga si in dreapta. Astea-s detalii minore.

Toate cele bune !

+Quote Post
Guest_BLu3^babe_*
post Mar 20 2004, 02:38 PM
Post #15

Guests

tot ce vroiam yo sa zik a zis Emy pt mine (IMG:/biggrin.gif) mie-mi place...who`s ur favourite?

p.s: vedetzi k mai e un topic asemanator la Generalitati

+Quote Post
WhteWolf
post Apr 18 2004, 02:18 PM
Post #16

Member
**

From: Intr-o sticla de alcool
Member No.: 17

(mihai)
CNA-ul inchide ochii la stirile de la ora 5, atat de pe antena1 cat si cele de la protv, stiri care sunt cu mult mult mai oribile decat o femeie goala!

Da intr-adevar stirile sunt cu adevarat mai violente... dar prezinta realitatea. Democratie... este ceea ce ar trebui sa conduca aceasta, respectiv puterea poporului. Pentru ca aceasta putere a poporului sa se indrepte unde trebuie, oare nu trebuie sa fie aflat adevarul?

Lumea trebuie sa stii ce este intampla in tara asta, asa ca nu ar nici o relevanta a compara violenta , nuditatea (care de altfel e cenzurata tot timpul) din cadrul stirilor cu cea de la BigBrother care de altfel este doar un show.

Daca pana si la stirile de la ora 17 noi am fi mintiti, atunci de ce draq ne miram ca tara asta se duce de rapa pe zi ce trece ? [nu de-alta dar asta observ ca vreti.]

Sa inteleg ca preferi sa te uiti la stiri, sa nu se difuzeze aspectele reale ale ceea ce se intampla in cadrul tarii si atunci da, e ok ca si la BigBrother sa nu se prezinte sex live. Halal comparatie.

Da, nu exclud ca si in cadrul stirilor exista minciuni, dar dati-o draq de treaba, eu ma uit la stiri ca sa aflu ce se intampla... si ma uit la BigBrother ca sa-mi pierd timpul cu niste oameni care n-au avut ce face, din care de altfel si-asa nu raman cu nimic util.

Asa ca , gasiti altceva cu care sa comparati, si nu cu stirile, la care de altfel se uita tot omul de rand si nu comenteaza nimic, ba chiar se sperie de realitate.. asta e culmea :hammer:

Best regards.

+Quote Post
FireEyes
post May 26 2004, 03:00 PM
Post #17

Gazda Voastra

mai este un pic si se apropie de final.

cateva pareri inainte de incheiere ?

--------------------

+Quote Post
rainy
post Jun 8 2004, 12:47 PM
Post #18

Member
**

Member No.: 94

BB2 a fost un esec. Incepand cu selectionarea personajelor pana la genul de sarcini.
Sunt de acord sa copiezi o emisiune de succes din afara, dar cu amendamentul de-a o adapta cat de cat la mentalitatea, la caracteristicile poporului roman. Genul de conflicte generate in Casa BB nu au fost cele asteptate de telespectatorii romani. Drept urmare, au fost eliminati, pe rand, concurenti valorosi, cu real potential de show.
Rating de 0,1%!!!
Astept cu interes BB3. :roll: Dar in alta tara, nu la noi.

--------------------
"Fiecare gand ar trebui sa aminteasca stingerea unui suras" - Emil Cioran/Silogismele amaraciunii

+Quote Post
FireEyes
post Jun 8 2004, 01:16 PM
Post #19

Gazda Voastra

dupa "succesul" care l-a avut nu cred ca vom avea prea curand bb3, poate la alta televiziune (IMG:/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
rainy
post Jun 8 2004, 01:21 PM
Post #20

Member
**

Member No.: 94

Din cate stiu doar firma producatoare e falimentara (IMG:/laugh.gif)
Prima TV inca n-a sucombat.
Astept cu oarecare interes emisiunile lui Ernest, ale Andreei BB2.
Ah...am devenit rea (IMG:/laugh.gif)

--------------------
"Fiecare gand ar trebui sa aminteasca stingerea unui suras" - Emil Cioran/Silogismele amaraciunii

+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 17th October 2019 - 10:46 AM