IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
Cercel in limba!
Anne
post Jun 20 2005, 09:54 AM
Post #41

Advanced Member

Group: Members
From: candyworld
Member No.: 988

(AndreeaB)
io am in limba....e super cul...am citit intro revista....si daca sant rokerita ..nu tre sami lipseasca

:jeez: :jeez: :jeez:

eu nu am gauri in plus inca decat cele pe care mi l-au dat cand eram micutza in urechi. dar mi-as pune un cercelus in nas sau spranceana .de ce? mi se pare ca e zecsi.. dar nu l-as purta tot timpul pt ca nu as fi acceptata. nici ai mei parinti nu m-ar lasa , si cand am sa mi-l pun (cred ca anul asta) o sa fie fara voia lor. din pacate lumea se ghideaza inca dupa aparente . in colegiul in care sunt eleva nu mi s-ar permite asa ceva , nici la un serviciu viitor sunt sigura ca nu. l-as purta sa spun asa in timpul meu liber , in cercul meu de prieteni si cand as merge pe strada , nu cred ca as jigni pe cineva purtand in cercelus . singurul lucru de care mi-e frica este durerea.
asta nu inseamna ca trebuie sa lipseascsa cei 7 ani de acasa , e o diferenta sa nu ai bun simt si sa deosebesti ce e placut sau nu ca fata de pe role.
da , este si o moda , dar fiecare dintre voi cand a fost copil a fost intr-o masura mai mica sau mai mare rebel , a incercat sa se opuna generatiei din-nainte cu ceva , sa se deosebeasca . cand vom avea si noi 30 de ani , sau mai stiu eu cat , depinde de fiecare cand se maturieaza o sa vedem poate ca acest lucru e inutil , dar atata timp cat credem ca ne reprezinta asta vom face.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
alexoac
post Jul 12 2005, 08:52 PM
Post #42

Newbie
*

Member No.: 1,483

sunt de acord cu toti ! ! ! asta e la fel ca muzica rock,nu oricine o intelege,si este cel mai greu de inteles,mai ales pt cei care asculta manele (IMG:/tongue.gif) nici house -ul nu prea il intelege nimeni, houserii nu inteleg rock ul si asa mai departe,dar daca asculti mai mult house sau rock s-ar putea sa il intelegi. pt ca nu il poti intelege de la prima ascultare,cum am zis, e mai greu de inteles,daca nu... gusturile nu se discuta
asa e si la tatuaje,cum am zis,sunt de acord cu voi!dar unii arata chiar bine,nici eu nu sunt de acord cu alea exagerate,sau cu tatuaje la greu...nu conteaza cate tatuaje iti faci pe corp sau cate gauri iti faci si unde,important e sa iti stea bine! si bon jovi(cercel in ureche),axl rose de la guns n roses(tatuaje,cercel in ureche,are si unu in sfarc),pamela anderson(are tatuaj),angelina jolie(tatuata si aia),aia de la spice girl (avea cercel in limba)si mutu(tatuat si ala:) ,si mai sunt o groaza de vedete care sunt sigur ca va plac si au tatuaje sau piercinguri......
apropo,tatuaje nu au aparut acum,sau cum zic babele astea despre tinerii din ziua de azi... ca pe timpul lor nu era asa ceva,pai cand erau tatuajele mamaie era pe tzeava,adica nici pe tzeava nu era,au cercei multi astia? atunci sa se duca mamaie in africa sa ii vada paia cate belciuge si tot felul de otzeluri au aia prin buze limba.etc..

--------------------
tralala

+Quote Post
Anne
post Jul 13 2005, 07:21 PM
Post #43

Advanced Member

da , muzica este o stare de spirit si un stil de viata daca il adopti , mie una imi place rockul .. ma crescut cu el si il inteleg la un alt nivel .. imi transmite ceva , dar nu pot adopta extremele (m.manson, ozzy) .
tu ai cercelusi pe undeva ? asta nu ne-ai spus .. daca da , esti acceptat de grupul de prieteni ? de familie ? de cei de la serviciu / scoala ? s-au acomodat sau n-au avut nici o retinere de la inceput ?

--------------------

+Quote Post
tuffgirl
post Jul 13 2005, 07:34 PM
Post #44

Can't touch this!

Group: Moderatori
From: who cares?
Member No.: 618

Anne pentru cercel in nas potzi sa folosesti bijuterii magnetice unde nu trebuie sa faci gaura. Daca faci gaura o sa trebuiasca sa porti bijuteria pana locul acela se vindeca, poate dura cateva saptamani sau cateva luni. Eu am facut a doua gaura in urechi shi a trecut aprope o luna pana s-au vindecat.
Despre cercelul in limba doar o singua mentziune de fapt doua:
1) bilele alea de metal care se pun in limba pot sa i-ti ciobeasca dintzii
si te trezesti cu carii dentale sau dinti rupti..... pretty (IMG:/laugh.gif)
2) impiedica la vorbire

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
Anne
post Jul 13 2005, 08:06 PM
Post #45

Advanced Member

ai dreptate , cred ca renunt la ideea de a ma ingauri .. dar nu cred ca exista cercelusi metalici pt orice zona .. nu vad cum ti-ai putea pune unul in spranceana sau nas fara gaurica si eu acolo vreau..decat pt ureche stiu ca sunt . atat .. ma insel ?
in limba chiar nu mi-as pune ..tzin tare mult la dintisorii mei , ma ingrozeste gandul sa mi se strice , ingalbeneasca , rupa vreunul dar as saruta pe cineva cu asa ceva . (IMG:/tongue.gif)

--------------------

+Quote Post
tuffgirl
post Jul 13 2005, 08:11 PM
Post #46

Can't touch this!

Cred ca sunt din aia magnetici pentru nas shi de asemenea am inteles ca potzi sa gasesti din aia pentru buric fara sa trebuiasca sa te gauresti :crazy: (IMG:/laugh.gif)

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
Anne
post Jul 14 2005, 01:09 AM
Post #47

Advanced Member

am sa caut atunci pt nasuc si bulic (IMG:/biggrin.gif)
dar unde ar trebui ? la saloanele de gaureala sau asa aiurea prin oras la bijuterii ? n-am nici cea mai mica idee ... daca chiar exista vreau , vreau , vreau .. are cineva pusi cercei de-astia magnetici ?
tuff ai vazut prin NY ? vreau si eu vreo 2 (IMG:/tongue.gif)

--------------------

+Quote Post
tuffgirl
post Jul 14 2005, 04:55 PM
Post #48

Can't touch this!

(IMG:/laugh.gif) Anne nu m-am interesat dar sunt sigura ca o sa gasesti in vreun mall sau ceva de genul acesta. :wink:

--------------------

+Quote Post
satine
post Jul 14 2005, 05:51 PM
Post #49

Member
**

From: Dreamland
Member No.: 1,470

Eu una nu mi-as pune cercel in limba.Cred ca e jenant atunci cand mananci. Dar mi-as pune un cercel in nas sau mai multi in urechi.

+Quote Post
alexoac
post Jul 15 2005, 07:23 PM
Post #50

Newbie
*

(Anne)
da , muzica este o stare de spirit si un stil de viata daca il adopti , mie una imi place rockul .. ma crescut cu el si il inteleg la un alt nivel .. imi transmite ceva , dar nu pot adopta extremele (m.manson, ozzy) .
tu ai cercelusi pe undeva ? asta nu ne-ai spus .. daca da , esti acceptat de grupul de prieteni ? de familie ? de cei de la serviciu / scoala ? s-au acomodat sau n-au avut nici o retinere de la inceput ?

nu am cercel, dar nici nu sunt impotriva acestuia....si cu toate ca imi place rockul manson nu imi place ......

--------------------
tralala

+Quote Post
Brunette
post Jul 20 2005, 02:23 PM
Post #51

Newbie
*

Member No.: 1,515

de fiekre data knd citesc p forum pareri despre cercelu` in limba nu stiu c sa ma bufneasca mai intai......rasu`.....sau plansu`?!?!?!
Am avut kteva gauri si in urechi,am avut cercel si in nas si acum am in limba. Niciodata n-am exagerat cu marimea cerceilor,toti au fost mici si finutzi si nici nu am purtat toti cerceii deodata.Nu mi s-a spus niciodata k arata nasol,din contra si prietenelor mamei mele le placea.
Kt despre acele pareri p kre le-am citit p forum unele aici,unele in alta parte..."cercelu` in limba t jeneaza atunci knd mananci"-> fals, "dupa ce ti-l faci tre` sa mananci 2 sapt supa cu paiu`"->fals -doar t doare un pic in primele 2-3 zile si in plus nu tre` sa mananci cu paiu k t doare mai rau limba k se incordeaza muschii limbii. Am mai citit si k poti sa-ti spargi dintii cu el si k poti sa spargi si dintii altora (IMG:/smile.gif) ,dar de un an,de knd il am nu mi s-a intamplat... A scris p forumul asta cineva k ei/lui i-a dat cu o solutie si i-a facut gaura dupa 45 de min,io n-am stat nici mkr 5 min asa k nu stiu cu c i-a dat d a durat asa d mult...
Asa k pt. cei c vor sa-si puna cercel in limba sa se duk sa-si puna si nu intre p forum k sa ceara pareri k observ k p aici se da doar cu presupusu`...

--------------------
Limita e ceru`.......... si ceru` e aproape...

+Quote Post
tuffgirl
post Jul 20 2005, 02:51 PM
Post #52

Can't touch this!

Draga, lucrez intrun cabinet de stomatologie. Nu vorbesc din auzite, avem pacienti care au ciobit dintii cu cercelul in limba. :wink:

--------------------

+Quote Post
Brunette
post Jul 20 2005, 05:58 PM
Post #53

Newbie
*

Member No.: 1,515

Draga.............n-am zis k nu s poate.......am zis k nu mi s-a intamplat......asa dak nu esti atent poti sa-ti spargi dintii si cu lingura... (IMG:/biggrin.gif)

--------------------
Limita e ceru`.......... si ceru` e aproape...

+Quote Post
tuffgirl
post Jul 20 2005, 06:30 PM
Post #54

Can't touch this!

Bine draga (IMG:/laugh.gif) Inainte ti-e vremea. Da, se poate multe lucruri daca esti neatent/a , nu fac argument impotriva cerceilor in limba, daca ai, tu sa fii multzumit/a de el, daca nu ai, doar trebuie sa te gandesti putzin shi la sensul practical nu numai estetic. Ma rog fiecare cu traista lui, eu una am tatuaj (IMG:/tongue.gif) (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
nuconteaza
post Aug 6 2005, 11:40 PM
Post #55

Newbie
*

From: bucale
Member No.: 1,582

am...spunetimi si mie va rog unde pot sami fac asa ceva si preturile orientativ da sa nu ma luati cu kardiak ca e inchis toata vara ..pls any1

+Quote Post
Anne
post Aug 9 2005, 10:20 AM
Post #56

Advanced Member

"Body Art" de la Bucuresti Mall

--------------------

+Quote Post
FireEyes
post Aug 9 2005, 11:28 AM
Post #57

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

(Anne)
"Body Art" de la Bucuresti Mall

(IMG:/wink.gif) ce le stie anne (IMG:/tongue.gif)

--------------------

+Quote Post
alexoac
post Aug 12 2005, 11:22 PM
Post #58

Newbie
*

nu va duceti in mall,sfatul meu... ca o multime de prieteni s-au plans de tatuajele de la aia din mall. cica se belesc si ies naspa ,la cercei nu stiu......probabil ca va baga cercei ruginiti:P

--------------------
tralala

+Quote Post
FireEyes
post Aug 12 2005, 11:58 PM
Post #59

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

So, stie cineva un loc unde se monteaza astfel de accesorii intr-un mod profesional ?

--------------------

+Quote Post
tuffgirl
post Aug 13 2005, 12:04 AM
Post #60

Can't touch this!

Eu stiu, eu stiu (IMG:/tongue.gif) (IMG:/laugh.gif) FireEyes vrei sa-ti pui cercel in limba? I got a few ideas about that if you want to hear them :woot:

--------------------

+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th September 2019 - 03:25 PM