IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
Ce mai citim, sau mai bine zis....mai citim?
Arwen.Evenstar
post May 26 2009, 02:40 PM
Post #121

Advanced Member

Group: Members
Member No.: 13,953

QUOTE (Arwen.Evenstar @ Jan 30 2009, 07:49 AM) *
Am citit "Arcul de Triumf" de E.M.Remarque si asteapta la rand "Mai presus de toate" - Eric Knight.

A asteptat la rand cartea aceea pana cand...am uitat de ea.
Intre timp, pe langa rasfoirea zilnica a scrierilor astrologice, alchimice, mistice (astea sunt drogurile mele) pe care le am in biblioteca, i-am devorat pe Sartre (Zidul, Greata, am incercat si ceva teatru, dar l-am abandonat repede in favoartea unor activitati mai active (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) - il voi relua, oricum), pe Baudelaire (finally, unul mai morbid si mai patimas decat mine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) - cum de nu l-am descoperit pana acum? (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) ), am citit Simone de Beauvoir - Al doilea sex si am incercat sa recitesc Arta Conversatiei dar m-am oprit dupa vreo 60 pagini ptr ca nu ma mai misca nimic la ea (desi la vremea cand am citit-o prima data, adica prin clasa a 11-a, mi-a placut mult de tot).
Am mai citit (in reprize) si Vietile marilor compozitori - Harold C. Schonberg.
Acum citesc Noica - Mathesis sau bucuriile simple si H. von Praag - Cele opt porţi ale misticii.

By the way, ma bucur sa va revad. Am cam absentat din peisaj. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
Lasto beth nin, tolo dan na ngalad
Go to the top of the page

+Quote Post
jolie_jojo
post Jul 7 2011, 09:40 AM
Post #122

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Sunt pe "meleagurile" lui Sade cu ale lui o suta douazeci de zile ale Sodomei (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
maybe
post Jul 7 2011, 12:28 PM
Post #123

maybe, maybe not

Member No.: 1,769

QUOTE (jolie_jojo @ Jul 7 2011, 12:40 PM) *
Sunt pe "meleagurile" lui Sade cu ale lui o suta douazeci de zile ale Sodomei (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
aoleao, acu', in prag de conced la Medias? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post
jolie_jojo
post Jul 7 2011, 12:30 PM
Post #124

Tra la la

From: Departe...
Member No.: 4,125

Ti-e frica a? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Ai pe undeva prin gradina fro' fortareata izolata, imprejmuita cu apa si rechini in care sa ne zidim cu 8 fecioare etc etc etc? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post

7 Pages V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 22nd August 2019 - 06:39 PM