IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Riverdance
tuffgirl
post Apr 28 2005, 04:23 PM
Post #1

Can't touch this!

Group: Moderatori
From: who cares?
Member No.: 618

Buna River. Ma gandeam ca poate o sa deschizi tu topicul acesta dar vad ca nu s-a intamplat so, am luat eu initziativa (sper ca nu te deranjeaza). Oricum scopul a fost, sa avem un loc de unde sa te luam. Sper ca o sa pariticipi la subiectul care acum itzi poarta numele (nickname). (IMG:/biggrin.gif)

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?
Go to the top of the page

+Quote Post
Riverdance
post Apr 29 2005, 09:15 AM
Post #2

Member
**

Group: Members
Member No.: 685

Tuffg, apreciez faptul ca desi esti si mai incarcata cu orele de servicu, ai reusit sa creezi un asemenea subiect. Esti altrusita fata pana in panzele albe! 8)

Argmentul 'riverd...' nu e interesant ... e un dance in river, sau un river in dance. Atat imaginea river-ului cat si a dance-ului ma inspira si ma caracterizeaza un pic, un pic ... ( aiurea!) ... :idea:

--------------------
'Oh spread your wings
Before they fall apart
Home is where the hurt is darlin'
Follow your heart.'

Robbie Williams - Spread Your Wings

+Quote Post
tuffgirl
post Apr 29 2005, 04:25 PM
Post #3

Can't touch this!

Riverdance-dansul raului- the way the river dances. Anyway asta nu e important. Nu sunt chiar asha de altruista cum crezi :twisted: , imi place felul cum gandesti, se pare ca avem cateva lucruri in comun shi ma gandeam ca poate din cand in cand se mai poate discuta shi de altceva inafara topicelor postate. So daca te plictisesti vreodata mai da shi tu un semn pe aici :wink: shi ma gandesc ca o sa fim multzi care o sa dam replica. Nu cred ca politica ,religia shi filozofia este singurul lucru de care sa poate vorbi. Vezi Sew a deschis topicul ei sa vorbeasca despre ea, eu l-am deschis pe al meu pentru ca eram de multe ori off topic shi am decis ca pe al meu pot sa fiu offtopic cat vreau fara retaliation from the "big guns". Sper sa il folosim shi pe al tau cat de mult
(IMG:/biggrin.gif) :kisskiss:

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
Riverdance
post Apr 30 2005, 05:49 AM
Post #4

Member
**

Igen! 8)

Stii, riverdance este un un spectacol irlandez care povesteste indosebi despre traditia si imgiratia multor irlandezi in sec XIX. Am avut ocazia sa-l vad in Dublin. Era euforie deplina. Sa vezi 20 de cupluri de dansatori care iti danseaza intr-un ritm infernal, de-ti plezneste inima, intr-o armonie de nedescris ... imi venea sa plang - deh, patetic - .

Apropos de dans, eu sper mult ca intr-o zi sa se introduca in scoli pe langa materie de 'educatie fizica' si aceea de 'dans' ( artistic sau nu ). Curriculum pe care inca il avem prin scoli, si nu doar la noi, este prea mult axat pe latura intelectuala, minte. Ar trebui (si) o materie de 'dans' pt ca omul sa fie mai complect ( minte - corp - emotii ).

In plus, cred ca dansul face omul mai gratios, ajuta elevul sa se desarce, sa rada, sa invete sa aiba un alt raport cu corpul sau, al altora.

Am cam deviat de la subiect ... sunt off-topic la patrat ... :wink:

--------------------
'Oh spread your wings
Before they fall apart
Follow your heart.'

+Quote Post
tuffgirl
post May 2 2005, 07:35 PM
Post #5

Can't touch this!

Hi River am vazut shi eu spectacolu "Riverdance" la televizor shi intradevar sunt nemaipomenitzi. Nu ai deviat de la subiect, este un "Off topic" shi pe langa asta daca itzi poarta numele potzi sa scrii ce vrei, asta e frumusetzea in a avea postul tau (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
tuffgirl
post May 12 2005, 12:10 AM
Post #6

Can't touch this!

River ai mentzionat ceva despre festivalul romanesc de la NY, well nu am fost dar mi-am amintit ca cu cativa ani in urma am fost la unul shi drept sa i-tzi spun am fost tare dezamagita, ma asteptam sa gasesc lucruri din cultura romaneasca shi cand colo am gasit o piatza de strada unde vindeau toate porcariile shi mancare shi au avut o scena unde doua nespalate cantau. Asta e Festivalul Romanesc la NY. De fapt totzi cantaretzii astia vestitzi din romania cand vin aici nu au concerte in sali sau mai stiu e ce teatre, canta in restaurante romanesti de ** sau mai putzin, nimic glamorous cum se da de gandit.

--------------------

+Quote Post
tuffgirl
post May 18 2005, 04:21 PM
Post #7

Can't touch this!

Hi River m-am mutat de la "ziua de nastere" ca sa nu fim off topic. Mama mea a lucrat in Gojd, eu am stat in Micro pe strada Minerului pe langa cartodrom. Nu stiu daca cunosti pe cineva pe acolo, itzi dau cateva nume, Marius(Broasca), Hera, astia stateau in acelas bolc, mai erau catziva Mariusi peste drum de ei era Gabi, Sorin, ma rog nu stiu daca cunosteai pe cineva pe acolo (IMG:/laugh.gif) Anyway a fost surpriza placuta sa aflu ca esti din Deva. Cum te cheama? Daca nu te superi bineintzeles. (IMG:/biggrin.gif) Pe mine ma cheama Corina.

--------------------

+Quote Post
Riverdance
post May 21 2005, 09:29 AM
Post #8

Member
**

da, stiu de strada Minerului, insa eu am stat mereu in Gojdu.

Ah, sa-ti zik cum ma cheama? Pe mine ma chema Florin, am 4 ani si nu stiu cati mai am de trait.

Nu stiu acele nume de care imi zici. Tu, deci, ai mers la scoala prin Micro!? Eu am fost la Generala 4 si au regretat profi ca am trecut pe acolo, eu nu!

--------------------
'Oh spread your wings
Before they fall apart
Follow your heart.'

+Quote Post
tuffgirl
post May 23 2005, 04:57 PM
Post #9

Can't touch this!

Hi (IMG:/laugh.gif) Esti tare istetz daca navighezi internetul shi stii sa scrii la 4 ani (IMG:/laugh.gif)
Anyway am fost la scoala 7 (sportiva :wink: ) generala dupa care am fost la Pedagogic. Nu am mers la scoala prin micro. Era totushi shi mai frumos daca ne cunosteam, dar nu e niciodata prea tarziu :wink: (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
Riverdance
post May 24 2005, 09:20 AM
Post #10

Member
**

Cu siguranta ne-am intalnit prin oras, ne-am privit chiar daca nu ne cunosteam. :oops: Wow la numarul 7, inseamna ca ai fost cu marile gimnaste, le-ai cunoscut traind pe langa ele. Exact subcetate, atunci tu cunosti cetatea bine .... :roll:

La pedagogic? Sora-mea a fost la pedo, si probabil in acelasi an cu tine, dar un alt profil ... :wink:

pt alti : la pedo erau si sunt fetele cele mai faine,adica toate clasele sunt pline de fete, cine nimerste intr-o asemenea clasa, poate sa zica ca are un harem , hehehe 8)

--------------------
'Oh spread your wings
Before they fall apart
Follow your heart.'

+Quote Post
tuffgirl
post May 24 2005, 08:03 PM
Post #11

Can't touch this!

Sunt sigura ca am dat unii peste altii prin orash. La pedagogic am avut numai doi baietzi in clasa, chiar ca era nasol pe acolo fara baietzi (IMG:/laugh.gif) Cetatea nu a stiu chiar asha de bine, daca stau sa ma gandesc am fost pana sus doar o data :oops: pentru ca nu aveam cu cine. Aveam alte lucruri mai importante de facut :?
Cu gimnastele nu prea ne amestecam unii cu altzii ca ele luau ore in camin shi cand veneau la scoala nu se prea bagau in seama cu noi, vezi doamne ele au fost prin tzari staine :shock: (IMG:/laugh.gif) Chiar ar fii culmea sa ne stim. Ai avut vreo porecla? Eu nu, dar stiam o gramada de oameni cu porecle pe acolo. :roll:

--------------------

+Quote Post
Riverdance
post May 28 2005, 03:15 PM
Post #12

Member
**

Eu eram cel care dadea poreclele, nu am avut vreuna vreodata!

Tu aveai? :roll:

--------------------
'Oh spread your wings
Before they fall apart
Follow your heart.'

+Quote Post
tuffgirl
post May 31 2005, 05:43 PM
Post #13

Can't touch this!

Nu, nu am avut porecla nici eu. Mai ce plictiseala pe aici unde au plecat cu totii? Tu ce mi faci? :roll: Eu tot la munca shi acasa. De abea astept sa plece sefa in grecia shi o sa am shi eu o saptamana libera la inceputul lui iulie shi pot sa merg la plaja. (IMG:/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
tuffgirl
post Jun 16 2005, 11:43 PM
Post #14

Can't touch this!

River tu pe unde mai umbli? Cu ce te mai ocupi? Cand vedem o poza cu ochishorii tai? :wink:

--------------------

+Quote Post
Riverdance
post Jun 21 2005, 01:42 PM
Post #15

Member
**

... am mai zis ... tamplarie: mai un raft, mai un scaun, mai un window ....

Poza? ce-ia aia ? okisori? ce sun aia ? 8)

Zik eu, mai peste un an, ca sa am timp sa fac o operatie de chirurgie plastica.

Totusi, in fotografia postata de tine tuffy, nu se prea vede esentialul .... adika nimik ....vorba lui Caragiale! La mine apare toata inegrita, nu tu, ci fotografia! :roll:

--------------------
'Oh spread your wings
Before they fall apart
Follow your heart.'

+Quote Post
tuffgirl
post Jun 21 2005, 02:24 PM
Post #16

Can't touch this!

Shi cam ce cosideri tu esential intr-o poza?
Poza poatata de mine e facuta la biroul meu, la munca, cu camera de la calculator shi e cam dark. O sa mai fac eu, intre timp, nu cred ca tu ai nevoie de plastic surgery shi nu mai fii asha modest :wink:

--------------------

+Quote Post
Riverdance
post Jun 21 2005, 05:38 PM
Post #17

Member
**

... wow, ce curaj ai sa intrebi, cika, si ce consideri tu ca e esential intr-opoza? Pai tu ce crezi tuffy? (IMG:/laugh.gif) ...pai esentialul e sa se vada macat fata, nu conturul capului si a mainilor ... nu imi dai prea mult exemplu, dar am sa pun si eu conturul piciorului meu. :wink: :wink:

Nu sunt modest... ci ironic si cinic .... doar n-o sa zic, mai ce bun mai sunt! :wink:

--------------------
'Oh spread your wings
Before they fall apart
Follow your heart.'

+Quote Post
tuffgirl
post Jun 21 2005, 05:42 PM
Post #18

Can't touch this!

Pai nu asha trebuie? o sa folosesc cuvantul lui Shew shi o sa spun ca esti Bunoc? . Nu mai fi asha cinic (IMG:/tongue.gif) shi trimite poza (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
Riverdance
post Jun 21 2005, 05:51 PM
Post #19

Member
**

...nu tine tuffy,eu inca nu te deslusesc din pseudo-poza ta... ti-am zis peste un an, mai e timp, asa imi vor cadea dinti, parul si o sa fiu si mai bunoc ...hehehe.

--------------------
'Oh spread your wings
Before they fall apart
Follow your heart.'

+Quote Post
tuffgirl
post Jun 21 2005, 06:02 PM
Post #20

Can't touch this!

Ce rau esti mai. E okay, o sa faca alta poza shi o sa postez, am acum cateva dar sunt numai pe jumatate shi fara cap so nu cred ca te intereseaza :roll: (IMG:/tongue.gif)

--------------------

+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 17th February 2020 - 09:47 PM