IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
Loganul bate Mertanul (si Subaru si BMW si Mazda si....), pt ca noi inghitim orice nu?
jolie_jojo
post Oct 15 2008, 08:03 AM
Post #1

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

O consider stirea zilei (IMG:style_emoticons/default/read.gif)

"La Ministerul de Interne s-au încheiat 29 de contracte privind achiziţionarea a 2.136 de automobile:
  • 300 de Loganuri care au costat 11.700 de euro, iar dotările 45.000 de euro.

MIRA a semnat contracte pentru cumpărarea a 392 de autospeciale de patrulare pentru Poliţia Rutieră, marca Dacia Logan, de 1,6, la care preţul fără dotări este de 11.769 euro, iar cu dotări de 47.720 euro plus taxe de leasing ajunge la preţul de 70.968 pentru fiecare maşină. (IMG:style_emoticons/default/feminist.gif)
  • mai există maşini de la Dacia Logan, 449 de bucăţi, cu un preţ de bază de 12.404 euro, dar care cu dotări de 30.494 euro ajung la un preţ de 52.423 euro pe bucată. Destinaţia acestora este pentru Poliţia rurală.

• Şi BMW oferă superdotări Poliţiei Rutiere. Astfel, MIRA a semnat contracte pentru cumpărarea a 34 de autospeciale de patrulare pentru Poliţia Rutieră, la care preţul de bază este 35.177,77 euro, dotările, de 60.857 euro, cu un preţ final de 118.670,53 euro/bucată.

• Pentru Poliţia rurală, MIRA a contractat 300 de Subaru Forester, cu un preţ total de 45.001,94 euro, la care dotările sunt de 15.000 euro pe bucată. Între contractele semnate de Poliţia Română se află şi cumpărarea a 163 de autoturisme de teren pentru munca operativă, acestea fiind BMW X3 şi Nissan Pathfinder XE, cu un preţ de plecare de 30.000 de euro/bucată, ajungând la 58.344 euro/buc. în final.

Pentru munca operativă, Poliţia Română a cumpărat :
  • 18 BMW X3, de peste 60.000 euro fiecare
  • 25 de VW Passat TDI, de 45.000 euro/buc
  • 13 Mazda 3, cu preţ pentru fiecare maşină de această marcă de 43.714 euro, la care dotările sunt de peste 10.000 euro
  • 3 Opel Vectra, a câte 42.000 euro fiecare
  • 4 Opel Astra Eurotech, de 37.839 euro/buc
  • 2 Honda CRV, a câte 53.443 euro fiecare
" Sursa aici

Nu-i asa ca se justifica pe deplin preturile? In special la al nostru Logan? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Frate, daca stiam ca e asa de ''jmechera'' faceam un credit pana acum si-mi luam si eo... doo mai mici!! Reprezentantii Mercedes din romania ar trebui sa se simta prost ca-si permit sa ne vanda ciurucurile lor eftine pe aici (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Sau nu e asa? Sa nu-mi spuneti ca s-a ''inchegat'' un Logan mai special pt Pulitia Romana (d-ala care alearga si cu 130 fara sa se verse pe sosea, sau d'ala in care nu ploo) ca-mi bat copii. (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

Sunt curioasa numai, pana cand o sa mai inghitim asemenea gogosi?
Si din nou inchei cu '' Aloooo Garrrraaaaa - AICI SUNT BANII DUMNEAVOASTRA DRAGI CONTRIBUABILI"
Plux : "Atentie ca vin alegerile!!!"

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"
Go to the top of the page

+Quote Post
LauCalin
post Oct 16 2008, 12:55 PM
Post #2

Member
**

Group: Members
From: Timisoara
Member No.: 13,901

Salut si bine v-am gasit! (este primul meu post pe acest forum-cu siguranta ca nu va fi si ultimul (IMG:style_emoticons/default/grin.gif) )

Este o maaaare bataie de joc. Daca era 1 aprilie cand am citit stirea asta, as fi luat-o ca pe o gluma. Hai sa zicem ca echipamentul ala o fi 15 000 de euro... habar n-am ce fel de aparatura are polita in masini(... nici nu sunt curios sa aflu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ). Oricum acele preturi sunt cu foarte mult peste valoarea efectiva a masinilor, iar acei bani in plus fiti siguri ca s-au "pierdut" prin niste buzunare...
Jolie, stai linistita ca de-asta nu mai pot ei, ca vin alegerile (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------
20 de tone de bere,20 de kile de ___,20 de mii de motive sa nu le lasi, 20 de prieteni, de 20 de ori mai multi bani
20 de femei de 20 de ani....

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 16 2008, 01:11 PM
Post #3

Tra la la

Am citit vag azi prin nuj ce ziar (sau am auzit dimineata la Badea???? ) ... BTW ... ca printre dotarile noilor ''caruri'' (carute daca preferi (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ) s-ar afla nuj' ce ultim model de radar, care ar valora in jurul a 30.000 euro. Deci cu asta incearca ei sa ne orbeasca. Adevarul este ca cel mai tare ma supara faptul ca suntem luati drept prosti. (cred ca am mai zis asta) (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)

Peseu: Bine ai venit!! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
nk_12321
post Oct 17 2008, 09:50 AM
Post #4

Member
**

From: Petrosani
Member No.: 13,584

Cred ca in lista de dotari sunt cate 5 politzishti..... poate asha se justifica preturile... shi pana la urma pe cine vor sa prinda ei cu loganele astea???? care abea daca au 1oo Cp.... totzi sitim ca in randul infractorilor, nashinile sunt mai alese.... deci au ceva mai mult decat 1oo Cp...

--------------------

Basarabia Pamant Romanesc

+Quote Post
sand
post Oct 17 2008, 09:54 AM
Post #5

Advanced Member

From: aici
Member No.: 13,638

Da, NK, da' probabil ei pleak de la prezumtia de nevinovatie! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 17 2008, 09:59 AM
Post #6

Tra la la

NK ule, pot sa aiba si 1000 cp... tot sare tabla!
In continuare este vorba de Logan da? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Peseu: citeam ca au umblat si la motor ceva, cred ca le-au mai pus fro' cativa soricei sa invarta la rotite (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------

+Quote Post
nk_12321
post Nov 13 2008, 05:50 PM
Post #7

Member
**

From: Petrosani
Member No.: 13,584

Eu atata sper ca vor scrie pe ele "Celebrele Logane ale Pol. Ro." ca sa stim sa ne ferim de ele (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

Basarabia Pamant Romanesc

+Quote Post
jolie_jojo
post Nov 14 2008, 08:32 AM
Post #8

Tra la la

Cine stie cati 20 000 de euro or sa coste inscriptionarile (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
anghel.m
post Feb 5 2009, 04:05 PM
Post #9

Member
**

From: .ro/Bucuresti
Member No.: 13,979

Nu mai stiu unde am citit in .de au masini de politie Audi, BMW, Mrez, VW, dar pretu pe bucata nu depaseste 40.000 euro.
O sa-si ia de acuma manelarii numai dacia golan.

--------------------
Tinteste spre luna.
Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.

+Quote Post
jolie_jojo
post Feb 6 2009, 08:09 AM
Post #10

Tra la la

Ei, or sa-si ia pe naiba. Nu vreau sa discriminez productia noastra de automobile (care, daca stau sa ma gandesc mai bine, nici nu mai este a noastra) dar pana si rromii sesizeaza diferenta de clasa, net superioara a masinilor gen audi fata de al nostri goLOGAN.

--------------------

+Quote Post
anghel.m
post Feb 6 2009, 02:31 PM
Post #11

Member
**

From: .ro/Bucuresti
Member No.: 13,979

Asta clar, audi bmw subaru opel etc..... il bat pe golanu nostru.
Dar manelarii nostri isi iau Merz pt ca e scump.

--------------------
Tinteste spre luna.
Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 14th October 2019 - 03:12 PM