IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
Coleg la servici
Above
post Jan 31 2008, 01:58 PM
Post #1

Newbie
*

Group: Members
Member No.: 12,474

Probabil ca mai devreme sau mai tarziu toti trecem printr-o chestie d'asta cu colegu`..

Eu inca sunt in mijlocul fazei.. Am un coleg.. e super simpatic, sunt atat de multe lucrurile pe care le avem in comun si bineinteles ca atunci cand ma cert cu prietenul meu e exact acolo unde trebuie si spune exact ceea ce trebuie ca sa ma faca sa ma simt mai bine.
Prima oara am crezut ca sunt de vina orele pe care le stam la servici, adica daca iti petreci 9-10 ore din zi cu o persoana e cam greu sa nu iti fie draga mai ales daca e sociabila si cam de aceeasi varsta cu tine, dar dupa ce am inceput sa iesim la un suc si in afara serviciului (bine.. si cu alti colegi) am realizat ca am fi chiar potriviti. Intotdeuna vorbim doar unul cu celalalt, orice spune altcineva devine neinteresant si ramanem mereu ultimii la masa.
Cu toate ca am impresia ca stie ceea ce simt, nu as vrea sa ii spun si nu cred ca as vrea sa incep ceva cu el.. pentru ca tin destul de mult si la prietenul meu si plus cred ca ar strica prietenia pe care o avem in momentul de fata..

Ma gandesc ca poate o sa imi treaca sentimentele astea, e doar o chestie de 'fruct interzis', nu?
Go to the top of the page

+Quote Post
ValiSS
post Jan 31 2008, 02:04 PM
Post #2

Advanced Member

Member No.: 890

Da, e de fruct interzis. Dar nu e interzis sa faci sex cu el de cateva ori si atat. Fii femeie hotarata, faceti-o si dupa aia gata si cu tentatia si cu dubiile.

--------------------
Dragostea de tara naste prosti!

+Quote Post
Iomis
post Jan 31 2008, 02:22 PM
Post #3

Member
**

Member No.: 4,813

Dupa aia o sa fie in dubiu daca sa-i spuna prietenului ei sau nu. (IMG:/laugh.gif)

Draga mea, in viata ai sa intalnesti 15 mii de colegi super simpatici. Iti jur ca nu poti fi cu toti. E alegerea ta daca te culci cu toti sau alegi sa ai suisuri si coborisuri (asa cum e normal) intr-o relatie (IMG:/laugh.gif) Ordoneaza-ti prioritatile si vezi daca vrei o relatie serioasa si crezi ca merita si vrei sa fii cu actualul linisteste-te si vezi de viata ta, daca scartaie de fapt relatia pe care o crezi stabila, atunci pune naibii punct si treci mai departe. Presupun ca esti inca tanara si cand esti tanar asa se intampla.

+Quote Post
Above
post Jan 31 2008, 02:33 PM
Post #4

Newbie
*

Member No.: 12,474

Urasc situatia asta + ca nu am spus nimanui NIMIC.. imi e prea frica sa nu-l ranesc pe prieten.. si nici nu pot sa ma culc cu colegu' si gata.. e chiar in fata mea.. in fiecare zi!.. o sa am constiinta prea incarcata dupa... :alcool:

+Quote Post
maybe
post Feb 1 2008, 01:29 PM
Post #5

maybe, maybe not

Group: Moderatori
Member No.: 1,769

(Above)
Urasc situatia asta + ca nu am spus nimanui NIMIC.. imi e prea frica sa nu-l ranesc pe prieten.. si nici nu pot sa ma culc cu colegu' si gata.. e chiar in fata mea.. in fiecare zi!.. o sa am constiinta prea incarcata dupa... :alcool:
mey, dilema de dragul dilemei, n-o sa te duca nicaieri
in schimb pe mine ma face sa cred ca de fapt te-ai saturat de amandoi

so,
lasa-i, suporta-ti solitudinea un timp si invata sa astepti un om care-ti va darui suficient, cat sa nu ai nevoie sa-l compari cu "colegul" :wink:

+Quote Post
nicky
post Mar 27 2008, 02:31 AM
Post #6

traficant de vise

From: Ploiesti
Member No.: 1,756

Este doar parerea mea si nimic altceva asa ca,nu vreau sa fie considerat sfat .

Am impresia ca de fapt nu stii acum ce vrei .Lucrurile cu prietenul tau scartaie si asta te nemultumeste iar faptul ca acel coleg este langa tine exact cand ai nevoie iti creeaza o falsa senzatie de atractie .Gasesti in colegul tau ceea ce ti-ai dori sa gasesti in prieten:un partener de discutii,o prezenta placuta,cineva apropiat care sa te faca sa te simti importanta .Poate colegului tau chiar ii placi si ar dori mai mult decat aveti in prezent dar,in acelasi timp,s-ar putea ca tu sa nu fii decat o foarte buna prietena pentru el (eu am doi prieteni extrem de buni ,o femeie pe care o cunosc de cand eram la scoala si care e geamana mea de suflet si un barbat cu care am foarte multe in comun dar care imi e doar...un bun prieten si atat ) .
Daca vrei sa duci relatia de prietenie cu colegul tau mai departe si chiar sa aveti relatii sexuale,te vei simti aiurea fata de prietenul pe care-l ai acum si iti va fi jena de amandoi (primul pentru ca te-ai culcat cu el iar fata de cel de-al doilea pentru ca l-ai inselat ) .Lucrurile ar fi fost diferite daca nu ti-ai revedea colegul zilnic timp indelungat .Deci eu una n-as face-o .
Daca insa relatia ta cu prietenul pe care-l ai nu e atat de roza precum doresti si crezi ca nu are rost sa continui cu el,atunci ....poti astepta sa vezi cum evolueaza lucrurile cu colegul si sa te detasezi de prieten .

--------------------
La extrema oricarui gand este un suspin. (Paul Valery)
28.gif[/image][/url]

+Quote Post
Bogdan Pavel
post Jan 16 2009, 08:15 AM
Post #7

Member
**

Member No.: 13,987

Prietenul tau 9oricare ar fi el0 va fi mereu in umbra unui coleg simpatic, deoarece cu prietenul ai parte de multe si bune si rele , de la coleg nu poti vedea decat partea buna, el nu e cu tine in problemele de zi cu zi, la el vezi doar ceea ce e bin....
Daca te-ai combina cu colegul ai vedea exact cum e si ai ajunge la concluzia ca n e diferit cu mult fata de prieten.....

+Quote Post
jolie_jojo
post Jan 16 2009, 08:20 AM
Post #8

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

De la coleg vezi ce este bine numai cand nu este rau (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Or nu ai auzit de colegi cu care iti vine sa te joci pana ii omori. Petrecand la un job sa spunem 8 ore /zi iti poti face o parere legata de caracterul colegului de servici si poti descoperi ca este un om fain sau nu.

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th October 2019 - 03:46 PM