IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
Ce filme va plac ?
zozolina
post Dec 22 2003, 09:59 PM
Post #41

Advanced Member

Group: Members
From: London
Member No.: 67

bruce almighty e super fain. mai ales cainele e haios (IMG:/laugh.gif)

--------------------
indifference - it takes 43 muscles to frown and 17 to smile, but it doesn't take any to just sit there with a dumb look on your face
Go to the top of the page

+Quote Post
Shewanna
post Dec 27 2003, 09:58 PM
Post #42

Advanced Member

From: All around baby, all around
Member No.: 95

Dragilor, la Tipul cel nou nu vrea nimeni sa se uite?
Mi-ar placea enorm (IMG:/smile.gif)
De exemplu e martzi de la 12.00 (dimineatza) pe Hbo 8)

--------------------
Rap me tender coz im sensitive.

+Quote Post
sheptarul
post Jan 3 2004, 12:36 AM
Post #43

Member
**

Member No.: 127

sorry, dar eu stiu filmele dupa denumirile in engleza, multe sunt traduse super aiurea.....so..... The new Guy mi-a plakut...e comedie super tare.......Jeepers Creepers 2 nu e cine stie ce, mai belea a fost primu, Lord of the RIngs 3 Return of the King e mishto, dar totusi 3 ore jumate e cam exagerat....League of the Extraordinary Gentleman e si el simpatic.....Hero e prea tras de par...in rest....nu prea mai sunt filme interesante....sunt curios sa vad The Samurai, dar mai dureaza putin pana fac rost de el.....voi ce-ati mai vizionat din noutati?...si care e filmu vostru favorit....pt horror la mine e The Ring (prima oara l-am vazut cu niste baieti si fete la un prieten pe un tv super mare si pt sunet o statie de 200 w RMS la 2 dimineata....deci impactu a fost super)

--------------------
Capu' sus si privirea dreapta....niciodata in viata nu stii ce te asteapta

+Quote Post
Shewanna
post Jan 3 2004, 01:27 PM
Post #44

Advanced Member

Oh macar tu, sheptarule, te-ai uitat la The new guy, stiam eu ca e un film tare tare (IMG:/smile.gif) The ring e intr-adevar ceva ceva! Mie mi-a placut si Blair witch sau "Valentine" . Si bine'ntzeles cum sa uit filmul din aceeasi categorie, Final destination.. in viziunea mea egaleaza cu the ring
In curand imi aduc si eu acasa niste filme...indata ce-mi iau un alt sidi-rom (IMG:/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
sheptarul
post Jan 3 2004, 11:12 PM
Post #45

Member
**

Member No.: 127

asa....deci in primu rand vreau sa-mi dau singur peste gura....ca am spus o mare prostie.....HERO e super BETON.....e un film care trebuie vazut neaparat...e super bine gandit....recunosc ca prima oara nu m-am uitat la el, ci doar am trecut prin fazele de actiune (care sunt o gramada) si asa pare o prostie, dar daca stai sa-l vezi....o sa ai o mare surpiza....ma bucur ca l-am vazut...(IMG:/tongue.gif)
Shwanna eu ma uit cam la toata filmele, desi nu ma uit klumea decat la cateva, la majoritatea le dau fast-foward... si mie imi plac filmele horror...dar e o singura chestie....in afara de The Ring nu am vazut nici un film care sa ma faca sa sar de pe scaun; ba din contra, la majoritatea ma uit linistit, mananc masa de seara fara nici o problema...(trebuie sa specific ca am un sistem audio 4.1 si si la filmele horror ma uit in general pe la 1,2 dimineata, pe intuneric...asa pt feeling...dar in ultimu timp n-am mai vazut nika interesant, ai vreo recomdare??
P.S> Am vazut si final destination 1 si 2 ....1 e mai tare ca 2 putin, dar nu sunt cine stie ce...

--------------------
Capu' sus si privirea dreapta....niciodata in viata nu stii ce te asteapta

+Quote Post
kashmira
post Jan 13 2004, 02:06 PM
Post #46

Member
**

From: over the hills and far away...
Member No.: 140

daca ar fi sa zic cateva dintre filmele la care m-as uita de mii de ori (va dati seama ca exagerez) si nu m-as satura...le-as nominaliza pe: Lord of the rings, prea fain filmul asta...Hannibal...The ring...Meet joe black...The others...The cube...cam astea ar fi...

--------------------
People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl...in a jar, on my desk.

+Quote Post
pisoaia
post Jan 16 2004, 08:54 PM
Post #47

Member
**

From: Bucuresti
Member No.: 5

Mai, mie mi-a placut mult 'Lord of the rings the return of the king' a fost bine gandit, iar avand in vedere ca atat episoadele 1 cat shi 2-ul au vut in jur de 3 ore fiecare, nu mi se pare ca ultimul sa fi avut o lungime prea exagerata. PArtea mea oreferata a fost atacul mortzilor. Sa vezi o `mare` verde care secera o adunatura de orci nu e putzin lucru.

Beton film (IMG:/wink.gif)

+Quote Post
Hera17
post Jan 21 2004, 08:43 PM
Post #48

Member
**

Member No.: 109

mie mi-a placut viata fara dick ,cu sarah jessica parker,adevarul e ca nu l-am vazut pe tot,da mi-a placut cat am vazut..si HOW HIGH e filmul meu preferat,cu Method Man si RedMan..supermijto..s-a uitat careva?ce nazbatii au mai facut aia la harvard..si scary movie 2 mi-a placut..unele faze mai normale ,sa zic asa,fara suspans..da a fost bun..si triple x,(din moment ce il ador pe vin diesel..)vreau sa vad swatul si god for a day cu jim carrey...si ce mai imi place?cam atat..nu mai im9i aduc aminte..

THE THINGS IM GONNA DO FOR MY COUNTRY

--------------------
THE THINGS I"M GONNA DO FOR MY COUNTRY

+Quote Post
imortelle
post Jan 25 2004, 01:26 PM
Post #49

Member
**

From: everywhere...
Member No.: 152

mie mi-a placut mult Gladiatorul si A Beautiful Mind...ambele cu Russel Crowe...si am plans la amandoua :oops: ...
Hera...eu am vazut How High...super film...mi-a placut...
Si Lord of the rings...toate partile...a fost foarte frumos...city of Angels la fel mi-a placut mult...The Ring...un film care mi-a ridicat tensiunea...foarte misto...Gone in 60 seconds...Fast and Furious...sunt multe filme faine...

--------------------
I BELIVE IN THE POWER OF ONE!

+Quote Post
Shewanna
post Jan 25 2004, 04:02 PM
Post #50

Advanced Member

Atzi vazut Tomb raidor2? Eu ieril-am vazut... cum vi se pare?
Mie sincer mi se par super-mega- exagerate unele faze, de exemplu cu rechinul sau cu bataile.. adica cum pana mea in mijlocul oceanului cade Lara si se bate singura cu un rechin.. ii mai da si un pumn de ala saracu s'a speriat si a si plecat!

--------------------

+Quote Post
pisoaia
post Jan 26 2004, 09:04 PM
Post #51

Member
**

Member No.: 5

Ieri am vazut, in cele din urma 'Pianistul', shi pot sa spun ca dupa ce am vizionat prima jumtate de ora din film mi-am dat seama ca este unul din filmele mele preferate. Timp de 2 ore shi jumatate am avut impresia ca traiesc alaturi de personajul principal shi trec prin foame, frica, spaima de a-tzi sti parintzii condamnatzi la moarte, dorul de ceea ce iubesti cel mai mult in viatza (muzica)....
Superb...
Oricum, dupa ce am vazut filmul mi-am dat seama de ce Adrien Brody (pers principal) a militat impotriva razboiului din irak la ultimile premii Oscar...

+Quote Post
Caesar
post Dec 2 2004, 12:42 PM
Post #52

Member
**

From: Heaven...
Member No.: 556

hmmm , mie imi plac filmele care accentueaza istoria... Gladiatorul, Troia, etc. dar atatea efecte speciale si schimbarea istoriei intr-un film intervine mereu... in fine... imi plac si asa... dar se poate mai bine... :roll:

--------------------
Everything beautifull in life it's free. www.things4us.tk

+Quote Post
Aneisse
post Dec 2 2004, 01:32 PM
Post #53

Senior Member

From: Somewhere close
Member No.: 458

Mie imi plac filmele artistice care ma fac sa plang (de genul : un cuplu adopta un copil shi dupa 3 ani se trezeste si mama naturala ca vrea copilul sau un adolescent bolnav de leucemie afla acest lucru si incearca sa-si traiasca ultimele saptamani cat mai intens cu putinta), eh....nu sunt masochista dar in genere imi plac filmele care ma ating (intzelegeti voi). La The Gladiator am plans si inca mai plang de fiecare data., nu ca nu m-as da in vant dupa The Ring sau Cosmarul de pe Elm Street. Cred ca de fapt imi plac filmele care imi provoaca senzatii tari, indiferent de ce fel.

--------------------
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! :)))
http://theoldjukebox.blogspot.com/

+Quote Post
skullpder
post Dec 2 2004, 06:51 PM
Post #54

Member
**

Member No.: 111

iti recomand atunci "you stupid man" http://imdb.com/title/tt0271882/

referitor la filme "de demult", ori sunt io prea paralel cu istoria ori Regele Arthur n-are nici o treaba cu legiunile romane asa cum au scornit-o scenaristii de la King Arthur (2004).

--------------------
Cind oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei, se imita unul pe altul.

+Quote Post
Caesar
post Dec 2 2004, 08:02 PM
Post #55

Member
**

From: Heaven...
Member No.: 556

daca ar fii dupa regizori... ar baga si indieni pe acolo... numai banul sa iasa...

--------------------
Everything beautifull in life it's free. www.things4us.tk

+Quote Post
Rala
post Mar 10 2005, 08:31 PM
Post #56

Member
**

Member No.: 641

Ce gen de filme imi plac?Hmm...mai toate, mai putin unele siropeli trase bine de par...prefer totusi comediile

+Quote Post
Airman04061969
post Mar 14 2005, 08:34 AM
Post #57

Advanced Member

From: Addison (Texas)
Member No.: 443

Comediile !
Actori preferati: Jim Carrey. Al Pacino, Mel Gibson;
Actrite preferate: Julia Roberts, Demi Moore, Cameron Diaz !

--------------------
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").

+Quote Post
amadeus
post Apr 1 2005, 12:10 PM
Post #58

Member
**

Member No.: 658

Un film foarte interesant pe care as vrea sa-l mai revad este Rain Man, cu Dustin Hoffman si Tom Cruise.(by the way, am ajuns si la al o suta-lea post)

--------------------
Daca un nebun va persista in nebunia lui, va fi considerat intelept.

+Quote Post
Airman04061969
post Apr 1 2005, 12:12 PM
Post #59

Advanced Member

From: Addison (Texas)
Member No.: 443

Vezi ca ruleaza pe Pro Cinema sambata asta !

--------------------
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").

+Quote Post
amadeus
post Apr 1 2005, 12:12 PM
Post #60

Member
**

Member No.: 658

pe bune? multumesc de informatie.

--------------------
Daca un nebun va persista in nebunia lui, va fi considerat intelept.

+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 22nd November 2019 - 03:19 AM