IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
Autismul, http://www.autism.ro/
FireEyes
post Nov 4 2008, 11:04 AM
Post #1

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

Va recomand un site care va poate fi de mare ajutor pentru toti cei care au situatii de autism in familie sau printre cei apropiati, prieteni etc.

Acest site este dezvoltat din intiativa si cu ajutorul unui parinte al unui copil autist si al prietenilor si partenerilor acestuia . Aceasta initiativa face parte din “Programul pilot pentru ajutorarea copiilor autisti” , un program construit pe baza cu si ajutorul unor companii si al unor romani care au dorit sa ne ajute pentru a incerca sa facem cat mai mult cu putinta pentru acesti copii. De asemenea trebuie spus ca fondurile acestui program sunt 100% romanesti si ca nu suntem sustinuti din nici un punct de vedere de nici o institutie europeana sau guvernamentala. Poate este de mentionat si faptul ca nu suntem sub tutela nici unei fundatii , asociatii sau institutii de oricare fel ar fi ea. Cu toate astea suntem deschisi catre orice conlucrare care poate duce la un pic mai bine pentru acesti copii. Astfel , pana in acest moment am sustinut atat finaciar cat si logistic si informational – si spunem noi cu rezultate mai mult decat imbucuratoare – atat diverse ONG-uri ca Fundatia “Children in Distress“ (Centrul Sf. Margareta ) , AACAR - Asociatia pentru Ajutorarea Copiilor Autisti (centrul Horia Motoi ), AUTISM ROMANIA - Asociatia Parintilor Copiilor cu Autism (editorul revistei “CONEXIUNI”) cat si persoane particulare sau familii ale unor copii autisti care au dorit sa dezvolte orice model pentru a face viata copiilor lor mai usoara.

Este vorba de http://www.autism.ro/

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st August 2019 - 04:32 AM