IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
Despre tenisul modern
tudoriona
post Oct 1 2005, 01:27 PM
Post #1

Member
**

Group: Members
From: on the INTERNET
Member No.: 1,004

Va place tenisul actual ?
Ce parere aveti de ANDREI PAVEL?
Dar de VICTOR HANESCU?

--------------------
iambia
Go to the top of the page

+Quote Post
dianette_d
post Nov 9 2005, 11:31 AM
Post #2

Newbie
*

From: galati/bucuresti
Member No.: 1,996

Tenisul (fie el cel modern sau cel mai de la inceputuri) e cel mai elegant sport ever..nu degeaba i se mai spune si "sportul alb" sau "sportul regilor"...eu sunt innebunita dupa tenisul de camp si m-as uita non-stop dak programul mi-ar permite :cry:

Ce parere avem despre Andrei Pavel, ziceai?..pai e clar k dupa Ilie Nastase, "cneazul" a fost cel mai valoros jucator al nostru...pakt k este cam inconstant si unerori ne da palpitatii...si pakt k e e aproape de incheierea carierei in tenis...
Victor Hanescu?..o sa ajunga mai sus decat Pavel...are potential si anul asta park si-a mai dat drumu' la joc...a reusit sa uimeasca pe toata lumea cu sfertu' de la Roland Garros si cu evolutia buna pe parcursul acestui an...pakt k nu a castigat Open-ul Romaniei, ar fi fost momentul propice sa castige si el primul turneu din cariera...eh la anu' sigur (IMG:/smile.gif)

--------------------
u can't change men except the're in diapers

+Quote Post
dianette_d
post Nov 10 2005, 02:49 PM
Post #3

Newbie
*

From: galati/bucuresti
Member No.: 1,996

apropo pt iubitorii de tenis azi TvSport-ul va transmite la ora 21.30 finala de la Wimbledon din 1972 in care Ilie Nastase a pierdut la mustata in fata americanului Stan Smith...iar duminca acelasi post va transmite finala aceluiasi turneu din 1976 disputata intre acelasi Ilie Nastase si Bjorn Borg..si castigata de Borg :cray:

--------------------
u can't change men except the're in diapers

+Quote Post
tudoriona
post Dec 10 2005, 10:42 AM
Post #4

Member
**

Observ ca de Razvan Sabau nu prea vorbeste nimeni ...
E drept, nu-i chiar atat de bun ca Hanescu sau "cneazul", dar totusi a participat la multe concursuri...

--------------------
iambia

+Quote Post
tudoriona
post Dec 10 2005, 10:44 AM
Post #5

Member
**

Si de tenisul feminin nu se mai vorbeste deloc...
Avem multe jucatoare talentate !!

--------------------
iambia

+Quote Post
tuffgirl
post Sep 9 2006, 07:26 AM
Post #6

Can't touch this!

Group: Moderatori
From: who cares?
Member No.: 618

Urmareste careva campionatele? Am inteles ca este un jucator de tenis din RO acolo, stiti cumva clasamentul? :roll:

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
pisoaia
post Sep 11 2006, 06:47 AM
Post #7

Member
**

From: Bucuresti
Member No.: 5

Intradevar, la majoritatea turneelor importante participa Andrei Pavel, unul din cei mai buni jucatori romani (dupa Ilie Nastase, Ion Tiriac) caci Victor Hanescu, celalalt jucator roman care putea sa participe e accidentat.
Oricum, la ultimul mare turneu, US Open, a jucat shi Andrei Pavel, dar a luat bataie in primul tur de la Andre Aggasi (IMG:/smile.gif)
Insa, sunt bucuroasa ca la turneul de juniori de la US Open am avut destui participanti, ceea ce inseamna ca intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat o sa avem mai multi participanti si in turneele de seniori.

+Quote Post
Bogdan Pavel
post Jan 19 2009, 07:43 AM
Post #8

Member
**

Member No.: 13,987

Andrei Pavel a dus greul pentru Romania, din pacate insa el a ajuns la finalul carierei si ar cam fi timpul ca Hanescu sa-i ia locul. Nu stiu insa daca e capabil si ma tem ca echipa noastra va regresa.....doar timpul va demonstra insa daca am dreptate sau nu.

Cat despre tenisul actual, parca se bazeaza mult prea tare pe forta fizica, dupa parerea mea ar fi bine ca regula serviciului sa fie schimbata, adica sa existe unul singur si astfel nu s-ar mai facea atatea puncte direct din serviciu si spectacolul ar creste.

+Quote Post
licurici
post Jan 19 2009, 04:57 PM
Post #9

Irecuperabila

From: DeLa...Inaltime
Member No.: 13,658

dar gandeste-te cat de greu e sa servesti...
si pana la urma tenisul e un sport de viteza, spectaculozitatea consta in forta, viteza, mobilitate, de baza fiind agilitatea si rapiditatea in gandire a fiecarui jucator in parte
e o parere

--------------------

+Quote Post
tuffgirl
post Jan 19 2009, 06:57 PM
Post #10

Can't touch this!

From: who cares?
Member No.: 618

cu o vreme in urma era un sport de finetze de cand cu Williams sisters care merg la gym sa creasca muchii pe el e ca la culturism shi nu numai dar servesc ca animalele, tenisul a devenit un joc de putere nu de agilitate shi elegantza...eu una cred ca asi fugi de pe teren cand vad cate o minge dinaia ca vine catre mine cu o viteza de 100KM/Hr (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
maybe
post Jan 19 2009, 10:01 PM
Post #11

maybe, maybe not

Member No.: 1,769

un fel de ... off (c-asa-i in tenis (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) )

http://www.youtube.com/watch?v=ZKAqFc3jgKQ...feature=related

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Jan 20 2009, 09:25 PM
Post #12

Advanced Member

Member No.: 13,953

QUOTE (maybe @ Jan 20 2009, 12:01 AM) *

Nu am inteles care era mesajul acestui filmulet creepy, dar am inteles ca aia erau EMO.

--------------------
Lasto beth nin, tolo dan na ngalad

+Quote Post
maybe
post Jan 21 2009, 05:08 AM
Post #13

maybe, maybe not

Member No.: 1,769

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) inseamna ca am ales bine, pentru contextul topicului

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Jan 21 2009, 08:13 AM
Post #14

Advanced Member

Member No.: 13,953

QUOTE (maybe @ Jan 21 2009, 07:08 AM) *
(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) inseamna ca am ales bine, pentru contextul topicului

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ok, I'm out. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------
Lasto beth nin, tolo dan na ngalad

+Quote Post
carla
post Dec 7 2012, 08:40 AM
Post #15

Member
**

Member No.: 14,323

Da, imi place tenisul actual. Hanescu face parte din echipa pentru Cupa Davis - Romania joaca cu Danemarca in februarie, anul viitor. Pacat ca Andrei Pavel nu mai este in echipa.

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th October 2017 - 11:30 PM