IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Cum te imbraci la serviciu
MallorydinJazzon...
post Oct 30 2004, 06:39 AM
Post #21

Member
**

Group: Members
From: Jazzonia
Member No.: 508

Domnu' Marius, nu va luati dupa Masinaria asta aroganta. Nici nu face parte din scenariul Jazzonia! E UN INTRUS! Stiti, asa ca atunci cand cineva arunca hainele pe el cu lopata! Asta fiind lipsa de armonie, de proiect si de grija fata de sine. A te imbraca alandala e semn de ratacire si de vulnerabilitate. Acdum si cu scrobitii e o chestiune ca si astia-s...
8)

(marius)
"poate" mey!

--------------------
Timpul Imaginilor valureste.
Go to the top of the page

+Quote Post
marius
post Oct 30 2004, 06:57 AM
Post #22

Senior Member

Group: SModerator
From: :-)
Member No.: 80

(RobocopdinJazzonia)
Marius, tot ce spui poate fi folosit impotriva Imaginii tale!

8)
Acelasi lucru ..valabil si pt "Maria ta"!
Vedetzi insa ca ceea ce sustineti mai spus.... (nu aruncate dar nici scrobite)... ajungeti deja la "nud"!
Cum crede "maria sa" ca trebuie sa ne imbracam in asa fel incat sa nu ne mai adresam cu "domnu`"..stiti?

+Quote Post
ContessinadinJaz...
post Oct 30 2004, 07:13 AM
Post #23

Member
**

Member No.: 475

Draga Marius,
Noi, Vocile Auctoriale ale unui scriitor de tip I.C.A.N. am folosit nuditatea doar intr-o maniera I.C.A.N. pentru a intelege natura forumului tau. E un procedeu de tip I.C.A.N. Intr-un fel, anecdotic dar si serios, Vocile Auctoriale ale unui scriitor sunt Fortele Speciale pe care el le angajeaza pentru a sonda Enciclopedia Magica a Lumii! Aceste Forte Speciale sunt cele care sondeaza Imaginarul oricare ar fi el, oriunde s-ar manifesta si in orice fel s-ar manifesta!
Numai haine, scumpe sau saracacioase nu sunt de ajuns. Spiritul Fiintei, acel Magic Spirit da forta Imaginii unui om.
:roll:

(marius)
(RobocopdinJazzonia)
Marius, tot ce spui poate fi folosit impotriva Imaginii tale!

8)
Acelasi lucru ..valabil si pt "Maria ta"!
Vedetzi insa ca ceea ce sustineti mai spus.... (nu aruncate dar nici scrobite)... ajungeti deja la "nud"!
Cum crede "maria sa" ca trebuie sa ne imbracam in asa fel incat sa nu ne mai adresam cu "domnu`"..stiti?

--------------------
Timpul Imaginilor e cu siguranta valurit.

+Quote Post
marius
post Oct 30 2004, 07:42 AM
Post #24

Senior Member

Group: SModerator
From: :-)
Member No.: 80

Spiritul Fiintei, acel Magic Spirit...
Spiritul Fiintei ne ajuta sa ne imbracam..., ne ajuta sa ne afisam imaginea.. dar, "haina imaginii" aleasa cu gust, poate imbunatati Spiritul?
Daca da (si ar trebuie sa fie asa!) atunci ce fel de Spirit trebuie sa legem pt a imbunatati Gustul?
Spiritul poate fi improvizat ?
Daca NU, atunci dc ne mai luptam pt a a-i imbunatati imaginea? Tu lupti pt imaginea altora sau doar pt a ta?
Daca Da, atunci dc sa mai dam atentie imaginii improvizate?

Incearca si rezumate la toate intrebarile de mai sus...

Stiu cine sunt si care este scopul Vocilor Auctoriale..de aceea am si participat la discutii..., dar I.C.A.N.-ul ... la ce se refera?

+Quote Post
ContessinadinJaz...
post Oct 30 2004, 07:51 AM
Post #25

Member
**

Member No.: 475

Marius,
Spiritul nu poate fi improvizat. El este insa arestat in multe fiinte, este ucis chiar. Sa ne intelegem, Imaginea nu poate fi improvizata pentru noi suntem Imaginea. Fiintele, oricare ar fi ele, in Univers, sunt IMAGINI caci pot fi PRIVITE de un ALTUL. Stii de ce putem PRIVI? Din acelasi motiv pentru care NU PUTEM APUCA LUCRURI.

Inspre I.C.A.N. poti ajunge incercand. O mana de ajutor iti dau: I.C.A.N. este Codul Codurilor. Ele e Marea Enciclopedie.

8)

(marius)
Spiritul Fiintei ne ajuta sa ne imbracam..., ne ajuta sa ne afisam imaginea.. dar, "haina imaginii" aleasa cu gust, poate imbunatati Spiritul?
Daca da (si ar trebuie sa fie asa!) atunci ce fel de Spirit trebuie sa legem pt a imbunatati Gustul?
Daca NU, atunci dc ne mai luptam pt a a-i imbunatati imaginea? Tu lupti pt imaginea altora sau doar pt a ta?

Stiu cine sunt si care este scopul Vocilor Auctoriale..de aceea am si participat la discutii..., dar I.C.A.N.-ul ... la ce se refera?

--------------------
Timpul Imaginilor e cu siguranta valurit.

+Quote Post
RobocopdinJazzon...
post Oct 30 2004, 07:53 AM
Post #26

Member
**

Member No.: 516

Uite un I.C.A.N., draga Marius:
http://www.viewsunplugged.com/VU/20030529/...democracy.shtml

:shock:

(marius)

--------------------
Timpul Imaginilor este in mod sigur valurit.

+Quote Post
Airman04061969
post Nov 1 2004, 10:39 AM
Post #27

Advanced Member

From: Addison (Texas)
Member No.: 443

Robocop,
Relatiile cu sefii se POT raci din cauza excesului de excentricitate. Mai ales daca seful are o anumita idee despre cum trebuie sa te imbraci. Apoi, nu uita ca marile companii au chiar un "dress code" care tine de imaginea companiei. Ar trebui sa stii lucrul acesta, mai ales daca esti consilier de imagine !

--------------------
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").

+Quote Post
AvaAvanadinJazzo...
post Nov 1 2004, 10:42 AM
Post #28

Member
**

Member No.: 478

Eu ma imbrac sexi si asa o sa ma imbrac tot timpul! Nu-mi pasa de impunsaturile celor din jur, sunt o femeie libera, sunt increzatoare in frumusetea corpului meu, nu-mi pasa de prejudecatile celorlalti! Ma duc la sala, fac sauna, am grija de corpul si de mintea mea. Nu ma intind cu toti sefii prin birouri si nu ma giugiulesc asa la plezneala cum se intampla prin filme. Am picioare frumoase si am chef sa le arat la toata lumea.
E clar?
Faceti si voi la fel, fetelor!
Nu va babiti si nu va luati dupa toti tampitii ca ajungeti la balamuc!
8)

(BellaBelissimadinJazzonia)
OK. Avem un serviciu. Ce facem cu el? Daca nu avem o alternativa viabila, alt post mai bine platit sau posibilitatea de a ne infiinta propria noastra firma trebuie sa ne ducem la serviciu. Cum ne imbracam? Purtam mini sa-i scoatem din minti pe toti sau ne imbracam in haine mohorate? Daca vom parea excentrici asta va afecta relatiile noastre cu colegii si cu sefii? de ce vineri trebuie sa purtam haine lejere, sport? E o gluma sau o necesitate?

--------------------
Timpul Imaginilor valureste.

+Quote Post
Airman04061969
post Nov 1 2004, 10:53 AM
Post #29

Advanced Member

E clar ! Ava este adepta lui Erin Brockovich "as long as I have one ass not two, I can dress whatever I damn please !" (IMG:/laugh.gif)

--------------------
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").

+Quote Post
RobocopdinJazzon...
post Nov 1 2004, 11:21 AM
Post #30

Member
**

I.C.A.N. este un Cod Fundamental al Imaginii. Al Intregii Imaginii. Nu are o structura fixa. Il banuim. Nu e Piatra Filozofala si nici Graalul. Nu e o Constanta Universala. Cautarea lui e in schimb pasionanta, perversa. E un COD care nu poate fi decodificat in maniera traditionala printr-o, sa zicem, logica vulgara a decodificarii. Nu se poate aplica Principiul lui A inclus in B asta fiind expresia unui tert pentru ca PRIMIM eroare. I.C.A.N. este un cod care se dezvolta nefiind un posibil capat in codificare niciodata. El scapa analizei neatente si abate atentia dupa principiul pervers: un razboi contine alt razboi. Este o aventura a profesionistilor de toate felurile. Hawking il cauta, de exemplu, cu ardoare nestiind ca I.C.A.N. il construieste pe el, Hawking. Dar I.C.A.N. nu este un constructor obisnuit. Lasa urme pentru ca fiinta umana moare de curiozitate si nu crede pna cand nu are DOVADAAAAAAAAAAAAA! Asta striga Eul Zbuciumat, Dovada! I.C.A.N. ar putea fi o Metalurgie a Imaginii. Sau Spiritul de Navigatie, superior banalului Spirit Critic_care, vulgar, se indreapta catre bascalie, maculare si bere duminicala cu mici la gratar si cu molfaituri de politichieeeeee! Vrei o prima decodificare, dupa toate acestea sau te descurci singur?

8)

(marius)

--------------------

+Quote Post
RobocopdinJazzon...
post Nov 1 2004, 11:23 AM
Post #31

Member
**

Hei, Policeman, o sa intru in matricea ta informationala si o sa vezi tu atunci cum iti fac ICAN-ul harcea-parcea!
8)

(MallorydinJazzonia)
Domnu' Marius, nu va luati dupa Masinaria asta aroganta. Nici nu face parte din scenariul Jazzonia! E UN INTRUS! Stiti, asa ca atunci cand cineva arunca hainele pe el cu lopata! Asta fiind lipsa de armonie, de proiect si de grija fata de sine. A te imbraca alandala e semn de ratacire si de vulnerabilitate. Acdum si cu scrobitii e o chestiune ca si astia-s...
8)

(marius)
"poate" mey!

--------------------

+Quote Post
Shewanna
post Nov 1 2004, 01:11 PM
Post #32

Advanced Member

From: All around baby, all around
Member No.: 95

Bine ca nu-s singura de pe-aici careia ii plac hainele (IMG:/biggrin.gif) Hainele sunt obsesia vietii mele (pe langa celulita, da) si tristetea mea e ca ebay nu livreaza la noi in tzara :shock: drept pentru care nu ma mai uit pe site-uri ca numa' ma imbolnavesc :roll:
Stau intr-un oras mediu si aici nu sunt magazine cu haine adevarate, numai dinastea (stiti voi) gen de la turci, adica mai cum gasesti in toata tzara, doar ca eu nu vreau sa ma imbrac cu hainele astea ca in astea se imbraca toata lumea si in fine.. fetele ma inteleg.
Atunci cand ma duc la scoala (mai rarutz (IMG:/laugh.gif) ) ma imbrac mai mult sport, adica niste pantaloni kenvelo, adidasi (chiar acuma vreau sa imi iau niste adidasi BETON :evil: ) un hanorac sau un tricou misto si geaca (nu dinalea de pe piata cu 300 de mii mey, lol) Deci ideea ii ca ma respect cu haine de firma. Any comments?
Imi iau si pantofi cu toc si o pereche de blugi si blanitza mea alba sub care iau numai sutienul. :evil: dar nu vreau sa le imbolnavesc pe colegele mele, care oricum se simt frustrate ca ma duc cu taxi la scoala. I wonder why. Am sa va povestsc odata si despre ele

--------------------
Rap me tender coz im sensitive.

+Quote Post
RobocopdinJazzon...
post Nov 1 2004, 02:54 PM
Post #33

Member
**

Si mie imi plac hainele. Mai tot timpul sunt racit din cauza armuriiiiii!
Bine ai venit Shewanna!
Cum ti se pare Amidala?
:shock:

(Shewanna)
Bine ca nu-s singura de pe-aici careia ii plac hainele (IMG:/biggrin.gif) Hainele sunt obsesia vietii mele (pe langa celulita, da) si tristetea mea e ca ebay nu livreaza la noi in tzara :shock: drept pentru care nu ma mai uit pe site-uri ca numa' ma imbolnavesc :roll:
Stau intr-un oras mediu si aici nu sunt magazine cu haine adevarate, numai dinastea (stiti voi) gen de la turci, adica mai cum gasesti in toata tzara, doar ca eu nu vreau sa ma imbrac cu hainele astea ca in astea se imbraca toata lumea si in fine.. fetele ma inteleg.
Atunci cand ma duc la scoala (mai rarutz (IMG:/laugh.gif) ) ma imbrac mai mult sport, adica niste pantaloni kenvelo, adidasi (chiar acuma vreau sa imi iau niste adidasi BETON :evil: ) un hanorac sau un tricou misto si geaca (nu dinalea de pe piata cu 300 de mii mey, lol) Deci ideea ii ca ma respect cu haine de firma. Any comments?
Imi iau si pantofi cu toc si o pereche de blugi si blanitza mea alba sub care iau numai sutienul. :evil: dar nu vreau sa le imbolnavesc pe colegele mele, care oricum se simt frustrate ca ma duc cu taxi la scoala. I wonder why. Am sa va povestsc odata si despre ele

--------------------

+Quote Post
ovidiu bufnila
post Mar 23 2005, 05:11 PM
Post #34

Member
**

Member No.: 156

Sal' Ava Avana!
Bravo.

Ov

(AvaAvanadinJazzonia)
Eu ma imbrac sexi si asa o sa ma imbrac tot timpul! Nu-mi pasa de impunsaturile celor din jur, sunt o femeie libera, sunt increzatoare in frumusetea corpului meu, nu-mi pasa de prejudecatile celorlalti! Ma duc la sala, fac sauna, am grija de corpul si de mintea mea. Nu ma intind cu toti sefii prin birouri si nu ma giugiulesc asa la plezneala cum se intampla prin filme. Am picioare frumoase si am chef sa le arat la toata lumea.
E clar?
Faceti si voi la fel, fetelor!
Nu va babiti si nu va luati dupa toti tampitii ca ajungeti la balamuc!
8)

(BellaBelissimadinJazzonia)
OK. Avem un serviciu. Ce facem cu el? Daca nu avem o alternativa viabila, alt post mai bine platit sau posibilitatea de a ne infiinta propria noastra firma trebuie sa ne ducem la serviciu. Cum ne imbracam? Purtam mini sa-i scoatem din minti pe toti sau ne imbracam in haine mohorate? Daca vom parea excentrici asta va afecta relatiile noastre cu colegii si cu sefii? de ce vineri trebuie sa purtam haine lejere, sport? E o gluma sau o necesitate?

+Quote Post
tuffgirl
post Mar 23 2005, 06:41 PM
Post #35

Can't touch this!

Group: Moderatori
From: who cares?
Member No.: 618

Eu una trebuie sa port uniforma la servici so nu trebiue sa imi bat capul cu haine. (IMG:/biggrin.gif)

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
Airman04061969
post Mar 24 2005, 05:55 AM
Post #36

Advanced Member

Iar au aparut Jazzonienii si Jazzonienele. Phew ! (IMG:/laugh.gif)

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
tuffgirl
post Mar 24 2005, 03:15 PM
Post #37

Can't touch this!

What did you call me? :evil: (IMG:/laugh.gif)

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
Shewanna
post Mar 24 2005, 03:40 PM
Post #38

Advanced Member

From: All around baby, all around
Member No.: 95

Ce fel de uniforma?

--------------------
Rap me tender coz im sensitive.

+Quote Post
tuffgirl
post Mar 24 2005, 04:34 PM
Post #39

Can't touch this!

Nurse, numai e pantalon shi camasa (ca un fel de tricou) fara halat sau funny hat

--------------------

+Quote Post
Airman04061969
post Mar 25 2005, 05:37 AM
Post #40

Advanced Member

Toughgirl,
In postarea mea anterioara nu ma refeream la tine !

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 10th December 2019 - 03:10 AM