IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
Tatuaje!
Shewanna
post Aug 13 2004, 06:28 AM
Post #21

Advanced Member

Group: Members
From: All around baby, all around
Member No.: 95

Eu zic ca pana cand nu o duce in exagerare, ii ochei. Da' nci asa sa vezi pe unu cu 10 tatuaje mari,toate colorate, de rata ca un papagal. Unu mikutz si bine ascuns este frumusel..da' cam atat :wink:

--------------------
Rap me tender coz im sensitive.
Go to the top of the page

+Quote Post
marius
post Aug 13 2004, 06:33 AM
Post #22

Senior Member

Group: SModerator
From: :-)
Member No.: 80

Si ....in curind impodobirea cu tattoo v-a incepe sa aibe aceeasi importanta ca si impodobirea corpului cu bijuterii....
Si acestea din urma tot expresii sunt....!

+Quote Post
angelynna
post Aug 13 2004, 09:09 AM
Post #23

Member
**

From: acasa :)
Member No.: 388

nu inteleg ce aveti cu ele.tatuajele nu exprima neaparat probleme psihice sau ce mai spuneti voi! poate vrei sa schimbi ceva la tine si,in loc sa te tunzi de ex,iti faci un tatuaj. e un mod de a-ti infrumuseta corpul (daca o faci cu cap).ce e asa de paranormal? eu de ex. mi le-am facut pt ca chiar imi plac,nu pt ca as avea probleme psihice! (IMG:/smile.gif) ))

--------------------
dak viatza iti va intoarce vreodata spatele,apuc-o de fund!

+Quote Post
FireEyes
post Aug 13 2004, 09:28 AM
Post #24

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

Angelynna, unde ai tatuajele ?

--------------------

+Quote Post
Shewanna
post Aug 13 2004, 10:40 AM
Post #25

Advanced Member

From: All around baby, all around
Member No.: 95

Mama ce imi place mai nou de Mihaitza. El vrea sa para activ pe forum, cand colo comentariile lui se limiteaza la cateva cuvinte...si ia mai intra pe MSN!

--------------------
Rap me tender coz im sensitive.

+Quote Post
angelynna
post Aug 13 2004, 05:52 PM
Post #26

Member
**

(mihai)
Angelynna, unde ai tatuajele ?

(IMG:/sad.gif) (( din pacate nu le mai am,pt ca erau temporare.dar cand le-am avut, aveam o inima incadrata de niste chestii ca niste tentacule sub buric si un leopard la spate,unde il are anastacia :wink: si crede-ma ca n-am probleme psihice! mi-as face si unul micutz pemanent,dar eu vreau sa dau la SRI si n-am voie cu tatuaje. (IMG:/sad.gif)

--------------------

+Quote Post
marius
post Aug 15 2004, 07:20 AM
Post #27

Senior Member

apropos la ceea ce se dicuta mai devreme :
Nu degeaba esti intrebat la angajari sau armata daca iti place sa te tatuezi...

Mai nou..., la angajari se cere C.V. in care nu se mentioneaza si culoarea pielii! :wink:
In armata...,intrebarile nu se orientau doar spre partea psihologica!
De ex., in fortele militare ale multor tari....tatuajele au acelasi scop ca si placutza de recunoastere!

Dc nu este indicat sa ai tattoo in cadrul SRI, stii? :?: :idea: :?:

+Quote Post
andreic
post Aug 15 2004, 03:35 PM
Post #28

Member
**

From: Bucuresti
Member No.: 36

Nu va mai ascundeti dupa gard (IMG:/laugh.gif) ... exprima clar ce e in mintea fiecaruia, asa cum orice actiune a noastra exprima ceva... eu de ex sunt nebun dupa scule radio si PC... trebuie doar sa le interpretezi...

Aveti rabdare sa gasesc documentatia si vedeti exact ce si cu ce se mananca tatuajele.

+Quote Post
Guest_alinadraguta_*
post Aug 15 2004, 03:57 PM
Post #29

Guests

Eu cred ca tatuajele sunt facute pentru persoanele care isi arata personalitatea.Fiecare persoana in functie de personalitatea, isi face unul sau mai multe tatuaje, care sa il reprezinte.

+Quote Post
andreic
post Aug 15 2004, 04:00 PM
Post #30

Member
**

From: Bucuresti
Member No.: 36

Da, asa e, isi arata un anume fel de personalitate, cele exprimabile prin tatuaje, si astfel arata si fiinta interioara, sufletul cum il numesc unii mai credinsiosi ca mine (IMG:/smile.gif)

De exemplu, de ce rockerii se afiseaza cu cranii... iar manelistii cu postreioare de femei ? 8) Toate exprima ceva... sa stii sa sitesti...

+Quote Post
angelynna
post Sep 15 2004, 02:55 PM
Post #31

Member
**

(marius)
Dc nu este indicat sa ai tattoo in cadrul SRI, stii? :?: :idea: :?:

pt ca nu trebuie sa ai in general semne pe corp,cicatrici,mai ales care sa fie la vedere.asta e necesar pt a nu fi recunoscut intr-o misiune. de ex., daca esti la brigada anti-drog si trebuie sa te infiltrezi intr-o retea de traficantzi,tatuajul respectiv te poate da de gol,chiar dak esti deghizat, etc.etc.asta pt ca reteaua respectiva poate avea si ea infiltrati la randul ei oamnei in SRI,si unul din acestia te poate da de gol.ma rog,sunt mai multe motive,dar in principiu e bine sa nu ai tatuaje.

--------------------

+Quote Post
marius
post Sep 15 2004, 03:26 PM
Post #32

Senior Member

frumos!
Identitate dar si portret psihologic!
:idea:

+Quote Post
Guest__*
post Sep 15 2004, 06:02 PM
Post #33

Guests

dap.trebuie sa fii "curat" din cap pana in picioare (IMG:/smile.gif) )

+Quote Post
angelynna
post Sep 15 2004, 06:04 PM
Post #34

Member
**

eu eram vizitatorul de mai sus... :roll:

--------------------

+Quote Post
Guest_ZaRu_*
post Sep 17 2004, 09:21 AM
Post #35

Guests

Dah...Tatuajele astea..Pai eu fac tatuaje de 7 ani..si inca pot sa spun ca sunt super incantat de ale mele..Eu am fost primul meu client (IMG:/smile.gif) Si nu m-am plictisit de ele si nici nu cred ca vreodata o sa ma plictisesc!Asta e diferenta totusi, sunt oameni care vad tatuajele ca ceva special..o definitie a personalitatii persoanei respective..si altii care...e mai bine sa nu isi faca sau sa mareasca pasul atunci cand trec prin fata unui salon de tatuaj... (IMG:/smile.gif)
Oricum cine vrea sa isi faca tatuaj sa se gandeasca bine,si daca nu ai tatuaj si vrei sa iti faci..si deja te gandesti "daca se poate scoate"..stai pe burta..si mai asteapta!!

+Quote Post
marius
post Oct 2 2004, 10:40 PM
Post #36

Senior Member

coollll

Din cati au trecut prin "acele tale", ce fel de personalitati ai remarcat ?

+Quote Post
Airman04061969
post Oct 7 2004, 05:23 AM
Post #37

Advanced Member

From: Addison (Texas)
Member No.: 443

Nu credeti ca exista moduri mai distractive de a lua SIDA decat acele ? :evil:

--------------------
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").

+Quote Post
Guest_Gya_*
post Oct 30 2004, 10:37 PM
Post #38

Guests

[color=indigo][/color] :!: ciudat si eu am tatoo dar nu am nimic
nu m-am imbolnavi am avut grija
e cineva care s-a imbolnavit?
[img][/img]

+Quote Post
marius
post Nov 1 2004, 07:12 AM
Post #39

Senior Member

e cineva care s-a imbolnavit?

Excesul de intepaturi...culori sub piele, gauri si alte artificiale... slabesc sistemul imunitar!
Posibilitatea infestarii cu diversi germeni este mult mai ridicata la persoanele cu astfel de sisteme imunitare!

+Quote Post
Guest_Loredana_*
post Dec 8 2004, 01:36 PM
Post #40

Guests

Ma bag si eu in seama...am dat de acest forum in care se discuta de tat2.
In fine.Uite parerea mea despte ele! :shock: :shock: :shock: :!:
Eu sunt tatuat permanent!subliniez asta deoarece ma-m saturat sa tot aud ca" m-as tatua pt.3 4 6 luni!"Fratilor incetati cu tanpeniile astea!Un tatuaj facut de 2 saptamani cum se da prosteala prin capitala,vi-l faceti voi acasa cu markerul cu pixu cu ce vreti voi ...numai ca va rog sa incetati cu "tatuaje temporare".in fine sa revinam tatuate ambele brate piept ganbe etc.nu regret si voi avea timp sa-mi mai fac tatuaje ca-t voi trai...Nu suport sa aud ca: "mi-am facut un tatuaj si ma gandesc ca peste 5-10 ani o sa regret"pai inseamna ca nu ai personalitate si ca deja la varsta care o ai esti satul de parinti esti satul sa mai traiesti,te vei casatori vei fi satul de nevasta de copil si asa mai departe......
Tatuajul daca este facut profesional ,cu bun gust ,viu colorat(asa include si sectiunea alb-negru)si daca este ingrijit de purtator cum trebuie, sa ramana mereu"viu" nu va veti plictisi niciodata de un asemenea desen.
Aveti insa grija unde veti apela la la executarea unei astfel de manopere ca este vital! La salonul unde veti apela la o astfel de manopera aveti grija :1.sa fie curat,sa nu se consume alcool,sa nu se fumeze!artistul care va va lucra tatuajul sa va prezinte fotografii cu lucrari de-ale lui,daca sunteti multumiti de ce vedeti,mergeti pe mana lui,artistul tatuator sa aiba ATENTIE obligatoriu tatuaje pe brate! de ce? ca cel care nu are face chestia asta numai si numai pentru BANI! Asigurativa ca acele sunt speciale si de unica folosinta,la fel aparatura sa fie profesionala,salonul sa fie dotat cu autoclav,cleaner ulrasonic,ultraviolet!
Va multumesc pentru rabdare!
Daca nu ati gasit inca un asemenea artist si un asemenea tatoo studio va recomand eu cu incredere 2 saloane cu renume in maestria lor !bineinteles nu din Bucuresti ca se stie cum sunt ce de pe acolo...duoar pt.bani!
1.sc Tattoos Costi srl. Tg-Jiu gorj Romania
2.Ovidiu tatoo Sibiu Romania
Ambele cu un portofoliu foarte bogat cu tatuaje profesionale si in plus executa si tatuaje U.V. tatuaje invizibile. :idea:

+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th November 2019 - 11:21 AM