IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
router
tsuki
post Oct 9 2008, 01:31 PM
Post #1

Newbie
*

Group: Members
Member No.: 13,893

Hello there (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Vreau sa am si eu net...Sora mea are un notebook si foloseste netul de la Astral...am si eu un notebook dar folosesc netul de la Romtelecom (dial up) din cand in cand ca e mai scump...am auzit ca trebuie sa-mi iau router ca sa pot folosi si eu Astralul...imi poate recomanda cineva un router care sa nu fie wireless, pana in 250 Ron si care sa-mi asigure atat mie cat si surorii mele viteza acceptabila la download? Multumesc frumos (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page

+Quote Post
FireEyes
post Oct 9 2008, 01:40 PM
Post #2

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

la 250 de Ron iti iei chiar unul wireless bunicel (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

iti poti lua de ex un d-link, planet sau trendnet

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 9 2008, 01:43 PM
Post #3

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Noi la birou (sper sa nu ma insel) am cumparat de la http://www.cel.ro/ si nu este Wireless.
Netul merge super bine. Iar modelul este asta http://www.price.ro/preturi_trendnet_tw100-brf114_75415.htm
amu' nu ma pricep eo cine stie ce la detalii tehnice dar incerc sa ma interesez. Poate apar baietii cu cateva idei (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 9 2008, 01:43 PM
Post #4

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Na si Mitza ca tat vb de tipi instruiti (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
FireEyes
post Oct 9 2008, 02:29 PM
Post #5

Gazda Voastra

Parerea mea este daca tot ai bugetul respectiv, sa-ti iei unul bunicel care sa aiba si wireless.
Mai ai un telefon, mai un laptop sau orice alt device wireless.
Apoi cu wireless mai scapi de firele de prin casa, big big adv. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
tsuki
post Oct 9 2008, 09:35 PM
Post #6

Newbie
*

Member No.: 13,893

multumesc pentru raspunsuri (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

FireEyes, nu vreau wireless (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ...nu ma intreba de ce ca nu vreau sa te razi d mine (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) )

jolie_jojo, cred ca o sa-mi cumpar si eu ce mi-ai recomandat (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

imi mai trebuie si altceva in afara d router? poate intreb o prostie, dar cum imi dau seama daca se potriveste cu calcurile mele...adik nu cumva sa-l iau si sa nu mearga (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ...e cam japoneza faza cu standarde suportate: IEEE 802.3, 802.3u..aaa...si faza cu alimentarea...tot japoneza (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )

thanks again...noapte buna (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
FireEyes
post Oct 9 2008, 10:24 PM
Post #7

Gazda Voastra

Revin maine cu alte explicatii.
cu placere
Noapte buna.

--------------------

+Quote Post
anghel.m
post Jan 4 2009, 02:51 AM
Post #8

Member
**

From: .ro/Bucuresti
Member No.: 13,979

QUOTE (tsuki @ Oct 9 2008, 10:35 PM) *
standarde suportate: IEEE 802.3, 802.3u..aaa...si faza cu alimentarea...tot japoneza (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )

Sunt standartele de cominicare imuse de Institute of Electrical and Electronics Engineers
802.3 este Ethernet prin cablu ( adica are mufa standard pt o retea rj-45
802.11 este standard pt wireless, 802.11a are viteza de transfer maxima de 11mbps daca nu ma insel, 802.11g are 54mbps si ultimul aparut 802.11n are o viteza maxima de 300 mbps

--------------------
Tinteste spre luna.
Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.

+Quote Post
sorin
post May 1 2009, 11:00 AM
Post #9

Newbie
*

Member No.: 13,898

http://www.sigmanet.ro/D-Link-DIR-100--id18223 - eu am asa ceva si am internet tot de la UPC. Merge foarte bine, usor de configurat si nu am probleme deloc.

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 15th November 2019 - 03:04 PM