IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
Viata dincolo de moarte
maybe
post Feb 13 2007, 09:35 AM
Post #41

maybe, maybe not

Group: Moderatori
Member No.: 1,769

(myself)
asa se exprima o convingere...categoric. mai ales daca e atat de contra tuturor religiilor...:shock:

dar e vorva de ceea ce crezi aci, nicidecum de ceea ce sti

iar in raport cu religiile, nu stiu ce sa zic, aproape toate promoveaza ideea trecerii la o alta stare -ca-i zice rai/iad, reancarnare....
Go to the top of the page

+Quote Post
myself
post Feb 13 2007, 05:55 PM
Post #42

Member
**

Group: Members
Member No.: 4,846

bine mai nemo....atunci zic si io ca este un loc unde dumnezo si cu dracu stau ca prietenii la o bere si se impaca bine. is la o discoteca mai sus un pic de rai si iad. "cafe heaven"

nu sti ca el exista...nu ai nici o dovada...dar candva vei afla ca e adevarat..trebuie sa crezi in el ..ca doar hey nici america na fost cunoscuta pana acum trei mii de ani si uite acuma...ca exista. deci vezi si locul acesta exista sa crezi in el.
daca nu atunci esti un hapciupalitic :roll2:

se poate inventa orice asa..nu poti dovedi ca este dar nici ca nu este..deci il iei ca adevarat...ca este...de ce?
:laughing6:

--------------------
Nimic nu ne precede, nimic nu coexistă, nimic nu ne urmează.

+Quote Post
Nemo
post Feb 15 2007, 12:38 AM
Post #43

Advanced Member

From: Frejus, France
Member No.: 2,304

(myself)
bine mai nemo....atunci zic si io ca este un loc unde dumnezo si cu dracu stau ca prietenii la o bere si se impaca bine. is la o discoteca mai sus un pic de rai si iad. "cafe heaven"

nu sti ca el exista...nu ai nici o dovada...dar candva vei afla ca e adevarat..trebuie sa crezi in el ..ca doar hey nici america na fost cunoscuta pana acum trei mii de ani si uite acuma...ca exista. deci vezi si locul acesta exista sa crezi in el.
daca nu atunci esti un hapciupalitic :roll2:

se poate inventa orice asa..nu poti dovedi ca este dar nici ca nu este..deci il iei ca adevarat...ca este...de ce?
:laughing6:

:shock:

Incearca sa fi mai concret un pic,ca ma pierzi cu logica...
Existenta sau inexistenta unui lucru nu e influentata de faptul ca cineva crede sau nu.Indiferent de parerea noastra,starea de fapt e una singura.
Pe tine te intereseaza daca eu cred in viata de dupa moarte (IMG:/biggrin.gif)
Daca asta mi-ar da posibilitatea sa te bantui,atunci sper din tot sufletul sa existe ceva (IMG:/laugh.gif)
Revenind,da,eu cred ca exista ceva dincolo.Nu cred in ideile cu Rai/Iad,fiindca nu sunt o persoana prea religioasa,dar in rest chestia cu viata de apoi e OK din partea mea.Ti-am mai spus,nu ma grabesc sa aflu adevarul prea repede.
Cred ca e ceva dupa...daca nu e,ce sa zic?Vorba unui prieten-caz tipic de ghinion. (IMG:/laugh.gif)

--------------------
This is me for forever
One of the lost ones
The one without a name
Without an honest heart as compass

+Quote Post
maybe
post Feb 15 2007, 04:54 AM
Post #44

maybe, maybe not

Group: Moderatori
Member No.: 1,769

(Nemo)
Cred ca e ceva dupa...daca nu e,ce sa zic?Vorba unui prieten-caz tipic de ghinion. (IMG:/laugh.gif)

asa cum io, vreau sa cred ca a fost ceva si inainte.... (IMG:/tongue.gif)

(nemo, cred ca ne-am mai intalnit ..."undeva candva", prea gandim la fel :wink: )

+Quote Post
DarkAngeL
post Feb 15 2007, 05:47 PM
Post #45

Newbie
*

Member No.: 4,922

nu exista asa ceva ...

+Quote Post
Solistry...
post Feb 15 2007, 09:06 PM
Post #46

Advanced Member

From: in the garden of stones
Member No.: 4,713

De unde atata siguranta.......?

--------------------
I am war, I am pain
I am all you've ever slain
I am tears in your eyes
I am grief, I am lies

+Quote Post
DarkAngeL
post Feb 15 2007, 11:30 PM
Post #47

Newbie
*

Member No.: 4,922

daca s-ar intoarce cineva de acolo si sa povesteasca as crede altfel nu ...

+Quote Post
Solistry...
post Feb 16 2007, 01:15 AM
Post #48

Advanced Member

From: in the garden of stones
Member No.: 4,713

Accepti sa crezi doar daca iti povesteste cineva ceva?....eu nu cred pana nu vad....si pana sa vad mai este,putin, mult...dar mai este.....insa imi place sa visez....ca poate Acolo o sa fie mai bine,ca o sa aflu mai multe.....ca o sa inteleg de ce trebuie sa suferim,ce scop are suferinta si care e scopul nostru...imi place sa cred ca poate candva o sa capat niste raspunsuri,numai sa nu fie prea tarziu.....

--------------------
I am war, I am pain
I am all you've ever slain
I am tears in your eyes
I am grief, I am lies

+Quote Post
Anne
post Feb 18 2007, 04:13 PM
Post #49

Advanced Member

From: candyworld
Member No.: 988

eu mi`am gasit definitia a ceea ce e dincolo de moarte ! sunt sigura de asta ! suntem facuti din aceeasi materie si energie cu univerul si in momentul cand murim energia noastra .. de fapt constiinta este atrasa catre acest nucleu energetic al unviersului .. este o alta dimensiune , o dimensiune in care nu putem sa spunem ca traim ci doar existam .. intr`un fel .. intr`o alta stare .. atat de diferita incat nu putem sa ne`o imaginam acum caci suntem limitati , caci noi nu putem sa ne imaginam lucrurile decat in comparatie cu noi iar acea dimensiune nu seamana cu ce am intalnit aici .. nu exista iar , rai , dumnezeu , ingeri .. ci constiinta noastra se duce in locul ei de origine ..

--------------------

+Quote Post
adymacsut
post Oct 17 2007, 05:36 PM
Post #50

Advanced Member

From: Bucuresti
Member No.: 3,516

(Anne)
eu mi`am gasit definitia a ceea ce e dincolo de moarte ! sunt sigura de asta ! suntem facuti din aceeasi materie si energie cu univerul si in momentul cand murim energia noastra .. de fapt constiinta este atrasa catre acest nucleu energetic al unviersului .. este o alta dimensiune , o dimensiune in care nu putem sa spunem ca traim ci doar existam .. intr`un fel .. intr`o alta stare .. atat de diferita incat nu putem sa ne`o imaginam acum caci suntem limitati , caci noi nu putem sa ne imaginam lucrurile decat in comparatie cu noi iar acea dimensiune nu seamana cu ce am intalnit aici .. nu exista iar , rai , dumnezeu , ingeri .. ci constiinta noastra se duce in locul ei de origine ..

E o explicatie interesanta!

+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 15th October 2019 - 11:24 PM