IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
Bucuresti
theVlad
post Oct 2 2006, 12:23 PM
Post #21

Member
**

Group: Members
From: Dark place...
Member No.: 3,488

bucuresti pt mine e un loc plin de oportunitati, de oameni de tot felul si de situatii de toto felul. as pleca oricand din galati catre bucuresti si nu cred ca as regreta mare lucru. toti prietenii sunt plecati ori la bucuresti ori la constanta, mama si tata ii vad numai seara si atunci ei dorm, sor-mea e plecata si ea toata ziua si tot asa. mi-ar placea totusi sa gasesc putin din umanitatea galatiului si a moldovei acolo, in capitala.

--------------------
Don't piss me off... I'm runing out of places to hide the bodies...
Go to the top of the page

+Quote Post
Aneisse
post Oct 2 2006, 12:29 PM
Post #22

Senior Member

From: Somewhere close
Member No.: 458

Cine, ce ?!? Neaaaaaaa. Never , ever.

Uiti o chestie , in genere bucurestenii is adunati de prin alte colturi ale tarii iar cei care sunt de loc din Bucuresti, tot din neam de ciobani se trag :wink:
Ufff, ce m-as mai trage si eu din neamul lui Becali... (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

Adik ce vrei sa spui wey, barbate-mio e moldovean de la Piatra Neamtz, adik cum el e mai uman ca mine sau ce?!?

--------------------
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! :)))
http://theoldjukebox.blogspot.com/

+Quote Post
FireEyes
post Oct 2 2006, 04:09 PM
Post #23

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

Eu totusi ma gandesc ca si ciobanii astia au venit si ei de undeva (IMG:/wink.gif)

--------------------

+Quote Post
adymacsut
post Oct 8 2006, 06:00 PM
Post #24

Advanced Member

From: Bucuresti
Member No.: 3,516

Sunt olteanca venita in Bucuresti si cred ca m-am adaptat destul de bine.

+Quote Post
Airman04061969
post Aug 6 2007, 08:14 AM
Post #25

Advanced Member

From: Addison (Texas)
Member No.: 443

Brailean, de 15 ani in Bucuresti. Si, cu toate deficientele pe care le are (tigani, oameni fitosi, praf, caldura, etc.) nu l-as schimba pe nici un alt oras din Romania. Timisoara, Marius ? Forget it ! Am fost acum 2 ani acolo si mi s-a parut o amestecatura de arabi, cu italieni (tot pe acolo) si cu tigani, combinata cu proverbiala nesimtire romaneasca tip "Las-o, mey, ca merge asa !". N-as sta in Timisoara nici sa ma platesti in aur. E mai occidental Arad-ul, desi e mai mic.

--------------------
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").

+Quote Post
jolie_jojo
post Aug 6 2007, 08:54 AM
Post #26

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Inca mai sunt cateva locuri cu adevarat frumoase in Bucurestiul asta prafuit si aglomerat.
Am fost spre ex ieri seara la o plimbare in Cismigiu, si am revenit in casa cu o stare de bine. Ramane inca un parc frumos. :nustiu:

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
ValiSS
post Aug 6 2007, 08:57 AM
Post #27

Advanced Member

Member No.: 890

A doua oara consecutiv m-a prins ieri ploaia in Carol.

--------------------
Dragostea de tara naste prosti!

+Quote Post
jolie_jojo
post Aug 6 2007, 08:59 AM
Post #28

Tra la la

A doua oara consecutiv m-a prins ieri ploaia in Carol.

Eu am ''rupt'' parcul ala in doua pe tot parcursul liceului....voi mergeati pe acolo in perioada aia? (IMG:/laugh.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
ValiSS
post Aug 6 2007, 09:01 AM
Post #29

Advanced Member

De anul trecut abia l-am 'descoperit' mai bine. Sper ca le-a trecut popalailor sa-si mai faca cersetorie acolo.

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Aug 6 2007, 09:02 AM
Post #30

Tra la la

I-am speriat noi de multisor... (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)
Le dadeam banuti de ciocolata si le spuneam ca sunt bani vechi din aur... (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
ValiSS
post Aug 6 2007, 09:04 AM
Post #31

Advanced Member

Vaaaiiiii, ce urat din partea voastra. (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Aug 6 2007, 09:05 AM
Post #32

Tra la la

Ei lasa mai urat era cand ii alergam cu rolele si ii trageam de sutana (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
Aylin
post Aug 6 2007, 10:41 AM
Post #33

Member
**

From: too far
Member No.: 7,395

Eu sunt bucuresteanca get-beget. Nu pot spune ca e un oras frumos, comparativ cu alte orase ale lumii, dar e orasul meu. Si-mi place agitatia din Bucuresti, n-as putea trai intr-un oras de provincie. Chiar daca unele sunt frumoase: Timisoara, Sibiu, Brasov etc.. tot nu-s Bucuresti.

+Quote Post
jolie_jojo
post Aug 6 2007, 10:45 AM
Post #34

Tra la la

facem clubul Bucurestenilor? (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
Aylin
post Aug 6 2007, 10:48 AM
Post #35

Member
**

Ca sa arunce in noi cu rosii ceilalti? (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

+Quote Post
jolie_jojo
post Aug 6 2007, 10:49 AM
Post #36

Tra la la

Numai sa indrazneasca..... te apar eu!
Dar nu au curaj iti spun eu!!!
:wink: (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
Nemo
post Aug 6 2007, 11:01 PM
Post #37

Advanced Member

From: Frejus, France
Member No.: 2,304

Eu am curaj! (IMG:/laugh.gif)
Am avut ocazia sa invat un lucru - lumea e cam peste tot la fel.Peste tot poti sa intilnesti oameni OK si gunoaie,deci nu ma hazardez sa judec locuitorii unui oras.
Cu toate astea,Bucurestiul i-mi da o stare de rau visceral,astfel incat de cate ori trec prin oras,i-mi sar in ochi chestiile nasoale.
Asta incepind de acum vreo 7 ani cand am fost cu un grup organizat la un seminar.Ne-am cazat la un hotel pe platforma Magurele(aveti o scuza,nu e chiar Bucuresti (IMG:/laugh.gif) ).Era in ianuarie,stiau ca venim,era platit totul dinainte,cu toate astea,la cateva ore dupa ce ne-am ocupat camerele au binevoit sa cheme fochistul sa dea drumul la incalzire. :evil:
Am fost de cinci ori la Bucuresti,la Ministerul Agriculturii,pentru o stampila,doar fiindca spaga nu se poate trimite prin posta,si pentru ca nu vroiam sa dau respectiva spaga,doamna in cauza nu s-a deplasat 3 (TREI) metri la colegul ei de birou-ala punea stampila.Ultima oara i-am dat spaga respectiva-o ciocolata si un pachet de cafea,cat ii dau la femeia de servici de la gradinita de 8 Martie :evil: .Mare scula la Minister. (IMG:/laugh.gif)
Am fost sa ridic o adeverinta a sotiei,la Ministerul Sanatatii de data asta-un formular standard cu o STAMPILA.Toti medicii si toaate asistentele din tara care doresc sa-si echivaleze studiile au nevoie de adeverinta asta.Procesul dureaza cam 90 de zile si responsabile cu eliberarea sunt doua doamne inghesuite intr-un birou de 3/2,cu program de lucru istovitor-marti si joi de la 11 la 14.Gandeste-te cat de respectat te simti in relatia cu statul. (IMG:/laugh.gif)
Am intrat in Cismigiu,de pe Stirbei Voda,manat de oarece treburi lumesti (IMG:/laugh.gif) .
Broscuta era inundata de gunoaie iar la "Izvorul lui Eminescu"(doua tevi ruginite care se varsau intr-un valau) se spala pe picioare o tiganca in timp ce vreo trei inconstienti asteptau cu sticle goale de plastic sa ia apa.
De fiecare data cand trec prin Bucuresti,intru la doua magazine de pescuit de langa Gara de Nord-Arrow si Gipo.Vallis,daca vrei sa-ti iei ceva de pescuit,nu te hazarda (IMG:/laugh.gif)
Astea sunt cateva din lucrurile care mi le amintesc acum la repezeala. (IMG:/laugh.gif)
Am cautat sa definesc la un moment dat senzatia care mi-o provoaca Bucurestiul si cel mai apropiat lucru care se apropia de ceea ce simteam e ca Bucurestiul in esenta lui e un oras strimb,o chestie care a crescut pe un inceput gresit,si cu cat se dezvolta mai mult,cu atat se accentueaza acest defect.

Peace,JOJO (IMG:/laugh.gif)

--------------------
This is me for forever
One of the lost ones
The one without a name
Without an honest heart as compass

+Quote Post
Aylin
post Aug 7 2007, 05:04 AM
Post #38

Member
**

(Nemo)
Am avut ocazia sa invat un lucru - lumea e cam peste tot la fel.Peste tot poti sa intilnesti oameni OK si gunoaie,deci nu ma hazardez sa judec locuitorii unui oras.
Cu toate astea,Bucurestiul i-mi da o stare de rau visceral,astfel incat de cate ori trec prin oras,i-mi sar in ochi chestiile nasoale.

Si mie imi sar in ochi chestiile nasoale (cum ar fi cele de mai sus) (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

Cat priveste ce ai avut ocazia sa inveti si faptul ca nu te hazardezi sa judeci .... :roll:

+Quote Post
maybe
post Aug 7 2007, 05:41 AM
Post #39

maybe, maybe not

Member No.: 1,769

(Aylin)
(Nemo)

Si mie imi sar in ochi chestiile nasoale (cum ar fi cele de mai sus) (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

Cat priveste ce ai avut ocazia sa inveti si faptul ca nu te hazardezi sa judeci .... :roll:
(IMG:/laugh.gif) iar tu aylin, ai gresit topicul, nu aci ne...ironizam

+Quote Post
Aylin
post Aug 7 2007, 05:55 AM
Post #40

Member
**

Da, ai dreptate. :roll:

+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 14th October 2019 - 03:10 PM