IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
Bucuresti (FUN), (fun topic)
jolie_jojo
post Apr 10 2008, 02:55 PM
Post #21

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Mnooo vreau sa povestesc... ma apuca nah!!
So se facea ca eram in noiembrie anul trecut cand Maybe s-a decis sa apara in Bucale cu o delegatie (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Si evident nu m-am lasat pana nu am iesit impreuna .... initial era programata o cafea dar cand ne-am vazut la masa am decretat ca berea e de noi (sa nu va aud )
Deci era vb de Bucuresti - Fun nu?? Oook....
Sa incep cu mistoul din Metrou?? So dupa numai o statie (cat de la Gara la Victoriei)am hotarat sa ne dam jos...Nu-i de noi aglomeratia asta(pretenii stiu de ce (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ) si de acolo per pedes pe bulevard. Erau si luminitele parca....sau nu?? Uite ca nu mai stiu...cert e ca era destul de multa forfota (era seara)
Si am luat-o noi catinel- catinel spre Universitate. Cu toate ca era in cursul saptamanii totul era full mey...asa ca ne-am cantonat la Cafeneaua aia de jos de la metrou (cine o stie?..ala io...ala io) Mey ii fain acolo cand te dor picioarele...berea e buna nu pt ca o fac ei, ci pt ca sticlele sunt nedesfacute, dar oricum nu se compara cu cea NEFILTRATA de la Sibiu (de la trei brazo-stejari ca nu mai stiu (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) )
Acuma dupa nenumarate beri.... trebuie (si asta e un ''MUSAI'') sa faci ...pipi dragilor(numai la prostioare va ganditi) dar ia toaleta de unde nu-i...si vezica ii mare si.... noah uite asa am trecut noi strada la Spring Time ul de pe colt (App salata este extraordinara acolo...dar numai salata (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) )
Dupa ce am terminat cu corvoada asta ne-am pus pe mers iar, se facuse tarzior..si am urcat spre piata Unirii(inca nu aprinsesera astia bradul dar era deja montat...lui Maybe nu i-a placut...''prea rigid'' pt gusturile ei ) si apoi pe Splaiul Independentei pana la intersesctia cu Calea Victoriei unde am incercat sa luam ceva de la un butic dar nu am reusit pt ca un cretin...dintr-un grup micuz de cretini.... se holbau la noi ca la felul 14....so ne-am tirat (altfel riscam sa ne trezim cu palme pe cooor, doar suntem fete ''bune'' nu?? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) )
Ne-am oprit un pic sa admiram....ce draci au scos astia la iveala de sub pamant...ca mai apoi sa-l acopere cu gunoaie bucurestenii educati, dar sa se laude ca au centru istoric (ce pana lor...err) A si sa nu uit... acolo la ruine mai erau doi gura-casca....si noi ca sa parem importante ne-am scos telefoanele ca vezi doamne facem poze si am dat-o si in Engleza (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Apoi am ajuns in capat la statia de troleu de la Cismigiu ... regret era deja mult prea tarziu ca sa mai tragem o tura si pe acolo....singure ... noapte...nu-i bine (poate alta data ) Oricum la intoarcere nu am mai avut parte de aglomeratia scaitoare (din nou prietenii stiu de ce (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) )....daca stau bine sa ma gandesc...eram singure in ditamai troleibuzul (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Si n-am compostat nici bilete (sa nu va aud cu spiritul civic ca ma supar )
Noah si intr-un final am ajuns la hotelul la care se cazase si am lasat-o in plata domnului (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Apoi plina de regrete mi-am tarshait picioarele inapoi spre metrou ... Marturisesc : am fost un pic panicata ramasa singura dar mi-am revenit rapid...am luat-o la goana si pana nu am intrat la metrou nu m-am oprit

Morala??? Omul sfinteste locul!!!

App...eu ma chinui sa scriu aici...si cand vreau sa postez ce credeti ca imi spune:
Ati trimis un mesaj cu prea multe pictograme decat forumul accepta. Va rugam sa mai reduceti din numarul lor...
Mnoooooo.... fac greva!!! (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"
Go to the top of the page

+Quote Post
FireEyes
post Apr 10 2008, 05:45 PM
Post #22

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

Ce pictograme? uhm? ce greva?

--------------------

+Quote Post
Coryin
post Apr 10 2008, 06:26 PM
Post #23

Advanced Member

Group: Members
From: medias
Member No.: 13,576

mda,asta ar insemna sa vin cu trenul nu cu tiru'....deci o sa am ghid!!....foarte bine k de as fi singura nu as sti pe unde sa o apuc !!! (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post
maybe
post Apr 10 2008, 06:31 PM
Post #24

maybe, maybe not

Member No.: 1,769

CITAT(Coryin @ Apr 10 2008, 08:26 PM) *
mda,asta ar insemna sa vin cu trenul nu cu tiru'....deci o sa am ghid!!....foarte bine k de as fi singura nu as sti pe unde sa o apuc !!! (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) tirul merge doar pe centura si tu nu agreezi asta (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

so, gara de nord (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post
Coryin
post Apr 10 2008, 06:46 PM
Post #25

Advanced Member

Group: Members
From: medias
Member No.: 13,576

da ce inseamna gara de nord pt tine?? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) (IMG:style_emoticons/default/acute.gif)

+Quote Post
jolie_jojo
post Apr 10 2008, 07:09 PM
Post #26

Tra la la

Chiar asa...sunt curioasa...apoi spun si eu ce inseamna pt mine (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
maybe
post Apr 10 2008, 07:43 PM
Post #27

maybe, maybe not

un punct fix (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post
jolie_jojo
post Apr 10 2008, 08:01 PM
Post #28

Tra la la

si plin de aurolaci (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
maybe
post Apr 11 2008, 09:00 AM
Post #29

maybe, maybe not

CITAT(jolie_jojo @ Apr 10 2008, 10:01 PM) *
si plin de aurolaci (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

so, nu sunt singura fixata (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 17th October 2019 - 02:26 AM