IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
La munca ...
LauCalin
post Oct 16 2008, 04:38 PM
Post #41

Member
**

Group: Members
From: Timisoara
Member No.: 13,901

Mah misto la voi la munci (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Adevarul e k nici eu n-am de ce sa ma plang... deocamdata, ca lucrez de vreo doua saptamani intr-o sala mare cu multe birouri unde suntem vreo 4 baieti si 15 fete. E cam naspa, credeti-ma (IMG:style_emoticons/default/dry.gif) . Ieri o venit o tipa care pana acum o fost in concediu si a inceput sa faca niste glume cu mine de nu-mi venea sa cred. Adik niste glume de prost gust care, totusi daca vrei sa le faci, nu le faci cu cineva pe care-l cunosti de nici doua ore (IMG:style_emoticons/default/aggressive.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) . In fine, exceptamd faza asta totul e ok.
Am o sefa destul de faina (din toate punctele de vedere) care are si o voce super faina (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/blush2.gif)

--------------------
20 de tone de bere,20 de kile de ___,20 de mii de motive sa nu le lasi, 20 de prieteni, de 20 de ori mai multi bani
20 de femei de 20 de ani....
Go to the top of the page

+Quote Post
licurici
post Oct 16 2008, 04:40 PM
Post #42

Irecuperabila

From: DeLa...Inaltime
Member No.: 13,658

CITAT(LauCalin @ Oct 16 2008, 05:38 PM) *
Mah misto la voi la munci (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Adevarul e k nici eu n-am de ce sa ma plang... deocamdata, ca lucrez de vreo doua saptamani intr-o sala mare cu multe birouri unde suntem vreo 4 baieti si 15 fete. E cam naspa, credeti-ma (IMG:style_emoticons/default/dry.gif) . Ieri o venit o tipa care pana acum o fost in concediu si a inceput sa faca niste glume cu mine de nu-mi venea sa cred. Adik niste glume de prost gust care, totusi daca vrei sa le faci, nu le faci cu cineva pe care-l cunosti de nici doua ore (IMG:style_emoticons/default/aggressive.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) . In fine, exceptamd faza asta totul e ok.
Am o sefa destul de faina (din toate punctele de vedere) care are si o voce super faina (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/blush2.gif)

deci primul pas a fost facut...place shafa (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
iar cu tipa cu glumitele...indiferanta totala si sa vezi ce se va linisti...parerea mea

eh!asa e si secre a noastra dar...o ocolim si mergem mai departe (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 17 2008, 08:51 AM
Post #43

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Hai sa va dau alta chestie tare... proaspata de pe mess (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
De recitat solemn la inceperea zilei de munca:
"

Iubesc biroul meu fără lumină!
Mă simt în el ca vulpea-n vizuină!
Iubesc mobila gri, plină de praf,
Dulapuri burdusite, hârtii vraf.
Concediul nu-l iubesc defel !
Nici nu mai vreau s-aud de el!
Nu trebuie să dorm!
Nu vreau să am odihnă!
De nu muncesc, deloc eu nu am tihnă !
De munca mea sunt fericit,
Nimic atâta-n viată n-am iubit!
Iubesc computerul fereastră
Cu scăfârlia lui albastră.
Iubesc sedintele mai lungi
Când am în creier cifre, dungi.
Iubesc, vă spun acu' din nou,
Să stau o viată la birou!
Îmi place munca!
As munci
Mai mult în fiecare zi.
Nu vreau salariu!
Nu vreau stimă!
Mi-ajunge critica drept primă!"

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Si ce spuneati? Va place la job a? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
FireEyes
post Oct 17 2008, 09:25 AM
Post #44

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

Via email (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Despre obsesii romanesti

Romanii sunt obsedati.De diferite lucruri…Asta n-ar fi o problema daca aceste obsesii ar fi constructive. Uite, japonezii sunt obsedati de electronica si au ajuns unde au ajuns. Francezii sunt nespalati dar
au nasuri fine si sunt obsedati de parfumuri. Si uite unde au
ajuns. Si exemplele ar putea continua. Din nefericire, la noi
obsesiile nu sunt de natura colectiva. Adica, desi romanii impartasesc cam aceleasi obsesii, ele sunt profund egoiste si privesc fericirea personala chiar in detrimentul tuturor celorlalti.

TOP 10 OBSESII ROMANESTI

1.Obsesia cu "casa pe pamant".Toata lumea si-ar da 20 de ani din viata ca sa aiba casa pe pamant. Nu conteaza ca vei sta ORE IN SIR in trafic!!!Nu conteaza nimic! Casa pe pamant sa fie!

2.Obsesia televizorului. Romanul e devorator de televiziune. S-au
facut niste cercetari si cica noi am fi cam cei mai avizi din Europa. Adica ne uitam cel mai mult la televizor. Si, asta e geniala,avem cele mai multe televiziuni!!! Mi se pare fascinant ca romanul este "europeanul" cel mai telespectator avand in vedere ca in Romania sunt, cu cateva exceptii, cele mai imbecile si mai de prost-gust productii!

3.Obsesia Coelho. Daca n-ai citit Coelho…n-ai viitor frate! "Pai am
citit Dostoievski, Tolstoi, Salinger,Marin Preda, Nichita
Stanescu…" "Te pisi pe ei! Citeste Coelho!"

4.Obsesia tzatzelor. Aproape toti producatorii tv au urmatoarea obsesie: "Tzatzele aduc rating!" Si stiti ce e misto! Ca de cativa ani incoace s-a dovedit a fi complet fals. Oamenii au la dispozitie internetul pentru laba. Dai un click si gata!Cine dracu' mai asteapta emisiunea cu "Mama Natura" ca sa-i "de in cap lu' mutu". (scuze Adriane dar asa e expresia! Daca vrei schimbam: "sa'i dea in cap lu' Chivu")

5.Obsesia messenger. Asta e,totusi, un fenomen global. Pai daca a ajuns mama sa-mi dea buzz si sa-mi reproseze ca stau pe invisible…

6.Obsesia haiduceasca. Dupa o sticla-doua de vin si cel mai prapadit roman devine haiduc la orice nunta. Fura mireasa,cere rascumparari…Si dup-aia, haiducia maxima. "Pusca si cureaua lataaaaaa…". Apoi recunoaste ca e impotent: "Ce barbat AM FOST odataaaaa…"

7.Obsesia auto. In Romania exista cea mai dinamica piata auto. Punct. Pe strazile noastre exista masini cum n-au vazut nici parizienii, nici londonezii…Punct.

8.Obsesia carnii din congelator. Cu toate ca au trecut 20 de ani de cand gasesti sute de feluri de carne si la 4 dimineata, romanul inca isi mai incarca pana la refuz congelatorul. Sa fie acolo…Cine stie…

9.Obsesia celulara. Pentru roman, telefonul mobil reprezinta un statement. Am vazut vanzatoare in magazinul Titan care aveau telefon de
3 ori mai scump ca al meu desi eu poate castig de 30 de ori mai mult. Asta e un mare mister. Cum ajunge un om cu salariu de 10 milioane sa aiba un mobil de 20 de milioane? Si sa dea beep cu el!!!!!!!

10.Obsesia "daca ala nu face, de ce sa fac io?". Asta de obicei e completata si cu o doza de mandrie: "Ce? Sunt mai prost?!" DA! >>

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 17 2008, 09:39 AM
Post #45

Tra la la

Buuuueyyyy aci' vb despre JOB (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
FireEyes
post Oct 17 2008, 09:41 AM
Post #46

Gazda Voastra

pai daca l-am primit pe mailul de la job (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) acum ce vrei !

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 17 2008, 09:43 AM
Post #47

Tra la la

Nu vreau sa par scarboasa dar ete aci ' http://cafenea.itbox.ro/index.php?showtopi...t=0&start=0 (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------

+Quote Post
FireEyes
post Oct 17 2008, 11:13 AM
Post #48

Gazda Voastra

ops (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) imi fac mea culpa si-mi cer scuze...
happens.

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 17 2008, 01:14 PM
Post #49

Tra la la

Te iertam numai cu o singura conditie (ce-mi place de mine) sa ne povestesti o faza haioasa de la job... este un MUST DO!!
Altfel.... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (hai ca ai fost cam scump la vorbe in ultima vreme (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) )

--------------------

+Quote Post
tuffgirl
post Oct 20 2008, 05:43 PM
Post #50

Can't touch this!

From: who cares?
Member No.: 618

Eu lucru cu al meu...cate odata imi vine sa dau cu ceva dupa el...cate o data mi se rupe inima cand il vad cat trage...cate o data imi vine sa las totul shi sa ma duc in lumea larga...cate o data as da oric sa pot sa il ajut mai mult...PROBLEME de tot felul (IMG:style_emoticons/default/to_become_senile.gif)

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
LauCalin
post Oct 21 2008, 05:58 AM
Post #51

Member
**

CITAT(LauCalin @ Oct 16 2008, 04:38 PM) *
Adevarul e k nici eu n-am de ce sa ma plang... deocamdata,

Din pacate am avut dreptate cu acel deocamdata...

--------------------
20 de tone de bere,20 de kile de ___,20 de mii de motive sa nu le lasi, 20 de prieteni, de 20 de ori mai multi bani

+Quote Post
licurici
post Oct 21 2008, 03:23 PM
Post #52

Irecuperabila

la munca ... prestez activitati...diverse...azi de ex... am jucat sudoku si tare ma distram de colegu cum se agita...nu stia sa faca ceva...da tacea chitic... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
tuffgirl
post Oct 22 2008, 01:06 AM
Post #53

Can't touch this!

From: who cares?
Member No.: 618

Fain servici ai tu. Zii unde sa venim shi noi. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
maybe
post Oct 22 2008, 05:06 AM
Post #54

maybe, maybe not

Member No.: 1,769

azi am de vorbit cel putin opt ore

so (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 22 2008, 06:57 AM
Post #55

Tra la la

CITAT(maybe @ Oct 22 2008, 08:06 AM) *
azi am de vorbit cel putin opt ore

so (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)

Ti-ai facut antrenamentul macar? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Azi nu stiu ce-mi este rezervat. (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

--------------------

+Quote Post
licurici
post Oct 22 2008, 07:13 AM
Post #56

Irecuperabila

aceleasi ceasuri monotone...si nervi ca nu pot printa ce vreu (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)

--------------------

+Quote Post
licurici
post Oct 29 2008, 12:05 PM
Post #57

Irecuperabila

stam pe itbox...de una sangura (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

--------------------

+Quote Post
LauCalin
post Oct 29 2008, 04:30 PM
Post #58

Member
**

Ieri a fost o zi groaznica. Multi nervi, multe injuraturi... la un moment dat imi venea sa ma ridic de pe scaun si sa-mi dau demisia. Motive mai complicate...

Azi a fost mai bine pentru ca m-am gatit ca data sefilor mei nu le pasa de fima aia si de dezvoltarea ei, nu vad de ce mi-ar pasa mie. So, cand viata ti se pare ca e u are shit, trebuie sa ti-o faci faina pentru ca altfel "iti iei campii". (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------

+Quote Post
licurici
post Nov 4 2008, 06:28 AM
Post #59

Irecuperabila

preferam sa nu fiu azi la munca insa...e beteag colegu si tre sa fie cineva-n birou (IMG:style_emoticons/default/feminist.gif)

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Nov 6 2008, 08:50 AM
Post #60

Tra la la

Manualul Angajatului

*Cu intrare în vigoare imediata*
  • CUM NE IMBRACAM

Este recomnadat sa veniti imbracati la serviciu conform salariului primit.
Daca purtati pantofi Prada de $350 sau o geanta Gucci de $600 vom presupune ca o duceti bine din punct de vedere financiar, deci nu aveti nevoie de o marire de salariu.
Daca va imbracati saracacios, va trebui sa invatati sa va administrati banii mai bine pentru a va cumpara haine mai frumoase, prin urmare nu aveti nevoie de o marire de salariu.
Daca va imbracati potrivit, sunteti exact acolo unde trebuie si in consecinta nu aveti nevoie de o marire de salariu.
  • CONCEDIUL MEDICAL

Din acest moment nu mai acceptam adeverinta medicala a unui doctor prin care se adevereste ca sunteti bolnav. Daca puteti merge la doctor, inseamna ca puteti veni si la serviciu.
  • OPERATII CHIRURGICALE

Operatiile chirurgicale sunt interzise. Ata vreme cat sunteti angajat la noi, veti avea nevoie de toate organele. Nu veti elimina nimic. Noi v-am angajat intact. În cazul în care eliminati un organ, vom considera acest lucru indisciplina la locul de munca.
  • ZILE ÎN FOLOS PERSONAL

Fiecare angajat va primi 104 zile personale pe an. Ele se numesc sambata si duminica.
  • ZILE DE CONCEDIU

Toti angajatii vor primi concediul în aceeasi perioada a anului. Zilele de vacanta sunt dupa cum urmeaza: 1 ianuarie si 25 decembrie.
  • ZILE LIBERE PENTRU INMORMANTARI

Aceasta nu e o scuza sa lipsiti de la serviciu. Oricum nu mai puteti face nimic pentru prietenii, rudele sau colegii morti. În cazurile rare în care un angajat va fi nevoit sa participe la inmormantari, acestea se vor programa seara tarziu. Suntem bucurosi sa va permitem sa lucrati în pauza de pranz pentru a putea pleca mai devreme, cu conditia sa va terminati insarcinarile pe ziua respectiva.
  • ABSENTA CAUZATA DE PROPRIUL DECES

Acest incident poate fi acceptat ca scuza. În orice caz, este necesar un preaviz de 2 saptamani precum si pregatirea unui inlocuitor care sa va preia atributiile.
  • FOLOSIREA TOALETELOR

Mult prea mult timp se petrece la toaleta. În viitor se va merge la toaleta în ordine alfabetica. Spre exemplu angajatii al caror nume incepe cu "A" se vor duce de la 8:00 la 8:20, cei cu "B" de la 8:20 la 8:40, si asa mai departe. Daca nu va puteti depalsa în timpul alocat, veti fi nevoiti sa asteptati pana adoua zi cand sunteti programati. În situatii de maxima urgenta, angajatii pot face shimb de locuri intre ei. Superviserii ambilor angajati implicati în schimb trebuie sa aprobe aceasta schimbare în scris.
În plus, acum exista o restrictie de 3 minute de stationare în toalete. La sfarsitul celor 3 minute se va declansa o alarma, hartia igienica se va retrage automat, usa de la toaleta se va deschide si contravenientul va fi fotografiat. La a doua abatere, fotografia va fi publicata în ziarul intern al companiei la rubrica "Acte de indisciplina"
  • PAUZA DE MASA

Persoanele slabe vor primi 30 de minute pauza de masa, deoarece trebuie sa manace mai mult pentru a arata sanatoase. Persoanele cu greutate normala vor primi 15 minute pauza de masa, pentru a-si pastra silueta. Persoanele grase vor primi 5 minute pauza de masa deoarece este suficient pentru a lua o pastila de slabit.

Va multumim pentru loialitatea aratata fata de companie. Suntem aici pentru a asigura o experienta pozitiva angajatilor. Orice intrebari, comentarii, nelamuriri, plangeri, reclamatii, frustrari, iritari, suparari, insinuari, acuzatii, vor fi adresate în alta parte.

Va dorim o saptamana placuta.

Conducerea

--------------------

+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 17th October 2019 - 08:45 PM