IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
Vietuitoare de companie
Airman04061969
post Jan 24 2005, 11:17 AM
Post #41

Advanced Member

Group: Members
From: Addison (Texas)
Member No.: 443

Shew, si nu-ti face mizerie prin casa ? Nu glumesc, chiar ma intereseaza ! Avand in vedere caracterul "bestiei" mele, n-as putea sa iau unul dar, poate pentru viitor ... cine stie ?

--------------------
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").
Go to the top of the page

+Quote Post
Shewanna
post Jan 30 2005, 10:43 PM
Post #42

Advanced Member

From: All around baby, all around
Member No.: 95

Ce sa zic Airmane, normal ar fi sa o tin inchisa intr-o cusca de cel putin 1 metru pe 1 m. Dar atunci pierzi toata distractie pe care ti-o ofera Gri. (imi place mie sa o numesc Gri) In realitate o cheama Pisi, e de culoarea standard si are 5 luni jumate-6. Am mai avut una care a murit fiindca bou' ala de crescator mi l-a dat cand avea 2 luni si era inca trebuia sa stea cu Mami a lui.
In primul rand ce fel de bestie ai acasa? Vreun "rotvailar" lasat liber? :strumf:
Chiar nu am inima sa o tin inchisa in cusca. Asa ca e libera prin casa si dupa cum ati ghicit imi onoreaza casa cu kkraze :oops: dar ce sa fac... aspiram zilnic si gata. Dar poate o exilez in cealalta camera..(momentan e in sufragerie) sa vad.. Pipi face intr-un colt unde i-am pus un carton de la o cutie. Se spune ca este atat de desteapta ca o veverita. Nu stiu cat de destepte sunt ele, dar dupa cate imi face "bestia" mea mi-e de-ajuns. Roade tot, asa ca riscul asta trebuie sa mi-l asum. Momentan sunt la al treilea incacator de telefon intrucat are un apetit pentru astea. Mi-a ros si cablul de la tv (nu mai pot prinde Prima si antena 1 merge greu)
Nu-i animal de prins in brate, trebuie sa ma multumesc sa ma uit la el. Cand vrea sa ne jucam sare sus in pat langa mine 8) Sunt animale nocturne, si m-am adaptat si eu la programul lui. Noaptea se plictiseste si atunci ne terorizeaza, sare sus langa noi in pat, ne trage de urechi, sprancene, par, si are niste labute RECI ca gheata. Nu poti sa te superi pe ea ca-i o dulce.
Va mai spun ca este tare viril si vrea sa se imperecheze cu tot ce prinde, printre care se numara ursuletii de plus, mana mea, imi ataca mereu piciorul, patura dar mai ales pe porcii guinezi cand sunt lasati liberi. Dupa cum vedeti este tare jucausa :wink: Oops, am scris un roman :oops:

--------------------
Rap me tender coz im sensitive.

+Quote Post
Airman04061969
post Jan 31 2005, 05:19 PM
Post #43

Advanced Member

Shew,
Nu, n-am un rotweiller, am o mini-pantera ! A se citi o matza rasa Bombay !
Am reusit sa o educ in ultima vreme si doarme si ea de la 10 seara la 8 dimineata ! Yes ! :okay:

--------------------
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").

+Quote Post
FireEyes
post Jan 31 2005, 05:32 PM
Post #44

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

Matsa lui Airman

http://www.crewtags.com/preview2.php?img=b...y&side=back

--------------------

+Quote Post
Airman04061969
post Feb 1 2005, 06:58 AM
Post #45

Advanced Member

Asta este, Mihai, numai ca poza nu a surprins si privirea asasina pe care o arunca uneori ! (IMG:/laugh.gif)

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
Shewanna
post Feb 1 2005, 07:05 PM
Post #46

Advanced Member

Ouuh, what a cutie! Si eu am vrut tare mult sa am o pisica, o mica Birma (neza) sau o mica Persa (na) sau de ce nu si una chelioasa. Dar nah.. m-am ales cu 3 porcusori si 1 cincilla :kiss:

--------------------

+Quote Post
FireEyes
post Feb 1 2005, 08:43 PM
Post #47

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

Mai dar papagali nu vrea nimeni ?
Mie mi-ar placea sa am un papagal (IMG:/tongue.gif)

--------------------

+Quote Post
Airman04061969
post Feb 2 2005, 07:06 AM
Post #48

Advanced Member

Mihai, uneori, pic de papagal ! Nu vrei sa ma adopti ? (IMG:/laugh.gif)
Nu, serios vorbind, tu stii cat de sensibil la boli este un papagal ? Cred ca daca ai stii, nu te-ai mai baga.

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
Shewanna
post Feb 2 2005, 07:49 PM
Post #49

Advanced Member

Pasarelele sunt No. 1 enemy a dragutei mele de cincila. Si nu mey, nu m-ar tenta sa am un papagal. Pai sa vedeti ce desteapta e asta a mea........ pfoai. Pantera ta cum e Airman?

--------------------

+Quote Post
Airman04061969
post Feb 3 2005, 06:23 AM
Post #50

Advanced Member

Ultra-inteligenta (am descoperit ca intelege ceea ce vorbim, mai ales cand se refera la ea - (IMG:/laugh.gif) ) ! Cu toate acestea este extrem de incapatanata. Desi stie ca, de fiecare data, fara exceptie, o incaseaza cand se urca pe masa, ea continua sa o faca. Ah, in plus, cand ne vede ca mancam ceva, vrea si ea. Dar nu mult ! Un pic, de pofta ! Si daca nu-i dam se aseaza in fund si ne baga o mutra de genul : "Sta-v-ar in gat de nesatui !"

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
Aneisse
post Feb 3 2005, 11:14 AM
Post #51

Senior Member

From: Somewhere close
Member No.: 458

E bine ca face doar atat si nu se catzara cu gherutzele pe pantalonii tai...Cunosc , cunosc, si cainii mei fac la fel, poftesc la orice bagi in gura si chiar daca le dai si nu le place tot stau ca milogii si cersesc. Parca tu mananci altceva si vrei sa-i pacalesti.

--------------------
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! :)))
http://theoldjukebox.blogspot.com/

+Quote Post
Airman04061969
post Feb 3 2005, 03:17 PM
Post #52

Advanced Member

Atat i-ar trebui, sa incerce sa se catare ! Nu de alta dar m-ar pagubi de vreo palmuta peste botic !

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
Shewanna
post Feb 3 2005, 09:11 PM
Post #53

Advanced Member

hehehhe, ce dragut! Si a mea face tot la fel, nici nu pot manca in pat fi'ndca se suie langa mine si sta si priveste. Alteori mi s-a intamplat sa imi fure un bucatoi de paine cat ea de mare si a fugit cu ea. Mai nou a furat un mar, si l-a bagat sub dulap din care s-a infruptat, pana cand sa gasesc marul ma miram de ce ii merge burtica mey?? :roll:
Cred ca v-am spus ca mi-a facut un mini-labirint (2 gauri) in canapeaua mea cu care ma laud atat. 8) Ce sa-i fac mey? Mi-e tare draga si nu o pot inchide in cusca. Printre altele mi-a rost si firele de la "saraund" :evil: si tot nu a patit inca nimuic :strumf:
Aa, ieri fugea cu sapunul in gura!

--------------------

+Quote Post
Airman04061969
post Feb 4 2005, 07:08 AM
Post #54

Advanced Member

Ultima isprava a "bestiei" mele: sotia mea statea pe canapea, uitandu-se la televizor, si manca friptura. Avea doua bucati in farfurie: una mai mare, cealalta mai mica. Intrebarea pentru 1,000,000,000 lei: ce bucata credeti ca a furat ? Ati castigat ! Raspunsul corect este: cea mare !

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
Shewanna
post Feb 4 2005, 05:25 PM
Post #55

Advanced Member

De aici se vede ce desteapta ii 8) ii o dulceata. Unde isi face nevoile? A mea face pipi intr-o ladita, dar cu kkrezele astea....... imposibil s-o educ.Traiesc in kkt.

--------------------

+Quote Post
Airman04061969
post Feb 7 2005, 07:25 AM
Post #56

Advanced Member

Cel putin din acest punct de vedere, n-am avut nici o problema cu ea. Face la ladita ei cu nisip (pipi + kk) de cand am luat-o. Problema e ca nu vrea sa faca in alta parte, astfel incat, in deplasare, cand o luam cu noi, trebuie sa-i luam si ladita ! How's that for smart cat ?

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
Aneisse
post Feb 7 2005, 07:40 AM
Post #57

Senior Member

From: Somewhere close
Member No.: 458

Bogdan dar cand nu ii schimbi nisipul?
Pe vremea cand aveam eu 2 pisici, si ele faceau la ladita dar daca uitam sa le schimb nisipul....erau atat de curate incat refuzau sa se atinga de ladita aia, prin urmare Sisi facea langa iar Charlotte facea la baie, in cada si...era o splendoare dimineatza cand te duceai la dus. Eh, dar asta e, cine era vinovatul? Cine uita sa schimbe nisipul!

--------------------
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! :)))
http://theoldjukebox.blogspot.com/

+Quote Post
Airman04061969
post Feb 7 2005, 07:49 AM
Post #58

Advanced Member

Se abtine si nu face nicaieri dar zgaraie toata mobila pana pricep mesajul. Nu face in alta parte DECAT in ladita ei !

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
John Doe
post Feb 7 2005, 09:10 AM
Post #59

Member
**

From: Bucuresti
Member No.: 517

Am avut un catel un terrier de vanatoare german - de vineri nu mai e...Pot spune ca era singura bucurie a parintilor mei mai ales de cand eu si a mea sora nu mai suntem acasa. Era singura (catelusa) care ii astepta cand veneau acasa, si deasemenea era printre putinele lucruri pentru care ei se grabeau sa ajunga acasa....ii astepta cineva. Acum ii simt sunt tristi si mai ales singuri, chiar daca se au unul pe celalat le lipseste ceva. Nu e singurul animalutz pe care l-am avut si a murit. Inainte de Roxi, am avut o pisica, o birmaneza oarba care era la fel alintata familiei. Se juca toata ziua cu nuci pe parchet si gresie...dar mi-au otravit-o vecinii. Am plans si eu atunci, cu toate ca nu imi doream pisica, dar dupa ce timp de 3 luni de zile nu a dormit decat pe pieptul meu am inceput sa o indragesc...
Acum parintii mei nici nu se mai gandesc sa aiba altceva in casa si le va trebui mult timp sa o uite pe Roxi...

+Quote Post
Shewanna
post Feb 15 2005, 07:58 AM
Post #60

Advanced Member

http://pg.photos.yahoo.com/ph/redfoxxyfox/my_photos
Sweeeeeeeeeeetie :strumf:

--------------------

+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th September 2019 - 02:14 AM