IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
Motocicletele - placere sau pericol?
Bogdan Pavel
post Jan 19 2009, 07:54 AM
Post #1

Member
**

Group: Members
Member No.: 13,987

In ultima perioada tot mai multi romani folosesc vehiculele motorizate pe 2 roti.
Ce parere aveti, este un hobby frumos, o necesitate sau o mare nebunie?

P.S. Mentionez ca ma numar printre acesti "nebuni" si imi place extrem de mult
Go to the top of the page

+Quote Post
jolie_jojo
post Jan 19 2009, 10:30 AM
Post #2

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

(IMG:http://i2.photobucket.com/albums/y48/burgessmw/Other%20Stuff/this_thread_is_worthless_without_pics.gif) asta una. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Eo cred ca este un pic din toate 3 la un loc, ca daca nu ar fi nu s-ar mai povesti. Si placere, si nebunie (in sensul bun evident) si necesitate in conditiile in care traficul este unul criminal in zilele noastre.

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
vasilica
post Jan 23 2009, 06:47 AM
Post #3

Member
**

Member No.: 13,993

QUOTE (jolie_jojo @ Jan 19 2009, 11:30 AM) *
(IMG:http://i2.photobucket.com/albums/y48/burgessmw/Other%20Stuff/this_thread_is_worthless_without_pics.gif) asta una. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Eo cred ca este un pic din toate 3 la un loc, ca daca nu ar fi nu s-ar mai povesti. Si placere, si nebunie (in sensul bun evident) si necesitate in conditiile in care traficul este unul criminal in zilele noastre.

pfoaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... no fi atent vasalaie cate ai afat tu azi despre mobre... ma duc sa dau o tura de bucurie..

--------------------
daca nu te-ai trezit, mai bine culca-te la loc...

+Quote Post
jolie_jojo
post Jan 23 2009, 08:00 AM
Post #4

Tra la la

Ti-ai tras tura? Te-ai mai aerisit? Or ai inghetat cu mobra-n brate? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
anghel.m
post Jan 23 2009, 09:37 AM
Post #5

Member
**

From: .ro/Bucuresti
Member No.: 13,979

O fi placere dar in Bucuresti sau alt oras aglomerat in .ro, am o cunostinta care a avut accident pe motor ca a intrat unu cu un Jeep in el cu 30 km/h, Jeep-ul evident ca nu a avut nimic si asta spital, carje.... oricum poate sa mearga dar o sa aiba probleme toata viata, deci eu votez ca este pericol pt ca nu ai pe unde merge, nu in .ro

--------------------
Tinteste spre luna.
Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.

+Quote Post
vasilica
post Jan 23 2009, 03:12 PM
Post #6

Member
**

QUOTE (jolie_jojo @ Jan 23 2009, 08:00 AM) *
Ti-ai tras tura? Te-ai mai aerisit? Or ai inghetat cu mobra-n brate? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

am tras o tura prin camera mai... zu fuss

--------------------

+Quote Post
Bogdan Pavel
post Jan 26 2009, 08:41 AM
Post #7

Member
**

Member No.: 13,987

QUOTE (anghel.m @ Jan 23 2009, 11:37 AM) *
O fi placere dar in Bucuresti sau alt oras aglomerat in .ro, am o cunostinta care a avut accident pe motor ca a intrat unu cu un Jeep in el cu 30 km/h, Jeep-ul evident ca nu a avut nimic si asta spital, carje.... oricum poate sa mearga dar o sa aiba probleme toata viata, deci eu votez ca este pericol pt ca nu ai pe unde merge, nu in .ro

Ai dreptate insa periculos poate fi cu orice, chiar si mersul pe jos e un pericol.......

+Quote Post
anghel.m
post Jan 26 2009, 11:55 AM
Post #8

Member
**

Eu zic ca e mai periculos sa mergi cu motorul decat pe jos. N-ai unde sa mergi cu motorul in .ro, poate in alte tari este altfel(adica sigur este altfel).
Mai bine cu ATV-ul pe un traseu off-road, privelistea este mult mai frumoasa, si eventual daca te mai intalnesti cu ursu.. atunci adrenalina (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------
Tinteste spre luna.

+Quote Post
jolie_jojo
post Jan 26 2009, 01:21 PM
Post #9

Tra la la

QUOTE (anghel.m)
Eu zic ca e mai periculos sa mergi cu motorul decat pe jos. N-ai unde sa mergi cu motorul in .ro, poate in alte tari este altfel(adica sigur este altfel).

Acolo unde nu este educatie in trafic este periculos sa treci si pe trecerea de pietoni. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Au ai uitat stirea cu baiatul care mergand linistit pe trotuar a fost spulberat de un Ferrari parca prin Timisoara!

QUOTE (anghel.m)
Mai bine cu ATV-ul pe un traseu off-road, privelistea este mult mai frumoasa, si eventual daca te mai intalnesti cu ursu.. atunci adrenalina

Las tuh, ca un off-road mistox il poti face si pe moto (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Si ce te face sa crezi ca ATV urile sunt mai safe? Sa fie oare pt ca au 4 roti? Pe naiba.
Afonul tat afon ramane indiferent ce conduce.

--------------------

+Quote Post
anghel.m
post Jan 26 2009, 02:05 PM
Post #10

Member
**

Mey sunt multi inapti care au carnet, dar daca esti pe jos ai mai multe sanse decat cu motorul.
Off-roudul se poate face si pe motor, deacord cu tine, e mai safe pentru ca te plimbi prin padure, nu prin oras.
ATV/Motor in oras cam tot aia este.

--------------------
Tinteste spre luna.

+Quote Post
vasilica
post Jan 26 2009, 05:05 PM
Post #11

Member
**

QUOTE (anghel.m @ Jan 26 2009, 02:05 PM) *
Mey sunt multi inapti care au carnet, dar daca esti pe jos ai mai multe sanse decat cu motorul.
Off-roudul se poate face si pe motor, deacord cu tine, e mai safe pentru ca te plimbi prin padure, nu prin oras.
ATV/Motor in oras cam tot aia este.

oocheeeeeeeeeeiiiiiiiiiiiiiii.. deci????

--------------------

+Quote Post
MICKEY HOUSE
post Jul 25 2011, 05:18 PM
Post #12

Member
**

Member No.: 21,095

Animale si motociclete (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) :
(IMG:http://www.bitewallpapers.com/funny/part%203/zebra%20on%20motocycle%20lol%20funny%20desktop%20wallpaper%20catch%20me%20if%20you%20can.jpg)
(IMG:http://www.pozeleonline.ro/o_anunturi/1600.jpg)

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 7th December 2019 - 02:26 PM