IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Closed TopicStart new topic
Despre caini si problemele lor
Guest_anton_m_*
post Mar 28 2006, 09:00 AM
Post #1

Guests

Daca va doriti sa aveti un caine sau mai multi caini, ganditi-va la cat timp din viata voastra le puteti dedica. De abia dupa aceea luati legatura cu diversi crescatori de caini. Cainii din crescatorii sunt de obicei sanatosi si bine hraniti, spre deosebire de cainii din targuri, care pot fi bolnavi, prost hraniti si cu dereglari de comportament. iti reaminteste ca de mii de ani ei, cainii, ne iubesc si ne slujesc cu credinta. De dragul lor putem invata cateva metode de dresaj canin si cum sa le tratam corect diferitele probleme.
Go to the top of the page

+Quote Post
mishulina
post Mar 28 2006, 03:15 PM
Post #2

Advanced Member

Group: Members
From: off the beaten track
Member No.: 1,904

imi pare rau, link-ul il poti posta la publicitate, sau unde vrei tu... 8)

--------------------
kiss ya'

+Quote Post
tuffgirl
post Apr 7 2006, 04:41 AM
Post #3

Can't touch this!

Group: Moderatori
From: who cares?
Member No.: 618

...intradevar caini au destule probleme shi fara sa ii "ajutam" noi. Cel mai corect ar fi sa adoptezi caini abandonati in loc sa creezi mai multi vagabonzi pe strada. Pana la urma shi cei de la crescatorii pot sa fie bolnavi, sau cei din magazine la fel.

Misha... el nu prea poate sa posteze link-uri pe unde vrea..l (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
mishulina
post Apr 7 2006, 04:20 PM
Post #4

Advanced Member

daca nu putea atunci, acum poate e in stare.. 8)

cat despre caini....
sunt animalele mele preferate, si mi se rupe sufletul cand ii vad pe strada... (IMG:/sad.gif)
stiu k sufera, k au nevoie de adapost si de dragoste; dar, mi-e imposibil sa-i ajut pe toti..
cu unii ma joc, pe altii ii hranesc...o data, am fost si muscata(si tot nu m-am invatat minte :mrgreen: )
cainii din magazine sunt de muulte ori lasati acolo tot de stapani...la noi in galati se practica...te duci, pui un anunt pe perete la pet shop..si daca nu vrea nimeni un catel, il duce chiar la magazin, si-l lasa acolo.. :roll:

--------------------
kiss ya'

+Quote Post
alexababyy
post May 17 2006, 05:47 PM
Post #5

Member
**

Member No.: 2,531

eu sunt mai nebuna cu cainii.umblu cu o caserola cu mancare in masina si unde vad vreun caine ,opresc si ii dau de mancare,insa nu am pt toti ca mi-ar trebui un vagon ,la cati caini sunt.eu am un cocker auriu deschis pe care-l iubesc enorm de mult si care e ingrijit mai rau ca un copil.am vreu sa iau un caine de pe strada dupa care am plans de m-am umflat insa n-a vrut sa se urce in masina.macar l-am hranit bine.

+Quote Post
mishulina
post May 17 2006, 05:48 PM
Post #6

Advanced Member

ma bucura ceea ce citesc...credeam k sunt singura care "fac dara de mancare".... (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)
poate ne arati si o poza cu al tau catelush.....eu, una, sunt moarta dupa ei.... (IMG:/laugh.gif)

--------------------
kiss ya'

+Quote Post
alexababyy
post May 17 2006, 06:09 PM
Post #7

Member
**

Member No.: 2,531

o sa incerc sa va arat bombonica mea de baiat:)

+Quote Post
Guest_mihai_ladaru_*
post May 22 2006, 10:36 AM
Post #8

Guests

problema cu cainii vagabonzi e veche, iar solutii sunt. nu e insa vina cainilor ca noi nu stim sa ne facem ordine in propria noastra curte ... ei nu au decat vina de a se fi nascut pe strada ... (IMG:/sad.gif)

+Quote Post
mishulina
post May 22 2006, 07:14 PM
Post #9

Advanced Member

eu sunt intru totul de acord cu tine.....
putem da o groaza de exemple de fiinte nevinovate..... :roll:

--------------------
kiss ya'

+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 13th November 2019 - 10:08 PM