IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
Escrocherii prin telefon!
tudoriona
post Jun 29 2010, 11:39 AM
Post #1

Member
**

Group: Members
From: on the INTERNET
Member No.: 1,004

Salut!

Astazi am primit un mesaj interesant.

"FUFULICA v-a ales numarul d-voastra ca fiind castigatorul sumei de 7500 EURO si o plasma TV. Pentru detalii sunati la numarul ..."

O fi real sau nu ...?

Cica se vor da castigatorii la un cunoscut post de televiziune la ora 22:00 astazi, insa in program este trecut un film.

Si nici pe site-ul FUFULICA nu este trecuta vreo informatie despre aceasta campanie in care numere de telefon sunt alese la intamplare si ajung sa fie castigatoare RANDOM, fara sa participi la vreo tombola!

--------------------
iambia
Go to the top of the page

+Quote Post
tudoriona
post Jun 29 2010, 11:43 AM
Post #2

Member
**

Group: Members
From: on the INTERNET
Member No.: 1,004

Si inca ceva:

Cand am cautat pe Internet acest numar de mobil, uite ce am gasit:

purcei de lapte de vanzare
vand la pret de producator purcei de rasa !!!
Pret: negociabil
Telefon: xxxxxxxxx
Regiune: Dumbravesti, PRAHOVA
Categorie: Agricole -> Animale si pasari
Actualizare: 5 Jun 2010

--------------------
iambia

+Quote Post
jolie_jojo
post Jun 30 2010, 09:49 AM
Post #3

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Astea sunt "tzepe" vechi care culmea inca mai prind la diversi naivi. Primele au fost facute in numele Altex si Coca Cola , apoi baietii s-au orientat spre alte brand-uri cunoscute sau sunau si se dadeau drept reprezentantii unor firme de telefonie, cereau verificarea datelor abonatilor (CNP, CI Serie si nr) si imbrobodeau interlocutorii sa tasteze anumite coduri ....
Daca suni la acel numar, pun ramasag pe ce vrei tu, ca te va pune sa cumperi nuj'ce cartela prepay si sa transmiti codul de reincarcare... sau ceva de genul asta.
So.... daca nu ai participat la niciun concurs nu ai cum sa castigi .... (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

PESEU: Citeste si te minuneaza cat de inventivi putem sa fim noi romanasii
(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ce inselaciuni mai fac romanii!!

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th September 2019 - 03:28 AM