IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
Nu astepta sa ajungi cetatean second hand !
thedog
post Oct 24 2007, 11:51 AM
Post #41

Member
**

Group: Members
Member No.: 9,326

...e vorba de "calitatea" oferita de profesori burtosi si delasatori instruiti in comunism sa gandeasca rudimentar si sa actioneze in consecinta...daca nu ai diploma de ASE unde in afara de orgii si chefuri nu inveti nimic nu poti fi economist, iar daca o ai si esti angajat te lovesti de probleme care vor fi studiate poate de copii tai...asta este motivul pentru care invatamantul de stat este mai scump...

--------------------
arata lumii pozele tale!
http://www.afoto.ro
Go to the top of the page

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 24 2007, 12:07 PM
Post #42

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Adevarat este, ca in alte tari nu exista persoane cu varsta peste 60 de ani in functii de conducere in universitati! Decat cazuri de exceptie.
La noi...taman invers.
Si cum la conducerea unei facultati se afla o persoana (cu tot respectul fata de el) care a depasit cu mult varsta pensionarii este normal ca aceasta sa tina in spate alti profesori cu mentalitati asemanatoare!

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
adriana.goran
post Oct 24 2007, 03:30 PM
Post #43

Member
**

Member No.: 9,448

(thedog)
...e vorba de "calitatea" oferita de profesori burtosi si delasatori instruiti in comunism sa gandeasca rudimentar si sa actioneze in consecinta...daca nu ai diploma de ASE unde in afara de orgii si chefuri nu inveti nimic nu poti fi economist,.

Ma lasi dar cand ai facut ASE-ul, eu am facut ASE - facultatea si pot sa spun ca au fost materii la care s-a predat oricum nu pot spune acelas lucru de masterul din ase.

--------------------
3host.ro filehosting gratis

+Quote Post
thedog
post Oct 26 2007, 08:13 AM
Post #44

Member
**

(adriana.goran)
(thedog)
...e vorba de "calitatea" oferita de profesori burtosi si delasatori instruiti in comunism sa gandeasca rudimentar si sa actioneze in consecinta...daca nu ai diploma de ASE unde in afara de orgii si chefuri nu inveti nimic nu poti fi economist,.

Ma lasi dar cand ai facut ASE-ul, eu am facut ASE - facultatea si pot sa spun ca au fost materii la care s-a predat oricum nu pot spune acelas lucru de masterul din ase.

aceste cuvinte ne doare....vrei sa fi capitanul nostru? (IMG:/biggrin.gif)

--------------------
arata lumii pozele tale!

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 26 2007, 11:33 AM
Post #45

Tra la la

(thedog)
(adriana.goran)
(thedog)

aceste cuvinte ne doare....vrei sa fi capitanul nostru? (IMG:/biggrin.gif)

Eu spun ca nu este vorba despre greseli de exprimare aici nu? :roll:

Adriana spune ca a facut Ase -ul si ca sunt materii la care se preda.
Eu de exempu am o prietena la Finante-Banci si crede-ma ca nu este atat de usor precum pare.
Inca mai sunt si profi care isi tin cursurile si care ofera consultatii, explica daca intrebi etc etc etc. Si nu vorbesc de lectii in particular, contra cost(meditatii)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
thedog
post Oct 26 2007, 02:02 PM
Post #46

Member
**

[quote=jolie_jojo][
aceste cuvinte ne doare....vrei sa fi capitanul nostru? (IMG:/biggrin.gif) [/quote]
Eu spun ca nu este vorba despre greseli de exprimare aici nu? :roll: [/quote]

daca te referi la ce am scris eu mai sus: sunt replici din fileme romanesti (vezi BD la munte si la mare si alte parodii cu Jan Constantin) (IMG:/smile.gif)
Cat despre ce ai spus tu despre scoala...cu o floare nu se face primavara!

--------------------
arata lumii pozele tale!

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 26 2007, 02:08 PM
Post #47

Tra la la

(thedog)
daca te referi la ce am scris eu mai sus: sunt replici din fileme romanesti (vezi BD la munte si la mare si alte parodii cu Jan Constantin) (IMG:/smile.gif)

M-am gandit ca atragi atentia cuiva...cunosc si eu expresia n-avea grija :roll: :wink:

(thedog)
Cat despre ce ai spus tu despre scoala...cu o floare nu se face primavara!

Adevarat insa depinde foarte mult si de dorinta elevului/ studentului de a baga ceva in cap.
Perseverenta...alea alea (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
thedog
post Oct 30 2007, 02:24 PM
Post #48

Member
**

(jolie_jojo)
Adevarat insa depinde foarte mult si de dorinta elevului/ studentului de a baga ceva in cap.
Perseverenta...alea alea (IMG:/laugh.gif)

Aha ...pai vezi ca ne invartim ca niste catei in jurul cozilor...romanul este lenes, delasator, curvar, infumurat...asta e definitia lui (ca doar ma studiez pe mine de atata timp (IMG:/wink.gif) ). Asta e si ideea, noi nu avem nevoie de cineva care sa ne dea optiuni, noi avem nevoie de cineva care sa ne impinga de la spate, oameni putini care sa gandeasca pentru cei multi, oameni care sa poata sa se impuna (democratic vorbind)...ca stii tu cum este, a facut Dumnezeu tara asta atat de bogata si frumoasa incat restul lumii ar fi fost invidioasa deca o popula cu oameni destepti!

--------------------
arata lumii pozele tale!

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 31 2007, 07:53 AM
Post #49

Tra la la

1)
(thedog)
Aha ...pai vezi ca ne invartim ca niste catei in jurul cozilor...romanul este lenes, delasator, curvar, infumurat...asta e definitia lui (ca doar ma studiez pe mine de atata timp (IMG:/wink.gif) ).

....si glumet (IMG:/laugh.gif)

2)
(thedog)
Asta e si ideea, noi nu avem nevoie de cineva care sa ne dea optiuni, noi avem nevoie de cineva care sa ne impinga de la spate, oameni putini care sa gandeasca pentru cei multi, oameni care sa poata sa se impuna (democratic vorbind)...ca stii tu cum este, a facut Dumnezeu tara asta atat de bogata si frumoasa incat restul lumii ar fi fost invidioasa deca o popula cu oameni destepti!

Ceea ce iese punand afirmatia 1) langa afirmatia 2) ...suna cam asa:
Cei care sa ne impinga de la spate...(mentori daca vrei - ca sa pastram atmosfera de studentie) ar trebui sa nu fie romani (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 22nd October 2019 - 06:54 AM