IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
Puterea de concentrare
mishulina
post Mar 3 2006, 05:47 PM
Post #21

Advanced Member

Group: Members
From: off the beaten track
Member No.: 1,904

(Majin)
tuffy, nu la toata lumea mere motorasu pe principul "opa sus din pat ! ready for study ! " depinde de pers si de caracterul ei..eu unu nu sunt bun de nimik cand ma trezesc..chiar daca dorm mult sau putin. eu sunt de parere ca te poti concentra daca vrei. oriunde si oricand, daca vrei si pt tine e important ce faci.

cik e demonstrat k fiecare om are nevoie de cv timp dupa somn, pentru a ajunge la performante intelectuale... :roll:
e ca shi cum ar fi fost shi mintea noastra adormita,; doar k ea se desteapta ceva mai greu :wink:

--------------------
kiss ya'
Go to the top of the page

+Quote Post
arpi
post Oct 13 2006, 12:51 PM
Post #22

Member
**

Member No.: 3,581

invata sa nu te gandesti la nimic (IMG:/smile.gif) si restul va fi usor (IMG:/smile.gif) .... si nu , nu glumesc (IMG:/smile.gif)

+Quote Post
adymacsut
post Oct 15 2006, 09:13 AM
Post #23

Advanced Member

From: Bucuresti
Member No.: 3,516

Am avut si eu probleme cu invatatul.In general fac o pauza de zece minute la fiecare ora de invatat in care beau putina cafea si mananc dulciuri.Nu invat mai mult de 7,8 ore pe zi.Invat cu televizorul deschis si pus pe muzica sau pe stiri.A mers si in general am stiut de de 10 la examene.Incerc insa o vizualizare o paginii.Mai intai fac rezumate si apoi trec la invatat.Citesc rezumatele si subiectul intreg de vreo 3 ori.

+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th July 2019 - 09:44 AM