IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
Real si imaginar
hermina
post Oct 3 2008, 05:38 PM
Post #41

Member
**

Group: Members
From: timisoara
Member No.: 13,675

eu cred ca cel mai bine esa sti cum sa aduci ceea azi face parte din imaginar maine sa faca parte din realitate,daca poti sa faci asta keep on dreaming (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
totul e sa iti poti controla subconstientul.si se poate intradevar e nevoie de ambitie,antrenament,mult efort psihic si poate...vreo piulita lipsa (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) care sa-ti dea prin simpla ei absenta puterea sa crezi ca se poate

--------------------

esti ceea ce gandesti...
Go to the top of the page

+Quote Post
CrYsSu`
post Oct 4 2008, 08:51 PM
Post #42

Advanced Member

From: Oraselul de langa mare`:X
Member No.: 13,619

acum juma' de ora a venit mama la mine cu ochii inlacrimati si mi-a povestit ce a visat bunica
era cam asa:
Bunica si cu mama se plimbau pe un drum de tara .. de odata mamei mele i se face rau si lesina. Bunica speriata striga dupa ajutor. Tocmai atunci, peste drum trece un om cat de cat batran..cu barba lunga..imbracat in negru..cu gluga pe cap..stiti voi manta din-aia!..Asa..si bunica striga la acel om(foarte inalt si solid) sa o ajute.. ca i-a murit fata. Acel om a zis "Eu sunt Dumnezeu si am grija de fata ta...ea nu e moarta...e bine..nu i s-a intamplat nimic ..stai linistita" . Si atunci a disparut.. si mama s-a treZit intr-un final!..

oare a semnificat ceva? (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif)

+Quote Post
hermina
post Oct 5 2008, 05:31 PM
Post #43

Member
**

From: timisoara
Member No.: 13,675

asta nu depinde decat de imaginatia fiecaruia si de ceea ce vreti sa credeti.dar cel mai bine e sa nu credeti nik pt ca dupa un asemenea vis cu siguranta nu veti fi tentate sa credeti lucruri bune si frumoase si cum de cele mai mult ori "de ce ti-e frica nu scapi"...mai bine nu

--------------------

esti ceea ce gandesti...

+Quote Post
foxy
post Jul 11 2011, 01:33 PM
Post #44

Advanced Member

Member No.: 19,567

imi place sa visez cu ochii deschisi (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) si mai frumos e atunci cand visele devin realitate (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post
blondu_ben
post Jul 14 2011, 10:50 AM
Post #45

Advanced Member

Member No.: 19,758

Legat de vise ... cateodata visele-s mai frumoase si asta pentru ca imaginatia e un instrument necenzurat, pe cand atunci cand e vorba de realitate, de multe ori ne cenzuram chiar noi insine, daca n-o fac altii ...

Dar, ai dreptate, daca reusim sa transpunem in real imaginarul, si daca am visat frumos, atunci nu ne mai putem dori altceva ...

+Quote Post
foxy
post Jul 20 2011, 06:51 AM
Post #46

Advanced Member

Member No.: 19,567

ce frumos ai spus-o ben..... (IMG:style_emoticons/default/smile3.gif)

+Quote Post
blondu_ben
post Jul 23 2011, 08:49 AM
Post #47

Advanced Member

Member No.: 19,758

cateodata imi iese, nu intotdeauna ...

+Quote Post
just me
post Jul 28 2011, 05:21 PM
Post #48

Member
**

Member No.: 21,628

QUOTE (blondu_ben @ Jul 14 2011, 11:50 AM) *
Legat de vise ... cateodata visele-s mai frumoase si asta pentru ca imaginatia e un instrument necenzurat, pe cand atunci cand e vorba de realitate, de multe ori ne cenzuram chiar noi insine, daca n-o fac altii ...

Dar, ai dreptate, daca reusim sa transpunem in real imaginarul, si daca am visat frumos, atunci nu ne mai putem dori altceva ...

Ideea e sa nu uitam sa visam, pentru ca atunci putem fi buni cu adevarat, pozitivi, avand posibilitatea de a construi lucruri care sunt cu adevarat frumoase. Trebuie insa putin curaj si atunci s-ar putea sa nu fie deloc imposibil de a le transpune in realitate....

+Quote Post
jayden
post Mar 1 2013, 06:47 PM
Post #49

Member
**

Member No.: 260

QUOTE (Sweety @ Jan 23 2007, 05:56 AM) *
Fiecare om viseaza cu ochii deschisi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . De multe ori amintirile din trecut care ne-au "marcat" oarecum de multe ori ni se repeta in mintea noastra cu totul altfel. Ajungem chiar sa ne inchipuim ca reactionam altfel de cum am fi reactionat atunci, dar totul se petrece numai in mintea noastra , si oarecum ne afecteaza in momentul in care ne "trezim" .

Unde este limita e bine sa lasam mintea sa "zboare"?

Pare sa fie legitim ce spui tu aici ( si intr-un fel este ), dar sunt niste omisiuni destul de mari.
Posibil sa nu vrei sa spui public problema care o ai. Important e sa ti-o spui tie.

La subiect: atata timp cat iti revii cand ai de facut un lucru practic ... totul e ok.

--------------------

+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 17th July 2019 - 08:24 PM