IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Cand plecati de la un loc de munca...
pisoaia
post Sep 29 2005, 10:48 AM
Post #1

Member
**

Group: Members
From: Bucuresti
Member No.: 5

...nu va pare rau? Azi este penultima mea zi de munca la job-ul de peste vara (sau mai bine spus de peste Septembrie) shi vreau sa va spun ca mi se rupe sufletul cand ma gandesc ca maine pe vremea asta sunt in drum spre Bucuresti shi nu la serviciu. Nu pot sa spun ca e neaparat din cauza colegilor avand in vedere ca numai doi dintre ei sunt romani (cu care este drept ca m-am inteles super) shi restul japonezi (cu care nu prea am avut tangenta), nu pot nici sa spun ca e din cauza orarului pentru ca munceam de la 8 la 17 shi eu visam o vacanta in care sa dorm pana la 10, nici perioada nu a fost prea lunga, avand in vedere ca lucrez doar de pe 5 septembrie, nu pot sa spun nici ca este faptul ca aud la fiecare 10 minute ca lumea abia asteapta sa se intoarca secretara pe care o inlocuiesc eu (lucru care a inceput sa ma agaseze).
Ceea ce incerc sa spun este ca nu am cine stie ce motive sa fiu suparata, dar mi se pare cam de neconceput sa nu vin luni la serviciu, sa imi spuna lumea ca vorbesc prea tare sau sa nu ma mai enervez ca nu merge imprimanta sau copiatorul chiar cand am mai mare nevoie de ele.
Voi cum va simtzitzi cand parasiti un loc de munca, mai mult sau mai putin de bunavoie?
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Replies
dada
post Mar 14 2007, 11:16 AM
Post #2

Newbie
*

Group: Members
From: Bucuresti
Member No.: 4,999

Draga Pisoaia, esti tare sentimentala, ti se potriveste un job MLM, noul job al sec. XXI. Numai acolo te simti ca-ntr-o familie. Nu exista lupta pt. putere, toti castiga la fel, functie de implicare. Castigi daca-ti ajuti prietenii sa castige. Este un alt stil de viata.
Esti salariat cu studii sau fara, esti student, esti om de afaceri sau chiar pensionar, esti facut pentru aceasta oportunitate, sigur castigi libertate financiara si personala.

--------------------
De ce o viata libera?
Go to the top of the page

+Quote Post

Posts in this topic

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th November 2019 - 05:35 PM