IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
Cresterea animalutzelor de companie, un hobby relaxant
bogmedvet
post Jul 6 2007, 08:00 PM
Post #1

Newbie
*

Group: Members
From: iasi
Member No.: 6,883

Ce este mai frumos decat sa-ti plimbi catelul seara, in liniste, dupa o zi agitata la birou.....zicem noi ca este cu adevarat relaxant.De pe www.caini-pisici.ro puteti achizitiona un animalutz de rasa, frumos si sanatos pentru dv si familia dv.Tot pe site-ul nostru gasiti si prezentare video a animalutelor oferite spre vanzare, rubrica intreaba veterinarul, articole diverse etc.Va asteptam pe la noi (IMG:/smile.gif) ))) (IMG:/biggrin.gif)

--------------------
ASB
Go to the top of the page

+Quote Post
stefania
post Jul 7 2007, 07:24 AM
Post #2

Newbie
*

Member No.: 6,894

Mare adevar ai spus.Si acest lucru o spune o iubitoare de animale. :wink: Am acasa un Labrador Retriever care reclama muuuulta miscare si in consecinta seara cand vin de la serviciu trebuie sa ma conformez.Alergand cu el...si dupa el (IMG:/biggrin.gif) ma mentin in forma.....doamnele stiu la ce ma refer :wink: Ma bucur ca si la noi in tara oamenii incep sa investeasca in cainele/pisica lor asa cum investesc in ei insisi, nu de alta dar se merita (IMG:/biggrin.gif) :angel13:

--------------------
"Un sir neintrerupt de mici acte de vointa dau un rezultat mare" Baudelaire

+Quote Post
andreic
post Jul 9 2007, 02:08 PM
Post #3

Member
**

From: Bucuresti
Member No.: 36

(bogmedvet)
Ce este mai frumos decat sa-ti plimbi catelul seara, in liniste, dupa o zi agitata la birou.....

De acord cu cauza in mare, dar zici "in liniste"... nu prea ai cum, daca iesi cu animalutul afara ai concerte de latraturi de la vagabonzi si injuraturi peste tot, asta cand nu esti atacat evident (IMG:/smile.gif)

+Quote Post
stefania
post Jul 11 2007, 08:35 AM
Post #4

Newbie
*

Member No.: 6,894

Mai patesc si eu probleme de genul dar prefer sa vad partea buna a lucrurilor. :wink: Sunt un om extrem de realist dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa avem si o lume a noastra in care sa ne eliberam de stres, probleme existentiale....... (IMG:/smile.gif)

--------------------
"Un sir neintrerupt de mici acte de vointa dau un rezultat mare" Baudelaire

+Quote Post
silviadinca
post Jul 26 2007, 08:40 AM
Post #5

Newbie
*

Member No.: 7,280

Da chiar e frumos!

-------------------------------------------------------------------
Referate | Filme | Carti | Retete Culinare

+Quote Post
Aneisse
post Jul 30 2007, 10:45 AM
Post #6

Senior Member

From: Somewhere close
Member No.: 458

...mai putin cand stai cu inima stransa tot concediul pentru ca potaia pe care nu ai putut s-o iei cu tine si ai lasat-o cu sora-ta, crede ca ai parasit-o....

--------------------
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! :)))
http://theoldjukebox.blogspot.com/

+Quote Post
selen
post Aug 12 2007, 11:36 AM
Post #7

Advanced Member

From: in privirea ta
Member No.: 6,654

si eu imi doresc sa am o matza sau poate un catzel....sa stai iarna langa soba, cu animalutzul langa tine....pacat ca nu pot avea acest "deliciu" datorita faptului ca sunt alergica la parul animalelor (IMG:/sad.gif) ((IMG:/sad.gif) (

+Quote Post
selen
post Oct 20 2007, 07:24 PM
Post #8

Advanced Member

(selen)
si eu imi doresc sa am o matza sau poate un catzel....sa stai iarna langa soba, cu animalutzul langa tine....pacat ca nu pot avea acest "deliciu" datorita faptului ca sunt alergica la parul animalelor (IMG:/sad.gif) ((IMG:/sad.gif) (

dar din fericire dorinta mi-a fost indeplinita. am o matza persana de 3 luni, foarte frumoasa. poze cu ea voi publica si pe acest site.

+Quote Post
Aneisse
post Oct 23 2007, 07:57 AM
Post #9

Senior Member

From: Somewhere close
Member No.: 458

...si cu alergia cum a ramas?

--------------------
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! :)))
http://theoldjukebox.blogspot.com/

+Quote Post
selen
post Nov 2 2007, 05:51 PM
Post #10

Advanced Member

inca nu am nimic (IMG:/tongue.gif) (IMG:/biggrin.gif)

+Quote Post
jolie_jojo
post Nov 2 2007, 06:02 PM
Post #11

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Inseamna ca nu era o alergie defapt... zic si io!!

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
selen
post Nov 7 2007, 12:18 PM
Post #12

Advanced Member

m-am interesat si am aflat

cand eram mica aveam multe alergii:praf, par de animale etc

pentru asta am facut un tratament cand eram mica(imi amintesc ca faceam tratamentul respectiv si nu stiam pt ce) a unei doamne, doamna Chirila, care a murit acum vreo 2 saptamani (Dumnezeu sa o ierte).

si se pare ca s-a ameliorat.

apropo de matza

i-am facut sambata baie (IMG:/biggrin.gif) am vreo 9 zgarieturi :oops:
sambata plec cu ea pe un drum cu masina de vreo 3 ore (IMG:/wink.gif)

+Quote Post
Duplicité
post Aug 24 2008, 11:56 AM
Post #13

Member
**

Member No.: 13,655

Ce este mai frumos decat sa-ti plimbi catelul seara, in liniste, dupa o zi agitata la birou.

erm..sa dormi?

eu am un pisoi si 2 caini. nu ma prea ocup de ei, trebuie sa recunosc. de fapt...ii neglijez de cele mai multe ori. tot ceea ce fac e sa ma asigur ca au apa si mancare si ca nu ii uit pe afara, cand mai ies.

+Quote Post
jolie_jojo
post Aug 25 2008, 09:53 AM
Post #14

Tra la la

CITAT(Duplicité @ Aug 24 2008, 02:56 PM) *
erm..sa dormi?

Corect (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

App de caini si pisici si dormit.
Lunea trecuta ma duc acasa sa imi despachetez bagajul si sa-mi pregatesc altul nou... si descopar cu stupoare ca vecinul meu a mai adoptat doi caini vagabonzi pe langa cei doi pe care ii avea inainte - plux o matza.
So... gardul intre noi este din plasa.
Adunam :
2 caini+ 2 caini noi + o matza + 2 caini ai mei ...
Rezulta:
O mare harmalaie noaptea cand cel putin unul (daca nu toti) dau tonul la serenada!

Sa dormi zici? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
talib
post Oct 13 2008, 06:11 PM
Post #15

Advanced Member

From: in zbor
Member No.: 4,994

relaxant pe naiba! de cate ori am avut cate "un animalutz de companie" a fost... nu greu, dar diferit. ai o responsabilitate in plus. eu am 2 matze acum, pisica si motan si incerc sa dau pisica.

--------------------
de ce va uitati asa la mine? nici eu nu mai stiu ce-i bine!

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 14 2008, 01:51 PM
Post #16

Tra la la

Stiu man ... stiu, si pe la mine s-au cam schimbat lucrurile putin. Am 4 animalutze acum, doo mari si doo mici.
Si este obositor al naibii... dar te poti indura sa-i dai? Ca la capitolul asta eo stau cam prost, avand in vedere ca astia mici au fost abandonati (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)

--------------------

+Quote Post
talib
post Oct 15 2008, 04:53 PM
Post #17

Advanced Member

From: in zbor
Member No.: 4,994

pai stai ca nu o dau afara... o dau spre adoptie. m-a contactat acum cateva zile o fata care voia pisica da vad ca nu mai zice nimic. si matzele astea erau abandonate, chiar de mama lor, cand le-am luat aveau vreo 3 saptamani, abia isi deschisesera ochii.

--------------------
de ce va uitati asa la mine? nici eu nu mai stiu ce-i bine!

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 16 2008, 12:30 PM
Post #18

Tra la la

Auzi? Chiar asa... nu vrei un pui de caine ? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 10th December 2019 - 08:31 AM