IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
J Game
MaoonadinJazzoni...
post Oct 15 2004, 09:15 AM
Post #1

Member
**

Group: Members
Member No.: 473

Bine v-am gasit iepurasilor! Vreti sa fiti lideri? OK. Vreti sa puneti mana pe un post mai bun? OK. Noi avem reteta. O sa venim aici cu toatele si o sa ne punem pe treaba. E un joc.

:roll:

Maoona din Jazzonia
Go to the top of the page

+Quote Post
AghatadinJazzoni...
post Oct 15 2004, 09:21 AM
Post #2

Member
**

From: Jazzonia
Member No.: 460

Cu ce incepem? Cu tigarile? Ai un brand care ti-e pe plac? daca fumezi Marlboro atunci trebuie sa te porti pe masura brandului Marlboro care e pe locul 10 in TOP 10! In cel mai tare top de branduri din lume! Coca Cola e pe primul loc!
Aghata din Jazzonia

+Quote Post
EvadinJazzonia
post Oct 15 2004, 09:27 AM
Post #3

Member
**

Member No.: 474

Sunt lideri si lideri, fetelor! Unii sunt virili din punct de vedere simbolic, altii se caznesc. Unii o dau in bara, altii sunt impinsi pe buza prapastiei! Jocul e dur!

+Quote Post
ContessinadinJaz...
post Oct 15 2004, 09:42 AM
Post #4

Member
**

Member No.: 475

E important brandul! Imprumuti ceva din magia lui!
Contessina din Jazzonia

(AghatadinJazzonia)
Cu ce incepem? Cu tigarile? Ai un brand care ti-e pe plac? daca fumezi Marlboro atunci trebuie sa te porti pe masura brandului Marlboro care e pe locul 10 in TOP 10! In cel mai tare top de branduri din lume! Coca Cola e pe primul loc!
Aghata din Jazzonia

+Quote Post
ContessinadinJaz...
post Oct 15 2004, 09:45 AM
Post #5

Member
**

Sunt convinsa ca faci o distinctie clara intre Lideri si Manageri!

Contessina din Jazzonia

(EvadinJazzonia)
Sunt lideri si lideri, fetelor! Unii sunt virili din punct de vedere simbolic, altii se caznesc. Unii o dau in bara, altii sunt impinsi pe buza prapastiei! Jocul e dur!

+Quote Post
marius
post Oct 15 2004, 10:03 AM
Post #6

Senior Member

Group: SModerator
From: :-)
Member No.: 80

eu as incepe cu sexul, ca tare.... superficiale mai pareti!

MariusdinJazzonia (IMG:/laugh.gif)

glumeam desigur!
Multumim pt initiativa Jazzoanelor, si speram sa fim pe-aproape! :wink:

+Quote Post
HortensiadinJazz...
post Oct 15 2004, 10:10 AM
Post #7

Newbie
*

Member No.: 476

Marius te iubiiim! Bine te-am gasiiiit!
:oops:

+Quote Post
marius
post Oct 15 2004, 10:12 AM
Post #8

Senior Member

wawww
Ispititoare-o!!!!!!!!!
Eu va urasc.....(avatarele) (IMG:/biggrin.gif)

Bine ati sosit!
p.s. dinJazzonia!

+Quote Post
MariaMagdalenadi...
post Oct 15 2004, 10:22 AM
Post #9

Member
**

Member No.: 477

Marius din Jazzonia, esti un dulce! Gandeste-te de ce fuma Churchillll traaabuc sau de ce canta Clinton la saxofon si de ce mediile s-au intrecut sa augmenteze imaginea asta in imaginarele colectiveeeee! Razboaiele de imagine sunt pe rol, Marius, iubituleee! Stii, am consiliat un tip bazat care a sters-o de la firma unde lucra si si-a deschis o afacere proprie! Ooooo, mishto chestia pentru ca nu semnase un contract de confidentialitate! Marius, poate ca e urat din punct de vedere moral dar afacerile sunt afaceri! Multi managaeri nu inteleg ce se intampla in lumea afaceriloooor! O sa vorbim si despre sex! Bine te-am gasiiit!

+Quote Post
Aneisse
post Oct 15 2004, 10:37 AM
Post #10

Senior Member

From: Somewhere close
Member No.: 458

Pot sa ma alatur shi eu ori...tre' sa cer viza pt patrunderea pe spatiul Jazzoniei?
Mentzionez ca...I come in peace

--------------------
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! :)))
http://theoldjukebox.blogspot.com/

+Quote Post
AvaAvanadinJazzo...
post Oct 15 2004, 10:44 AM
Post #11

Member
**

Member No.: 478

Iubito, bine ai venit!

(Aneisse)
Pot sa ma alatur shi eu ori...tre' sa cer viza pt patrunderea pe spatiul Jazzoniei?
Mentzionez ca...I come in peace

+Quote Post
Aneisse
post Oct 15 2004, 10:48 AM
Post #12

Senior Member

K, mi-ati atras atentzia, dar...despre ce naiba e vorba...? Mai sunteti multe de venit...ca acum daca tot am venit....vreau sa vad daca raman.

--------------------

+Quote Post
MaoonadinJazzoni...
post Oct 15 2004, 10:54 AM
Post #13

Member
**

Aneisse, suntem nesfarsite, non-liniare si valuriteeeeeeee! Te iubim. Esti lider? Esti propriul tau lider sau ai nevoie de modele pentru a putea naviga prin viata? Ai pus la cale o batalie de imagine in cariera ta? Ce se intampla cu cariera ta? Vorbim despre cariera! Ai un sef care te hartuieste? Vrei sa devii un bun manager si sa tii piept atacurilor celorlalti din firma? Bine ai venit in Razboiul Imaginilor Jazzonia!

(Aneisse)
K, mi-ati atras atentzia, dar...despre ce naiba e vorba...? Mai sunteti multe de venit...ca acum daca tot am venit....vreau sa vad daca raman.

+Quote Post
Aneisse
post Oct 15 2004, 11:06 AM
Post #14

Senior Member

Ahammm....(IMG:/smile.gif)
Dragutzele de voi ...! Cariera ha?!? Sa inteleg ca suntetzi colege shi va ocupati de aranjarea imaginii cam shifonate a unor persoane care probabil va mai shi platesc pt asta...
Cariera...inca nu m-am gandit daca vreau intr-adevar o cariera in momentul asta, poare mai tarziu nu stiu daca s-ar potrivi cu dorintza mea de a intemeia o familie (shi inca una fericita).
Nu , nu ma hartzuieste seful, au fost unii dar ori au renuntzat ei ori am plecat eu... Cat despre razboaiele din firma...haideti fetelor, chiar trebuie sa fie razboi intre colegi? Chiar trebuie sa ne dam in cap unii la altzii ca sa apucam osul cel mai mare?!?

--------------------

+Quote Post
ContessinadinJaz...
post Oct 15 2004, 11:21 AM
Post #15

Member
**

E o problema pentru multe femei! Unele trebuie sa aleaga! Altele gasesc intelegere! Altele isi construiesc familia ca pe o echipa! Altele divorteaza! Sunt cazuri si cazuri. Interesant e ca din ce in ce mai multe femei vor sa conduca in lumea afacerilor si in lumea politicii. E ceva rau in asta? Imi place o femeie-lider-politic decat unii fanfaroni din politica romaneasca! Da, noi ne-am dori cu toatele sa vedem ridicandu-se niste femei-lideri si in lumea afacerilor si in lumea politicii!

+Quote Post
HortensiadinJazz...
post Oct 15 2004, 11:26 AM
Post #16

Newbie
*

Member No.: 476

Ooooo, dar n-au habar! Se amgesc_cu milioanele lor de dolari! pe care or sa le piardaaa in curaaand!
:twisted:

(EvadinJazzonia)

+Quote Post
marius
post Oct 15 2004, 11:38 AM
Post #17

Senior Member

ok, ok,
dar jazzoanelor....
Sunteti datoare cu un inceput!
Deci..
Se simte, se spune si se stie ca femeile sunt acele personaje care au nevoie de lideri, placerea de a fi conduse fiind cu mult mai mare decat cea de conducator!
Oare aceasta simpla placere de a-si insusi poftele si dorintele(de a isi alege liderul) nu este deasemeni un instrument folosit de lideri?
Ce este liderul, dc dorinta de cariera, ce este cariera ?

+Quote Post
Aneisse
post Oct 15 2004, 11:51 AM
Post #18

Senior Member

K, vad ca oricun sunteti dornice de dat sfaturi iar eu sunt gata sa va ascult. Sunt convinsa ca multe femei ar putea fi lideri mai buni decat multi barbati. Nu e vorba doar de intelegere si stiu ca unele femei ar putea face fata unei cariere dar si familiei in acelasi timp. Stiu ca noi femeile a trebuit sa muncim de 2 ori mai tare pentru a obtine un lucru. E adevarat ca unele prefera familia shi altele cariera, sincera sa fiu e o decizie destul de grea.
Nu mi-e teama ca nu voi putea face fatza, dar...problema e, vreau sa ma leg la cap fara sa ma doara? Cate femei sunt dispuse isi ia responsabilitatea unei firme, sa lucreze zi lumina, sa-si ia toate shuturile in fund atunci cand ceva nu merge bine...asta in conditiile in care, se stie ca noi femeile conducem cel mai bine din umbra...?!?

Si acu' nah, ia dati-mi va rog un sfat!
Iaca lucrez la o firma destul de mare dar care abia a patruns pe piatza in Romania. Sa zicem ca lucrurile nu-s chiar roz acum, ca la inceput asa. Assistent Manager nu e un post rau dar...nici extraordinar. Salariul nu e mare dar pe piatza muncii cele mai multe salarii is mai mici. In plus se intrevede o mica marire de salariu. Am spus se intrevede...
Problema e ca o alta firma, mai mica ce-i drept shi care nu va deveni nicicand atat de mare mi-a propus un post similar cu un salariu ceva mai bun shi masina pe mana daca imi iau carnetul...
Acumaaaa...sa plec de aici de unde sunt si mi-e binishor iar in viitor mi-ar putea fi shi mai binishor ? Sa nu plec. E drept ca mi se ofera un salariu mai bunutz, dar shi firmulitza aia e mai mica...

Voi ce-ati face in locul meu huh, daca tot ziceti voi ca le stiti pe toate?!?

--------------------

+Quote Post
FireEyes
post Oct 15 2004, 01:50 PM
Post #19

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

referitor la Jazz (IMG:/smile.gif)

Ioan Gyuri Pascu are o melodie , care are un refren de genul....

Masinaaaa meaaa meeergeee cu jazzolliiinnaaa (IMG:/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
MaoonadinJazzoni...
post Oct 16 2004, 07:50 AM
Post #20

Member
**

marius, iubituleeee, ne ne confunda tocmai pe noi cu instrumentele placeriii! Noi suntem valurite, non-liniare si perverseee! Evita a condus intreaga lume asa cum a condus-o i inca o conduce Diana!

(marius)
ok, ok,
dar jazzoanelor....
Sunteti datoare cu un inceput!
Deci..
Se simte, se spune si se stie ca femeile sunt acele personaje care au nevoie de lideri, placerea de a fi conduse fiind cu mult mai mare decat cea de conducator!
Oare aceasta simpla placere de a-si insusi poftele si dorintele(de a isi alege liderul) nu este deasemeni un instrument folosit de lideri?
Ce este liderul, dc dorinta de cariera, ce este cariera ?

+Quote Post

10 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th August 2019 - 10:37 PM