IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
nu voi munci niciodata la patroni
k4gula
post Dec 6 2007, 12:57 AM
Post #1

Member
**

Group: Members
From: Bucuresti
Member No.: 11,389

Va spun sincer,tata a murit la varsta de cand aveam eu 6 ani,dar al dreaq daca nu a muncit doar 2 luni din viata lui (IMG:/laugh.gif) Eu la fel am sa fac.Nu voi munci niciodata la vreun patron,voi fi propriul meu patron sau voi sta sarac lipic cu o pensie de 5 lei de la stat (IMG:/smile.gif) .Probabil va intrebati care e problema mea.
In primul rand am principii iar in al doilea rand nu vreau sa muncesc ptr stat si sa ma prosteasca. 8)

--------------------
A ajuns oul mai cuminte decat gaina!
Go to the top of the page

+Quote Post
Iomis
post Dec 6 2007, 06:59 AM
Post #2

Member
**

Member No.: 4,813

Cine crezi tu ca iti da pensie daca nu muncesti? De regula muncesti 30 si ceva de ai ca sa ai o pensie de 5 lei de la stat. N-am auzit sa primeasca cineva pensie fara fond de pensie.

+Quote Post
marius
post Dec 6 2007, 07:30 AM
Post #3

Senior Member

Group: SModerator
From: :-)
Member No.: 80

si inca ce vei munci....

+Quote Post
jolie_jojo
post Dec 6 2007, 08:55 AM
Post #4

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Well....nu ca dezaprob ceea ce spui tu mai sus... insa am observat ca tot folosesti verbele la viitor ''nu voi..'' ''voi fi...'' ceea ce inseamna ca nu ai muncit pana acum...parerea mea...
Intrebare...daca nu vrei sa muncesti la patron...cum planuiesti sa incepi ? mmm??(IMG:http://www.mysmilie.de/english/green/smilies/confused/14.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
k4gula
post Dec 6 2007, 10:08 AM
Post #5

Member
**

Nu e neaaparat nevoie sa muncesti ptr a primii o pensie de la stat,e deajuns sa minti ca ai vreun handicap si se vor miloji de tine :wink: Asa a facut si bunicamea,sta la tara si nu a muncit ptr stat dar in ciuda faptului are o pensie (IMG:/biggrin.gif)

Am deja cateva idei cum sa vac bani fara sa muncesc,sa nu credeti ca dau la lume-n cap :clapping:

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Dec 6 2007, 10:10 AM
Post #6

Tra la la

Hai ca deja m-ai facut curioasa... (IMG:/laugh.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
ValiSS
post Dec 6 2007, 10:55 AM
Post #7

Advanced Member

Member No.: 890

k4gula, sa-i transmiti smecheritei de bunica-ta ca pensia pe care o ia pe nedrept, incepand de astazi, dupa ce se transforma in mancare, direct in gura, se va transforma in caca. Si sa-i spui pofta buna din partea mea.
Apropos, n-ai vrea sa-ti iei trantorii si sa emigrezi? Pe-afara gasesti fraieri mai darnici decat pe aici.

--------------------
Dragostea de tara naste prosti!

+Quote Post
k4gula
post Dec 6 2007, 11:10 AM
Post #8

Member
**

Mi se pare mie sau stai c-am prost cu nervii? Da-te cu capul de zid :zid: si asa poate te trezesti la realitate (IMG:/smile.gif) ti-ar placea sa muncesti pe santier 20 din 24 ore 7 zile pe saptamana?Si crede-ma,chiar daca emigrez in afara nu voi gasi persoane cu un asa handicap mare ca al tau.Ai auzit de un psihiatru?trebuie doar sa-ti faci programare si tu si Dan Voiculescu.

Apropo,nu imi vorbi mie pe termeni plicticosi ca te boxez :boxing:

--------------------

+Quote Post
ValiSS
post Dec 6 2007, 11:15 AM
Post #9

Advanced Member

(k4gula)
Mi se pare mie sau stai c-am prost cu nervii? Da-te cu capul de zid :zid: si asa poate te trezesti la realitate (IMG:/smile.gif) ti-ar placea sa muncesti pe santier 20 din 24 ore 7 zile pe saptamana?Si crede-ma,chiar daca emigrez in afara nu voi gasi persoane cu un asa handicap mare ca al tau.Ai auzit de un psihiatru?trebuie doar sa-ti faci programare si tu si Dan Voiculescu.

Apropo,nu imi vorbi mie pe termeni plicticosi ca te boxez :boxing:

Du-te mah. (IMG:/laugh.gif)
Nu stau prost cu nervi; stau prost cu aia de fura, asa cum face bunica-ta. Nu suport oamenii mizerabili, atata doar. :wink: Poti face bani cinstiti si mai mult decat suficienti si fara furt si fara minciuna, si fara a baga mana in buzunarul statului. Daca tot zici ca e nasparliu pe santier, ti se pare normal ca o baba sa fure din banii alora de trudesc pe-acolo?
Asa ca s-o gadili, si tu si Dan Voiculescu. (IMG:/wink.gif)

--------------------

+Quote Post
Iomis
post Dec 6 2007, 11:59 AM
Post #10

Member
**

Member No.: 4,813

Probabil ca stai prost si cu scoala daca mai mult de lucru pe santier nu reusesti sa gasesti.

+Quote Post
ValiSS
post Dec 6 2007, 12:06 PM
Post #11

Advanced Member

Eu, bre? (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Dec 6 2007, 12:13 PM
Post #12

Tra la la

Nu tu bre...inginerule (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
Sweety
post Dec 7 2007, 02:40 AM
Post #13

Senior Member

Member No.: 1,600

Mama si cu tata spun ca io sunt vagabond!
Dar e visul meu sa ajung James Bond! ( sau blond?)

Iar cand voi fi maaaareee
Si voi avea copii
Cu ochii in soare
Voi avea , ce povestii!!!

--------------------
Oh I wish I was a punk rocker with flowers in my hair

+Quote Post
Aneisse
post Dec 7 2007, 10:02 AM
Post #14

Senior Member

From: Somewhere close
Member No.: 458

Offf... :roll: Romanica, ce vreti!?!
Nici eu nu vreeeeaaaau sa mai munceeeesc!!! Milionul ala de euri nu-o sa-l capat pe munca cinstita... Mai bine il castig la loto! :crazyunu:
Damn it , dar pana atunci tot tre sa platesc chiria!:nustiu:

--------------------
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! :)))
http://theoldjukebox.blogspot.com/

+Quote Post
jolie_jojo
post Dec 7 2007, 10:04 AM
Post #15

Tra la la

Ce...nu ai bunica aneisse?? (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
Aneisse
post Dec 7 2007, 10:10 AM
Post #16

Senior Member

From: Somewhere close
Member No.: 458

Ba am...da e la tzara si....saraca munceste la 70 de ani ceva de speriat...Daca pune mana pe sapa n-o mai prinzi din urma pe randul de porumb... N-am reusit sa inteleg niciodata asta, zici ca-i marinarul ala de manca spanac...cum il cheama?
Pe de alta parte mama care e cam terminata si fizic si psihic si pe toate planurile dak mai e vreunul ... ar fi trebuit sa se pensioneze pe caz de boala de vreo cinci ani dar...n-a facut-o. Din prostie din comoditate...nu stiu de ce dar probabil ca nici nu o sa o faca ...

--------------------
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! :)))
http://theoldjukebox.blogspot.com/

+Quote Post
talib
post Dec 7 2007, 04:38 PM
Post #17

Advanced Member

From: in zbor
Member No.: 4,994

(k4gula)
Va spun sincer,tata a murit la varsta de cand aveam eu 6 ani,dar al dreaq daca nu a muncit doar 2 luni din viata lui (IMG:/laugh.gif) Eu la fel am sa fac.Nu voi munci niciodata la vreun patron,voi fi propriul meu patron sau voi sta sarac lipic cu o pensie de 5 lei de la stat (IMG:/smile.gif) .Probabil va intrebati care e problema mea.
In primul rand am principii iar in al doilea rand nu vreau sa muncesc ptr stat si sa ma prosteasca. 8)

mda... are principii... ca orice pusti din ziua de astazi. plictisitori nu gluma. oare o stii ce sunt alea?

--------------------
de ce va uitati asa la mine? nici eu nu mai stiu ce-i bine!

+Quote Post
k4gula
post Dec 7 2007, 05:04 PM
Post #18

Member
**

Aneisse vezi ma cum vine treaba in Romania?
Trebuie sa muncesti 12 ore pe zi pentru 10 milioane de lei si pe urma sa platesti chiria vreo 8 (cel putin) apoi sa si mananci (IMG:/biggrin.gif) Asta insemana ca tram degeaba,daca esti tanar iti mai trebuie si bani de un disco :crazy:

Fuck you Romania,esti jalnica :stop:

--------------------

+Quote Post
Airman04061969
post Dec 10 2007, 02:11 AM
Post #19

Advanced Member

From: Addison (Texas)
Member No.: 443

Iti recomand sa-ti schimbi nick-ul. "g"-ul ala, sa-l schimbi in "p". pentru ca asta e nivelul tau de gandire ! :evil:

--------------------
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").

+Quote Post
ValiSS
post Dec 10 2007, 04:06 PM
Post #20

Advanced Member

Love you, man. That's sick. (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th August 2019 - 01:10 PM