IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
Despre fumat
anton_mihailescu
post Apr 11 2006, 09:45 AM
Post #1

Member
**

Group: Members
Member No.: 1,770

Fumatul cauzeaza sute de mii de decese anual si tot fumatul este de asemenea cauza a numeroase boli cariovasculare si pulmonare. Iata ca desi la inceput a fost considerat un leac, fumatul s-a dovedit a fi de fapt o otrava foarte periculoasa. Nu uitati! Fumatul dauneaza grav sanatatii!
Go to the top of the page

+Quote Post
anton_mihailescu
post Apr 11 2006, 09:45 AM
Post #2

Member
**

Member No.: 1,770

Majoritatea produselor anti fumat se adreseaza doar unei mici parti a problemei. Medicamentele, guma cu nicotina, plasturii nicotinici, spray-urile, etc se ocupa numai de aspectul pur fizic al dependentei de fumat. Dar exista o fata a dependentei cu care este mult mai greu de luptat! Unele brosuri anti fumat se rezuma la a-ti oferi o lista de recomandari, dupa care te lasa singur, lipsit de sprijin in lupta cu dependenta. Intra pe site si descopera cum sa-ti castigi liberatea fata de fumat!

+Quote Post
FireEyes
post Apr 11 2006, 07:31 PM
Post #3

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

Mai, anton_mihailescu, esti de belea ;-)
Slow down, o dai deja in spam.

--------------------

+Quote Post
CrYsSu`
post Aug 13 2008, 06:18 AM
Post #4

Advanced Member

From: Oraselul de langa mare`:X
Member No.: 13,619

` A venit la noi la scoala o psiholoaga...sau psihiatra...(le cam incurc :-?? ) si ne`a invatat despre tigari`=))..(toata lumea dormea )...dar ..auzi...cica o tigare micsoreaza viata unui om cu 7 minute.../:)...nu cred..in fine..nu e bine sa fumam` (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )

+Quote Post
jolie_jojo
post Aug 13 2008, 09:47 AM
Post #5

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Ca tutunul dauneaza grav sanatatii stie toata lumea, inclusiv cei care fumeaza (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Ca iti scurtezi viata fumand... si asta se stie
Ca se inventeaza tot felul de basme sau apar studii noi (exemplul tau cu 7 min ) si asta e adevarat.
Cine stie maine am sa aflu ca o tigare albeste parul cu 2 cm pe an (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Concluzie: Fumatori - lasati-va!!!
Nefumatori - nu va apucati!!!

Heep-heeep Huraaa!!! (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
CrYsSu`
post Aug 14 2008, 07:15 PM
Post #6

Advanced Member

QUOTE (jolie_jojo @ Aug 13 2008, 09:47 AM) *
Ca tutunul dauneaza grav sanatatii stie toata lumea, inclusiv cei care fumeaza (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Ca iti scurtezi viata fumand... si asta se stie
Ca se inventeaza tot felul de basme sau apar studii noi (exemplul tau cu 7 min ) si asta e adevarat.
Cine stie maine am sa aflu ca o tigare albeste parul cu 2 cm pe an (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Concluzie: Fumatori - lasati-va!!!
Nefumatori - nu va apucati!!!

Heep-heeep Huraaa!!! (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

`nu prea imi explic faza cu cele 7 minute...dar...cum zici tu...apar mereu studii noi.

Apropo...nu inteleg de ce copiii se apuca de fumat asa devreme. Am si eu cateva prietene de varsta mea care nu pot sta fara tigarea'n "bot" . Doamne..cica sunt mai smechere`!..chiar azi stateam si ma miram cum o prietena (mai mica decat mine- cam 9-10 ani ) era invatata de alta mai mare sa fumeze. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) ...(m`a lasat masca..)..fata aia nici nu stia sa traga..si ii era rusine ca bage tigare`n gura..:|...iar cealalta "-Eu ti`am aprins tigarea degeaba?"

+Quote Post
CrYsSu`
post Aug 14 2008, 07:16 PM
Post #7

Advanced Member

La 13 ani cica e normaaal sa fumezi`:))=)) [mentalitatea tineretului din ziua de azi]

+Quote Post
maybe
post Aug 14 2008, 07:29 PM
Post #8

maybe, maybe not

Group: Moderatori
Member No.: 1,769

da' la cati dreaq de ani vrei sa te apuci, pentru Dumnezo? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post
CrYsSu`
post Aug 15 2008, 08:23 AM
Post #9

Advanced Member

QUOTE (maybe @ Aug 14 2008, 08:29 PM) *
da' la cati dreaq de ani vrei sa te apuci, pentru Dumnezo? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Dupa mine..NICIODATA (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 22nd October 2019 - 03:49 AM