IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
Bucuresti
adymacsut
post Mar 14 2008, 08:01 PM
Post #101

Advanced Member

Group: Members
From: Bucuresti
Member No.: 3,516

Militari :shock:
Go to the top of the page

+Quote Post
FireEyes
post Mar 15 2008, 01:15 AM
Post #102

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

Nu vreau sa fac o diferentiere intre cartierele din Bucuresti... dar e de ajuns sa te uiti la moacele lor si vei sesiza diferente dintre cartiere (IMG:/tongue.gif)

Bai si inca o chestie, asta asa ca o paranteza, de ce nu se-mbraca mah femeile in culori mai deschise? toate in negru, gri sau alte nuamte inchise. Asta ca nu mai zic , la coroporatiste, de ochelarii negri cu rama groasa patrate... ele sunt trendineze (IMG:/wink.gif) chiar daca nu au nevoie de ochelari, ele ii poarta. da, si acestea pot fi remarcate la metrou si binenteles in masini, fie ele sicrie ambulante (matiz, smart, sau alte kikinetzur dinastea) sau in SUV-uri (masini "de teren" de oras)

Inca ceva! De bulinel de idei florale, de rosu, de portocaliu, de alb sau orice alta nuanta vie, calda si optimista nu s-a auzit la ele ? (halal exprimare, dar pana mea, asa ramane (IMG:/smile.gif) )

Inca ceva, multe, foarte multe, HABAR NU AU sa-si faca un machiaj, fie ele mai strident sau mai discret... zero! mamicile lor, prietenele nu realizeaza aceasta situatie?

gata, revin eu maine, pe-ndelete. acum am zis-o asa, la cald (IMG:/wink.gif)

noapte buna.

--------------------

+Quote Post
Airman04061969
post Mar 15 2008, 01:17 AM
Post #103

Advanced Member

From: Addison (Texas)
Member No.: 443

Adica ce vreti sa spuneti ? Eu stau in Militari ! :evil:

--------------------
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").

+Quote Post
FireEyes
post Mar 15 2008, 01:22 AM
Post #104

Gazda Voastra

(Airman04061969)
Adica ce vreti sa spuneti ? Eu stau in Militari ! :evil:

n-am spus nimic de militari.
am zis eu ceva de militari ?

nu mai pot sta eu acum, dar revin maine cu o veritabila teorie cartieristica. (IMG:/tongue.gif)

gata, m-am aruncat in pat. SOMN USOR TUTUROR.!

--------------------

+Quote Post
floare_albastra
post Mar 15 2008, 06:08 AM
Post #105

Member
**

Member No.: 9,285

Eu is ardeleanca, din tg mures, ma bucur ca va place orasul meu, eu am fost in buc in trecere, tb sa merg mai des ca sa ma conving ca bucuresti nu e doar Gara de Nord si oamenii increzuti din centru. Sa imi dati niste locuri linistite, sa ma pot plimba

+Quote Post
Coryin
post Apr 10 2008, 09:04 AM
Post #106

Advanced Member

From: medias
Member No.: 13,576

Mie cel mai mult mi-a placut prin Berceni .......in rest va spun ce am mai vazut si mi-a placut : parlamentul,tribunalul si cam atat...cel mai urat lucru pe care l-am vazut e centura buc....am fost acum de curand pe acolo(cu tiru') ,am trecut pe langa jilava,dar e dezastru...adica acolo nu sunt gropi sunt cratere....degeaba e frumos pe interior cand pe exterior.......auzeam ca se vb prin statie de buc ca de "orasul statelor unite...care a uitat sa isi faca curatenie pe la usi"..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ....ptr mine e un oras cam galagios si aglomerat..sincer nu cred ca as putea locui acolo vreodata... (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post
maybe
post Apr 10 2008, 09:09 AM
Post #107

maybe, maybe not

Group: Moderatori
Member No.: 1,769

CITAT(Coryin @ Apr 10 2008, 11:04 AM) *
Mie cel mai mult mi-a placut prin Berceni .......in rest va spun ce am mai vazut si mi-a placut : parlamentul,tribunalul si cam atat...cel mai urat lucru pe care l-am vazut e centura buc....am fost acum de curand pe acolo(cu tiru') ,am trecut pe langa jilava,dar e dezastru...adica acolo nu sunt gropi sunt cratere....degeaba e frumos pe interior cand pe exterior.......auzeam ca se vb prin statie de buc ca de "orasul statelor unite...care a uitat sa isi faca curatenie pe la usi"..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ....ptr mine e un oras cam galagios si aglomerat..sincer nu cred ca as putea locui acolo vreodata... (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
asa spun de fiecare data si nenumaratele mele rude din Bucuresti (cand sunt la mine in vizita (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )

si totusi, de zeci de ani de cand locuiesc acolo... nu au plecat (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

imi place Bucurestiul (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post
FireEyes
post Apr 10 2008, 12:04 PM
Post #108

Gazda Voastra

So, revenind la topicul nostru.
Haideti sa strangem, cei din Bucuresti, locuri ce pot sa fie vizitate in acest oras.
O sa incep de astazi sa pun si poze. Maine chiar am sa dau o tura si pe Lipsani sa fac niste poze la cladiri si pe alei.

Voi sterge tot ce e offtopic in 2-3 ore.

Jeyjey, incepi tu ?
Pot sa o fac si eu dar nitel mai tarziu.

--------------------

+Quote Post
FireEyes
post Apr 12 2008, 11:45 AM
Post #109

Gazda Voastra

Incep prima serie cu imagini din Bucuresti.
Attached File(s)
Attached File  1.jpg ( 81.15K ) Number of downloads: 13
Attached File  2.jpg ( 89.8K ) Number of downloads: 11
Attached File  3.jpg ( 98.49K ) Number of downloads: 11
Attached File  4.jpg ( 75.32K ) Number of downloads: 13
Attached File  5.jpg ( 74.5K ) Number of downloads: 11
Attached File  6.jpg ( 74.06K ) Number of downloads: 12

--------------------

+Quote Post
FireEyes
post Apr 12 2008, 11:46 AM
Post #110

Gazda Voastra

Voi mai reveni cu mai multe imagini curand (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
aliceadalia
post Jun 4 2011, 06:08 AM
Post #111

Newbie
*

Member No.: 19,312

Bucurestiul prinde culoare futurista cu noile poduri si pasaje , oare cand se vor termina santierele astea caci m-am saturat rau , suntem in curs de dezvoltare din timpul raposatului Ceausescu , ne miscam tare greu ..

--------------------

+Quote Post
marius
post Jun 5 2011, 08:16 AM
Post #112

Senior Member

Group: SModerator
From: :-)
Member No.: 80

Poi.... miscati-va mai repede (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

+Quote Post
jolie_jojo
post Jun 6 2011, 09:47 AM
Post #113

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Poi nu prea se poate, noi de alergat alergam, astia cu santierele mai catinel asam (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
carla
post Aug 14 2012, 02:43 PM
Post #114

Member
**

Member No.: 14,323

de cand cu noile magistrale la metrou, Bucuresti iar e santier. La Hoshimin (Drumul Taberei) am vazut ca se lucreaza de zor; mi-e mila de saracii oameni care stau in blocurile alea, zgomotul e infernal

--------------------

+Quote Post

6 Pages V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2017 - 09:32 PM