IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Hip Hop adevarat
k4gula
post Dec 6 2007, 12:33 AM
Post #1

Member
**

Group: Members
From: Bucuresti
Member No.: 11,389

Traiasca Hip Hop-ul romanesc (IMG:/wink.gif) )))Si voi astia care ascultati manele,lasati-o mai moale si ascultati si altceva :wink:

--------------------
A ajuns oul mai cuminte decat gaina!
Go to the top of the page

+Quote Post
ValiSS
post Dec 6 2007, 11:21 AM
Post #2

Advanced Member

Member No.: 890

Niste copii cu haine largi care se cred negri nu pot face muzica si nu-s cu nimica mai buni decat scursura manelistica.

--------------------
Dragostea de tara naste prosti!

+Quote Post
jolie_jojo
post Dec 6 2007, 12:49 PM
Post #3

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Iute la manie si repede varsatoriu de sanje mai este nene lau...'nca'ti'as ochii lu matale....cu tot cu nervii optici (IMG:http://www.mysmilie.de/english/green/midi-smileys/cheeky/1/0024.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
ValiSS
post Dec 6 2007, 12:51 PM
Post #4

Advanced Member

Traiasca hiphopu' romanesc; extramorocar. Niste exemple, niste dezvoltari.... nu topicuri cu sloganuri.

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Dec 6 2007, 12:53 PM
Post #5

Tra la la

Parazitii merge?? :twisted:

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
ValiSS
post Dec 6 2007, 12:55 PM
Post #6

Advanced Member

Merge. Dar topicul asta vad e cu slogan, Silviu n-a stat pe ganduri sa si scrie ce vrea de la el.

--------------------

+Quote Post
k4gula
post Dec 7 2007, 10:32 AM
Post #7

Member
**

ValiSS nu te mai tine dupa topicurile mele sa-ti da-i si tu cu parerea.Deci pur si simplu ma plictisesti,nu am inteles absolut nimic din ce ai scris.Tu esti manelist sau hiphoper?
Daca vrei sa ne luam la misto,sa-mi da-i id-ul tau de mess. :hello2:

--------------------

+Quote Post
ValiSS
post Dec 7 2007, 10:59 AM
Post #8

Advanced Member

Pot sa te iau la misto oricum, oricand si pe orice subiect; dar nu asta discutam. Poti sa sustii cu ceva ideea ca exista hip-hop romanesc bun?

--------------------

+Quote Post
k4gula
post Dec 7 2007, 11:54 AM
Post #9

Member
**

Ce te face sa crezi ca nu exista Hip-Hop bun?Dupa parerea mea hip hop-erii au au cea mai buna voce.Tu n-ai decat sa-l asculti pe Marius Moga sau mai exact,calculatorul care canta ptr el.Inainte sa-ti da-i parerea despre genul asta de muzina,asculto.

hai facem asa....Tu imi da-i mie numele melodiei care iti place cel mai mult si eu la fel,apoi ii lasam pe altii sa voteze,bineinteles dupa ce le asculta.

--------------------

+Quote Post
Iomis
post Dec 7 2007, 12:01 PM
Post #10

Member
**

Member No.: 4,813

(k4gula)
Tu esti manelist sau hiphoper?
Doar aceste doua genuri de muzica exista? Eu mai stiam cateva. :headbang:

+Quote Post
k4gula
post Dec 7 2007, 12:06 PM
Post #11

Member
**

Dar cine a spus ca sunt doar 2 genuri de muzica?Corect,sunt o groaza.

--------------------

+Quote Post
Iomis
post Dec 7 2007, 12:12 PM
Post #12

Member
**

Member No.: 4,813

Pai tu. I-ai dat doar 2 variante. Credeam ca altele nu ai.

+Quote Post
ValiSS
post Dec 7 2007, 12:27 PM
Post #13

Advanced Member

(k4gula)
Ce te face sa crezi ca nu exista Hip-Hop bun?Dupa parerea mea hip hop-erii au au cea mai buna voce.Tu n-ai decat sa-l asculti pe Marius Moga sau mai exact,calculatorul care canta ptr el.Inainte sa-ti da-i parerea despre genul asta de muzina,asculto.

hai facem asa....Tu imi da-i mie numele melodiei care iti place cel mai mult si eu la fel,apoi ii lasam pe altii sa voteze,bineinteles dupa ce le asculta.

Pana nu stii ce ascult, mucles.
Raku-nimic de pierdut.

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Dec 7 2007, 02:57 PM
Post #14

Tra la la

Imi pare rau sa spun dar ''hip -hop ul romanesc '' reprezinta numai o incercare de a copia din afara. Perioada in care reprezenta o noutate si o atractie a fost pe undeva prin '99-2000 dar de atunci a inceput sa cada.
Dau un exemplu B.U.G Mafia...ce cantau si ce canta acum??mmm??
Singurii care mai stau inca in picioare sunt Parazitii ... parerea mea :roll:

--------------------

+Quote Post
talib
post Dec 7 2007, 04:10 PM
Post #15

Advanced Member

From: in zbor
Member No.: 4,994

pe bune daca mai fac diferenta dintre b.u.g mafia si guta :shock: ambii se lauda cu bani, masini, femei si canta despre "dusmani" numai ca pe alte ritmuri.

si ca sa nu ma faci si pe mine vreun fancy, funky, glamorous houser sau altele, iti spun ca sunt rocker si nu ai sa gasesti manelisti pe forumul asta. eu, cel putin, nu stiu nici unu.

--------------------
de ce va uitati asa la mine? nici eu nu mai stiu ce-i bine!

+Quote Post
jolie_jojo
post Dec 7 2007, 04:13 PM
Post #16

Tra la la

(talib)
pe bune daca mai fac diferenta dintre b.u.g mafia si guta :shock: ambii se lauda cu bani, masini, femei si canta despre "dusmani" numai ca pe alte ritmuri.
Nu cred ca se putea formula mai bine de atat :okay:

--------------------

+Quote Post
k4gula
post Dec 7 2007, 05:16 PM
Post #17

Member
**

De fapt eu nu ascult B.U.G. mafia.intradevar B.U.G sunt niste tocilari care incearca sa cante dar nu reusesc. :puke: si hip-hop-ul romanesc e diferit in totalitate fata de cel din afara granitei.

Si daca nu ai observat ValiSS e manelist infocat :hello2:
Incearca Profethu sa vezi ca nu canta deloc despre bani :headbang: Apropo,eu nici cu manelele nu am absolut nimic,dar ma deranjeaza ca sunt cantate de cantareti fara voce si au prea multe cuvinte gen: Smecherie,bani,boss,sef,etc

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Dec 7 2007, 07:15 PM
Post #18

Tra la la

K4gula...iti respect parerea insa am sa te rog frumos sa nu mai faci afirmatii fara sa cunosti cu adevarat personajul
Si daca nu ai observat ValiSS e manelist infocat
:wink: ne abatem de la subiect si e pacat mai ales acum cand am inteles, in sfarsit, ce ar trebui sa comentam :wink: :wave:

--------------------

+Quote Post
ValiSS
post Dec 8 2007, 08:01 AM
Post #19

Advanced Member

(k4gula)
De fapt eu nu ascult B.U.G. mafia.intradevar B.U.G sunt niste tocilari care incearca sa cante dar nu reusesc. :puke: si hip-hop-ul romanesc e diferit in totalitate fata de cel din afara granitei.

Si daca nu ai observat ValiSS e manelist infocat :hello2:
Incearca Profethu sa vezi ca nu canta deloc despre bani :headbang: Apropo,eu nici cu manelele nu am absolut nimic,dar ma deranjeaza ca sunt cantate de cantareti fara voce si au prea multe cuvinte gen: Smecherie,bani,boss,sef,etc

Puiule, poti veni cu o piesa mai tare decat ce-am postat eu? Nu mai trage concluzii, ca intelegi pe dos. :wink:

--------------------

+Quote Post
boboc3l
post Dec 14 2007, 02:57 PM
Post #20

Member
**

From: Iasi
Member No.: 6,836

(talib)

si ca sa nu ma faci si pe mine vreun fancy, funky, glamorous houser sau altele, iti spun ca sunt rocker si nu ai sa gasesti manelisti pe forumul asta. eu, cel putin, nu stiu nici unu.

eu ascult manele :twisted: :twisted: :taz: :band:

--------------------
...my only love sprung from my only hate! too early seen unknown, and known too late..

+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 15th October 2019 - 06:44 AM