IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
buna fetelor
roxyca
post Sep 10 2008, 07:03 AM
Post #1

Newbie
*

Group: Members
Member No.: 13,667

Am o problema cu parul, ma vopsesc de mult timp si destul de des, de un timp parul meu s-a facut aspru si imi cade, nu mai are stalucire, aveti vreo idee sau vreo masca ? Va rooog!!!!!

Go to the top of the page

+Quote Post
jolie_jojo
post Sep 10 2008, 07:15 AM
Post #2

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Am tot spus pe la alte topicuri ce cosmetice imi fac mie bine. Problema este ca poate pt tine nu sunt bune.
Dar am gasit cativa pasi ''naturisti'', poate ajuta:

1. Se aplica o masca pentru par preparata din doua galbenusuri proaspete si 50 ml de bere. Se intinde masca pe par, se maseaza totodata si scalpul, se acopera capul cu un prosop si se lasa 30 de minute.

2. Se prepara o lotiune regeneranta din 3 lingurite de ulei de masline cald si doua linguri zeama de lamaie. Se pun intr-o sticluta, se amesteca bine si se aplica pe parul proaspat spalat, masand bine scalpul. Se acopera capul cu un prosop. Dupa 30 de minute se spala.

3. Se prepara un balsam din ou proaspat, o lingura de ulei de masline, doua linguri de suc proaspat de portocala sau lamaie, o lingurita de miere si se aplica pe parul proaspat spalat, masand bine scalpul. Dupa 10 minute se clateste cu apa calda.
Se pun doua linguri cu zeama de lamaie sau otet in apa de clatire.
Parul proaspat spalat se clateste cu infuzie de salvie, masand bine scalpul, pentru intarirea radacinii firului de par si pentru stimularea cresterii.

4. Se prepara o lotiune din miere, otet de mere si apa calda. Se pun o lingurita de miere si una de otet la o cana de apa calda, se amesteca bine, se inmoaie pieptenele in lotiune si se trece de mai multe ori prin parul proaspat spalat. Dupa aplicare nu se mai clateste parul, ci se lasa sa se usuce de la sine.
Se clateste parul cu infuzie de sovarv sau de urzica, pentru intarirea radacinii si pentru stimularea cresterii.

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
sand
post Sep 10 2008, 08:40 PM
Post #3

Advanced Member

From: aici
Member No.: 13,638

Si mai ai timp si d-altceva? (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif) ... ca tat zice-ai ca unii dintre noi n-au timp! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------

+Quote Post
hermina
post Oct 6 2008, 05:00 PM
Post #4

Member
**

From: timisoara
Member No.: 13,675

am trecut si eu prin asta si vreau sa spun ca cel mai eficace tratament pt mine a fost foarfeca (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .de atunci am un par superb si il vopsesc si acum dar in limita bunului simt:)

--------------------

esti ceea ce gandesti...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 7th December 2019 - 05:04 PM