IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
Limbajul de pe "mess"
CrYsSu`
post Aug 13 2008, 06:09 AM
Post #1

Advanced Member

Group: Members
From: Oraselul de langa mare`:X
Member No.: 13,619

Voi ce parere aveti despre limbajul folosit de majoritatea oamenilor care discuta pe renumitul "Yahoo Messenger" ?! Desigur ... 95% denatureaza limba romana...folosind fel de fel de expresii`...sau..prescurtari.
Dar despre mass-uri de ziceti ?(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )...va plac?
Go to the top of the page

+Quote Post
tuffgirl
post Jan 24 2009, 09:33 AM
Post #2

Can't touch this!

Group: Moderatori
From: who cares?
Member No.: 618

nu imi plac massurile shi cine mi le trimite shi face un obicei din asta le dau ignore iar limbajul...habar nu am...poate ca vorbesc cu o alta generatie de oameni care inca stie sa scrie cuvantul intreg chiar daca se mai mananca o litera sau se adauga una in plus din cauza vitezei (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
jolie_jojo
post Jan 26 2009, 02:16 PM
Post #3

Tra la la

From: Departe...
Member No.: 4,125

Hai u Tuffy u, k este mishto sa vorbeshti in limbaj d ym. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
tuffgirl
post Jan 27 2009, 06:16 AM
Post #4

Can't touch this!

From: who cares?
Member No.: 618

(IMG:style_emoticons/default/blink.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) auzi, eu abea o descifrez pe licuricea care vorbeste moldoveneste pe aici shi tu mai iei cu prescurtarile...ai un pic de mila de capatana mea ca mai am shi eu un gram de cenusa in ea shi tu vrei sa mi-o termini si pe aia (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
jolie_jojo
post Jan 27 2009, 09:18 AM
Post #5

Tra la la

Incercam sa ma camuflez in ideea topicului (IMG:http://www.mysmilie.de/english/green/smilies/confused/24.gif)
Cat despre ardelenii forumului, marturisesc ca si eo ma mai pierd uneori. Cred ca rad astia de noi de numa (IMG:http://www.mysmilie.de/english/green/smilies/cheeky/img/003.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
FireEyes
post Jan 28 2009, 10:01 PM
Post #6

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

apropo de descifrat (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) iote acilea un text din limba romana in puritatea ei absoluta (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )

( de pe net culese )

Mesaj auzi mai .. noi fi ieu emo dar .. ce dreaq ai q iei?? aja si dak am scris cva aja qm imi plek vine qm ar fii “aja“ ins cas “analfabeta“ [dupa cum spui u]??? traiesc si ieu intrun cartier plini de manelisti si stiu qm ie cand se uita la tne k la felu` 14 .. si vb de park nar mai fi vazut asa cva .. da` stii qm e.. fiecare q opinia lor .. dar nam mai pomenit pe nimeni care sa faca si un site despre asa cva .. oricum .. esti varza .. niki macar nu cred k sh ce inseamna q adevarat emo .. si intrat si u pe emo-kids.com si ai dat copy-paste … >:P>:P>:P .. hate you .. :-& ..

asta limbaj da' mess! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Jan 29 2009, 02:10 AM
Post #7

Advanced Member

Member No.: 13,953

Trebuie sa recunosc, cand am ajuns la "..traiesc si ieu intrun cartier plini de manelisti si stiu..." am simtit ca respir. Domnisoara aceea a sugrumat limba romana. (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)

--------------------
Lasto beth nin, tolo dan na ngalad

+Quote Post
jolie_jojo
post Jan 29 2009, 02:32 PM
Post #8

Tra la la

Si stati asa mey fratilor ca am mai descperit un stil de a scrie (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

CeVa Gen O liTera MarE UNa MiCa si IaRa mARe si IAra MIca sHi UiTE CUm Te DoR UocHii SI iTi TrEC PRin Cap ToT FeluL dE GAnduRi CRIMINALE (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

--------------------

+Quote Post
FireEyes
post Jan 30 2009, 12:00 AM
Post #9

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

Daca vreti sa enervati pe cineva .... incercati sa scrieti cu cat mai multe greseli (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) cu k, q, tz, sh si cu LIteRe mArI sAu MIci (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Rezultatu este garantat (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Gata, am fugit la somn...si nu uitati (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Daca va cautati o vacanta in Romania la pensiuni sau hoteluri dati si pe la http://turism.itbox.ro/ !

--------------------

+Quote Post
MICKEY HOUSE
post Jul 19 2011, 06:15 PM
Post #10

Member
**

Member No.: 21,095

stf = sa-ti traiasca familia
plm = plecat la magazin
(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 26th June 2017 - 03:40 AM