IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
ma poate ajuta cineva?
mihai
post Oct 18 2005, 10:02 AM
Post #1

Newbie
*

Group: Members
From: Bucuresti
Member No.: 1,915

salutare!
am un site(facut de cineva,nu de mine)/vreau sa fac altul(are frame-uri,vreau fara),desi nu am avut legatura cu domeniul pana acum/reusit sa fac un alt site(cred:-) mai putin sa modific flash-ul(are banner flash...parea frumos la inceput..)care are si el butoane de meniu/problema este ca nu stiu cum sa modific actiunea butonului pt.a deschide meniul respectiv in aceeasi pagina(acum deschide in pagina separata,facut pt frame-uri) (am gasit ceva in flash, cu getURL...dar nu imi iese:-) .
Pe scurt,
1)vad ca fiecare buton de meniu are vreo 2-300 frameuri,si fiecare frame are asociata o actiune (cu getURL si celelalte caracteristici);cum schimb pt.toate odata(nu cred ca-i munca manuala, ca inseamna 300X5butoane...)
2)nu vreau sa se deschida in fereastra noua/proprie, ci totul in aceeasi fereastra ca in cea in care este omul cand da click pe un buton meniu(ca la site-uri normale,clik buton meniu->se deschide alta pagina in aceeasi fereastra de exlorer)
ma poate ajuta cineva, va rog? banuiesc eu ca tre'sa fie o chestie simpla, pt.cine stie:-). as aprecia mult un sfat cu ce sa fac/altfel o sa o tin cu nopti albe, si se pare ca degeaba....
multumesc.
Go to the top of the page

+Quote Post
gcm
post Jan 9 2006, 02:16 PM
Post #2

Member
**

Group: Members
From: Roman
Member No.: 2,124

trebuie modificat manual din cate am inteles eu ca ai facut in postul tau...poti sa postezi un link ca sa inteleg mai bine?

--------------------
Nou pe forum
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 9th December 2019 - 02:47 AM