IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
adevarata fata a lui traian basescu
lw
post Nov 17 2004, 05:04 AM
Post #1

Member
**

Group: Members
Member No.: 542

am vazut cat deiresponsabil este basescu acuzand diferiti demnitari europeni de coruptie si m-am gandit ce relatii ar putea avea el cu acestia pe viitor?
oare vrea sa ne izoleze, sa inchida granitele? de ce au murit atatia la revolutie ca sa vina basescu si sa se certe cu europa?
am vazut cum in campania pt primarie basescu ii zicea lui geoana ca diplomatul este diplomat si primarul primar
acum la cateva luni oare a a facut basescu vreo scoala de diplomatie... pt ca un presedinte trebuie sa fie diplomat
a promis ca nu va parasi niciodata bucurestiul.... acum i s-a pus alta pata
a facut ce a facut si la convins pe stolojan sa renunte
oare merita un asemenea om sa fie presedinte
vizitati www.orbitspace.com/host/basescu si va astept opiniile
Go to the top of the page

+Quote Post
Airman04061969
post Nov 17 2004, 06:04 AM
Post #2

Advanced Member

From: Addison (Texas)
Member No.: 443

Si n-o fi asa, lw ? Hai sa fim seriosi, "democratiile" (observa ghilimele !) occidentale sunt la fel de corupte (uneori si mai corupte !) decat cea romaneasca. Am stat opt ani in occident asa ca stiu ce vorbesc. Si mai cred ca, intr-adevar, le-ar mai trebui cate unul sa le zica lucrurilor pe nume. Ce-a castigat Tony Blair ca sa gudurat pe langa Bush ? Eu zic sa ne pastram demnitatea nationala ! Nici ca Vadim Tudor dar nici sa ne facem pres la picioarele (m) UE ! Basescu este cea mai buna alternativa, LA ORA ACTUALA ! Sau tu esti PSD-ist si preferi sa votam cu Bombonel Pupinc...-istul ?

--------------------
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").

+Quote Post
lw
post Nov 17 2004, 06:42 AM
Post #3

Member
**

ideea e ca suntem prea mici acum sa ne luptam cu cei de afara
nu e pupincurism e doar vorba de a ne vedea de ale noastre
nu putem sa ne izolam asta e clar
ca presedinte e nevoie de diplomatie si de stapanire de sine lucruri de care basescu nu prea a dat dovada... un marinar adunat de pe mari , vulgar si care crede ca poate spune orice oricand
chair daca sunt corupti se pot spune lucrurile aste intr-o maiera mai eleganta
ne luptam cu europa acum
ne pot da deoparte foarte usor si sa vedem ce facem atunci fara imprumuturi si ajutoare de a ei
nu cred ca e corect sa musti mana care te hraneste

+Quote Post
lw
post Nov 17 2004, 06:48 AM
Post #4

Member
**

si mai apare o idee... de ce ue sprijina guvernul nastase... pentru ca asa s-a declarat.... o fi dat cineva spaga? hai sa fim seriosi... nu ar fi tampiti sa sustina un guvern incapabil....

+Quote Post
Airman04061969
post Nov 17 2004, 07:36 AM
Post #5

Advanced Member

Ba da ! Sunt niste idioti fara pereche toti astia din (m)UE ! Ar vinde-o si pe ma-sa daca ar putea. Nu-mi vorbi mie de "moralitatea" UE. Din proprie experienta, occidentalii (vorbesc de oamenii de rand, ca ei conteaza nu politicienii) apreciaza mai degraba o atitudine demna decat pupatul in c... ! Si nu vreau sa ma lupt cu UE (nu cu Europa !), pur si simplu nu vreau sa fac parte din ea ! Nu sunt dornic sa inlocuiesc Moscova cu Bruxelles ! Cat priveste "micimea" asa au zis si despre Elvetia !

--------------------
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").

+Quote Post
anca
post Nov 17 2004, 08:10 AM
Post #6

Advanced Member

Member No.: 500

[ne pot da deoparte foarte usor si sa vedem ce facem atunci fara imprumuturi si ajutoare de a ei
nu cred ca e corect sa musti mana care te hraneste[/quote]

Mana care te hraneste??????????
hai sa fim seriosi Iw.
in economia de piatza nu "te hraneste " nimeni degeaba.daca dau cuiva ceva , fii tu sigur ca ei castiga triplu.
cat despre imprumuturile de la ei, gandeste si tu putin - asta e ideea. trebuie sa fie cat mai multi cei care au nevoie de imprumuturi......adica la mana lor.
eu nu cred si nu voi crede niciodata in ideea de "mocca" sau de "bunavointa".
in economie doar BANUL (a se citi PROFITUL)conteaza .

--------------------
I didn't see the time...and I waited half my life away

+Quote Post
marius
post Nov 17 2004, 08:33 AM
Post #7

Senior Member

Group: SModerator
From: :-)
Member No.: 80

nici sa ne facem pres la picioarele (m) UE !
8) 8) 8)
de ce ue sprijina guvernul nastase... pentru ca asa s-a declarat.... o fi dat cineva spaga? hai sa fim seriosi... nu ar fi tampiti sa sustina un guvern incapabil....

Aici nu e vb de guvern incapabil ci de un guvern coruptibil
De ce crezi ca UE ar aprecia un guvern cu care sa aibe de infruntat?
Afirmatiile UE cu privire la "omul politic preferat" se vor sfarsi precum aceleasi afirmatii asupra lui Kerry..
Sunt afirmatii care intr-o ideologie liberala, sunt interzis de afirmat si deasemeni jignitoare in preajma alegerilor prezidentiale.
Manipularea la care pot duce aceste afirmatii pot lua caracter de indoctrinare!
ne pot da deoparte foarte usor si sa vedem ce facem atunci fara imprumuturi si ajutoare de a ei
nu cred ca e corect sa musti mana care te hraneste

In cazul UE nu mai e vorba de mana care te hraneste ci de cea care te jefuieste.. ..
Iti acorda ei un imprumut cu dobanda mica,...o fi bine sau o fi la timp, dar nu uita ca dobanda reprezinta introducerea cu de-a forta a monedei lor pe piata valutara.
Pe langa dobanda care o returnezi , participi la jocul dublu si mizerabil al acetora..
Fara imprumuturi... tara asta mai are sanse, si aici a nu se omite reforma, iar din cate stiu eu reforma nu prevedea si o aderare la UE
Defapt dc numiti aderare? Noi am aderat sau ei au pus mana pe noi?

+Quote Post
Airman04061969
post Nov 17 2004, 08:36 AM
Post #8

Advanced Member

Fie-va mila de un "junior" PSD-ist ! Dracu' l-a pus sa ne provoace !

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
marius
post Nov 17 2004, 09:15 AM
Post #9

Senior Member

Stai sa vezi ,ca inca nu ne provoca! (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

Apropos politica... Ai observat ca in ultima vreme, s-a inceput o anume "propaganda virtuala" , la care nici noi nu am fost omisi?
De ceva vreme au inceput sa intre care mai de care sustinator al carui mai de care partid...viabil! (IMG:/laugh.gif) 8)

+Quote Post
Airman04061969
post Nov 17 2004, 09:21 AM
Post #10

Advanced Member

Am vazut ! Vezi PNC, URR si alte asemenea KKT ! (IMG:/laugh.gif) It's a free country (is it ? :evil: ) ce vrei ?

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
lw
post Nov 17 2004, 12:01 PM
Post #11

Member
**

ce imprumuturi nerambursabile nu au fost?
alea de ce le-au dat?
nu a zis nimeni ca nu vom fi la mana lor ... dar oare suntem in stare sa o ducem singuri sau mai bine asha?
avem nevoie de sustinere zic eu..... chiar daca ne costa ceva.... e normal ca in viata nimic sa nu vina gratis
sau mai bine o lasam draq de ue shi ne izolam shi ne intoarcem la epoca primitiva....
daca esti la roma nu trebuie sa faci ce fac romanii sau preferam sa ramanem la periferia romei
vrea cineva sa spuna ca guvernul pnl-pd este unul incorptibil.... daca asta ar fi motivul sa-i alegem nu cred ca este unul viabil..
si oricum astia de la pnl-pd or sa faca un circ imens cand o sa inceapa bataia pe functii

+Quote Post
Airman04061969
post Nov 17 2004, 12:07 PM
Post #12

Advanced Member

Lw. las-o incet !
Sotia mea a lucrat pentru o agentie guvernamentala (Fondul Roman de Dezvoltare Sociala) si ti s-ar face parul maciuca de ceea ce poti afla de la ea despre imprumuturi nerambursabile !
Si apropo de romani, stii doctrina aia cu "fa ce spune popa, nu ce face popa ?"

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
lw
post Nov 17 2004, 12:37 PM
Post #13

Member
**

eu nu fac din psd un partid curat si sfant... departe de mine
darma gandesc la ce ne-ar prinde bine schimbarea ca si ceilalti au bubele lor
de ce sa mai induram inca cine stie cat pana isi impart ceilalti ciolanul shi sa induram circul de rigoare
nu mai votam? ce facem?

+Quote Post
Airman04061969
post Nov 17 2004, 12:49 PM
Post #14

Advanced Member

Ba votam ! Chiar daca ne place sau nu optiunea celorlalti ! Daca tu preferi PSD, n-ai decat, e optiunea ta si suntem intr-o tara in care fiecare are dreptul la optiune. Eu votez cu cine-mi place, tu cu cine-ti place dar VOTEAZA ! Asa, cel putin ai un cuvant de spus !

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
lw
post Nov 17 2004, 01:10 PM
Post #15

Member
**

pai daca titi sunt o apa si un pamant ce rost mai are
ma duc sa votez asha aiurea
deact un nou circ macar ii las tot pe astia

+Quote Post
Airman04061969
post Nov 17 2004, 01:15 PM
Post #16

Advanced Member

Ah, nu, chiar ma superi ! Lasa-i tot pe astia numai daca iti plac ! Altfel, jos cu ei ! Macar alege-i pe cei care iti displac cel mai putzin!

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
lw
post Nov 17 2004, 01:49 PM
Post #17

Member
**

pe psd ii nu-i displac ca ar fi hoti sau asta... hoti sunt multi peste tot.. ii displac pentru ca parca lucrurile se misca prea incet.. nu gresit mereu dar prea incet, pe astia de la pnl-pd iar nu ca ar fi hoti (cum am mai zis hoti sunt peste tot)ci pentru ca vin cu basescu care e un pericol pentru demagogia sa si pentru declaratiile iresponsabile
deci????????????????

+Quote Post
Airman04061969
post Nov 17 2004, 01:52 PM
Post #18

Advanced Member

Declaratii iresponsabile sau adevaruri suparatoare pentru domnii "europeni" ? Voteaza PNTCD sau UDMR, daca iti plac ! Oricum du-te la vot ! Altfel, chiar e tot una ! (IMG:/laugh.gif)

--------------------
Bogdan Voicu

+Quote Post
lw
post Nov 17 2004, 02:12 PM
Post #19

Member
**

habar nu am
cred ca o sa ma hotarasc in ziua alegerilor
ori ii las pe astia de la psd in contiunare ori pun stampila la intamplare
sa vad cum o sa ma trezesc

+Quote Post
marius
post Nov 17 2004, 02:29 PM
Post #20

Senior Member

Intamplare ar insemna ca intamplator sa iti cada stampila pe pnl-ist
Ar fi cea mai intamplatoare intamplare ce se poate intampla la o intamplare! :wink:
Si daca ...se intampla asa, atunci noi ne adunam la o bericica...iar tu binenteles vei fi oaspete de onoare. Intamplator! :wink: (IMG:/tongue.gif) :wink:

Ce sa fac si io!
Scopul scuza mijloacele! :wink:

+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 13th November 2019 - 02:07 AM