IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
Compatibilitati
Arwen.Evenstar
post Dec 31 2008, 01:00 AM
Post #101

Advanced Member

Group: Members
Member No.: 13,953

Mda, licurici...nu trebuie sa ma uit prea mult in sinastria voastra ptr a simti ca ma trec toate caldurile. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Doua personalitati foarte puternice care nu se puteau evita una pe cealalta si care acum isi traiesc propria poveste, departe de ochii iscoditori ai lumii, intr-un loc sacru - intimitatea voastra.. de fapt, reusiti sa ascundeti atat de bine adevarata natura a relatiei voastre incat, daca nu vreti voi sa transpara, nimeni n-ar putea banui ca dincolo de zambetele voastre inocente se ascund vulcani clocotitori. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Pot caracteriza relatia in multe feluri, dar ma voi opri la un cuvant: HOT!
Si nu, nu acela din codul penal. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Aici este vorba despre o relatie intensa, complexa, cu multa filosofie, subtilitati, multe jocuri, si cu foarte, foarte multa pasiune care poate degenera intr-un joc periculos, pe muchie de cutit, un joc real al vietii si al mortii.
Daca n-ati experimentat inca pasiunea (desi mi-e greu sa cred, avand in vedere faptul ca v-ati casatorit si ati adus pe lume si un copil, deci a trecut ceva vreme de cand va cunoasteti si ceva experienta peste voi), asta e unul dintre scopurile pentru care a avut loc intalnirea voastra.
Intre voi exista complicitate, exista prietenie, exista atractie si duiosie, daaaar...exista si lupte subtile de putere.
Orice intalnire cu un om este un bun prilej pentru a mai invata ceva, insa unele intalniri ne sunt menite pentru adevarate lectii de viata. Voi sunteti persoane care pot duce mult, dar odata ce ati spus STOP, ati inchis usa, ati plecat de langa cel ce v-a tradat increderea si v-a ranit sentimentele si nu va mai intoarceti niciodata acolo, nici macar cu gandul. Puteti negocia orice, dar nu va negociati trairile.
In aceasta relatie, fiecare a intrat responsabil si fiecare a venit cu importante lectii de viata pentru celalalt. Probabil v-ati maturizat unul langa celalalt, probabil ati invatat responsabilitatea impreuna, probabil va cizelati sistemele de valori. Un lucru e sigur: "invatati, invatati, invatati". (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Cred ca sotul tau are o voce frumoasa, cu un timbru aparte. Si cred ca tu apreciezi asta foarte mult. Poate chiar de vocea lui te-ai indragostit, pe negandite, in momentele in care iti era dor de ea. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
In amor, amandoi sunteti adepti infocati ai principiului "totul sau nimic" si cand "vi s-a pus pata" rau de tot pe cineva va doriti, cu totul, trupul, inima si toate gandurile acelei persoane. Poate ca voua "vi s-a pus pata unul pe celalalt" si atunci nu pot spune decat ca relatia voastra este una de natura karmica in care iubirea si fericirea absoluta se pot impleti foarte usor cu durerea daca impingeti jocul prea departe si ajungeti la foc! Atentie! Gelozia este demonul iubirii. Sau voua va place sa experimentati pana si iadul? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Amandoi sunteti prevazuti by default cu un radar special in privinta partenerului si amandoi posedati (stiu ca-ti place cuvantul asta (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ) putere constienta de seductie asupra celuilalt. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Uite aici ceva special pentru tine!

Sunt curioasa daca tu sau sotul tau aveti vreo legatura cu spitalele, cu armele sau daca lucrati impreuna, sau daca vreunul dintre voi il consiliaza pe celalalt in legatura cu serviciul.(vreau sa verific eu o chestie). Merci.

--------------------
Lasto beth nin, tolo dan na ngalad
Go to the top of the page

+Quote Post
licurici
post Dec 31 2008, 03:50 PM
Post #102

Irecuperabila

From: DeLa...Inaltime
Member No.: 13,658

CITAT(Arwen.Evenstar @ Dec 31 2008, 01:00 AM) *
Mda, licurici...nu trebuie sa ma uit prea mult in sinastria voastra ptr a simti ca ma trec toate caldurile. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Doua personalitati foarte puternice care nu se puteau evita una pe cealalta si care acum isi traiesc propria poveste, departe de ochii iscoditori ai lumii, intr-un loc sacru - intimitatea voastra.. de fapt, reusiti sa ascundeti atat de bine adevarata natura a relatiei voastre incat, daca nu vreti voi sa transpara, nimeni n-ar putea banui ca dincolo de zambetele voastre inocente se ascund vulcani clocotitori. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Sunt curioasa daca tu sau sotul tau aveti vreo legatura cu spitalele, cu armele sau daca lucrati impreuna, sau daca vreunul dintre voi il consiliaza pe celalalt in legatura cu serviciul.(vreau sa verific eu o chestie). Merci.

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) doua scorpii (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
adevarul e ca ne imbinam perfect unul cu celalalt si mada e o completare a noastra
sotul e militar de cariera
da zi si mie ce vrei sa verifici (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
ma facusi curioasa (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Jan 2 2009, 07:49 PM
Post #103

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Moama, m-a captivat cu totul ce vorbiti voi pe aici mey. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Jan 3 2009, 12:36 AM
Post #104

Advanced Member

Iti dai seama ce captivata sunt eu.. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Jan 3 2009, 04:02 AM
Post #105

Advanced Member

QUOTE (licurici @ Dec 31 2008, 05:50 PM) *
sotul e militar de cariera
da zi si mie ce vrei sa verifici (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
ma facusi curioasa (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Nu reuseam sa exprim legatura intre arme, serviciu, cariera, sot. Am vrut sa te intreb daca sotul e in cadrul armatei, dar m-am abtinut.

--------------------

+Quote Post
licurici
post Jan 3 2009, 04:21 PM
Post #106

Irecuperabila

astept sa dezlvolti (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Jan 4 2009, 02:01 AM
Post #107

Advanced Member

QUOTE (licurici @ Jan 3 2009, 06:21 PM) *
astept sa dezlvolti (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Ce anume? ce face sotul tau la serviciu? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------

+Quote Post
LauCalin
post Jan 4 2009, 02:30 PM
Post #108

Member
**

From: Timisoara
Member No.: 13,901

Nu ca as crede in compatibilitatea zodiilor, dar hai sa zic si eu.
Sunt pesti si cica ma potrivesc cel ma bine cu rac, fecioara si scorpion

--------------------
20 de tone de bere,20 de kile de ___,20 de mii de motive sa nu le lasi, 20 de prieteni, de 20 de ori mai multi bani
20 de femei de 20 de ani....

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Jan 9 2009, 05:07 AM
Post #109

Advanced Member

QUOTE (LauCalin @ Jan 4 2009, 04:30 PM) *
Nu ca as crede in compatibilitatea zodiilor, dar hai sa zic si eu.
Sunt pesti si cica ma potrivesc cel ma bine cu rac, fecioara si scorpion

Esti pesti si cica nu te potrivesti deloc cu fecioara ca e fix semnul opus (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------

+Quote Post
maybe
post Jan 9 2009, 05:24 AM
Post #110

maybe, maybe not

Member No.: 1,769

iar scorpionul care sunt, privind in jurul meu, cei mai multi prieteni imi sunt gemeni si varsatori
(IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

daca astrele zic altfel... sa-i las? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Jan 9 2009, 05:27 AM
Post #111

Advanced Member

QUOTE (maybe @ Jan 9 2009, 07:24 AM) *
iar scorpionul care sunt, privind in jurul meu, cei mai multi prieteni imi sunt gemeni si varsatori
(IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Pai cand ai ascendent in varsator (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) , cred si eu. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
maybe
post Jan 9 2009, 06:06 PM
Post #112

maybe, maybe not

huh, am scapat (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

arwen, poate-mi dezvolti un pic ideea de "jupiter in varsator" (ca ma cam tem (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) )

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Jan 9 2009, 07:40 PM
Post #113

Advanced Member

Ah...Jupiter este marele benefic (alaturi de Venus, micul benefic), salvatorul Pamantului (stii ca daca n-ar fi el sa absoarba asteroizii care vin spre planetica noastra, ar fi vai si-amar de forumul itbox (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ).
Pe vibratia superioara, Marele Benefic este planeta expansiunii, a largirii orizonturilor, a generozitatii si a fericirii. Cand este afectat (de un aspect negativ de la o alta planeta), Jupiter inseamna exagerare..
Semnul sau de domiciliu este sagetatorul, zodie in sextil (aspect pozitiv) cu varsatorul.
Si-acum: varsatorul este semnul marilor idealuri, al prieteniei in cel mai pur sens al cuvantului, al marilor idei, semnul geniilor (Mozart era si el varsator (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ), al progresului si al stiintei, semnul viitorului si chiar al astrologiei (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Daca pui impreuna informatiile astea, cred ca poti trage si singura concluzia.
Parerea mea este ca Jupiter si varsatorul fac casa buna impreuna si, daca nu e afectat de vreun alt tranzit nasol, Jupiter iti va aduce o expansiune a ideilor, largirea cercului de prieteni (sau cunostinte placute), multe evenimente sociale care iti vor face placere si o senzatie de multumire de sine si inflorire a personalitatii, avand in vedere faptul ca la tine se pozitioneaza pe casa 1, casa personalitatii.
Totusi, ca si scorpion (semn in cuadratura - aspect negativ - cu varsatorul) va trebui sa ai grija ca aceasta inflorire a personalitatii si aceasta senzatie de multumire sa nu degenereze in aroganta sau risipire, sa nu iei decizii pripite si gresite pe baza unui optimism exagerat si nejustificat. Ar fi bine sa te gandesti de doua ori inainte de a cumpara un lucru foarte scump ptr ca s-ar putea ca dupa ce acest tranzit va trece, sa te trezesti ca, de fapt, nici nu aveai nevoie cu adevarat de acel lucru. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Ti-am spus tendintele generale de care trebuie sa tii cont in urmatoarea perioada. Totusi, depinde de harta fiecaruia felul in care e trait acest tranzit si ce evenimente concrete ii aduce. Sa stii ca previzionala nu e punctul meu forte. Aia e astrologie adevarata.. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
maybe
post Jan 9 2009, 07:43 PM
Post #114

maybe, maybe not

citit, mersic

aveam nevoie de oaresce coordonate/limite, caci altfel... le cam intuiesc (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Jan 9 2009, 07:49 PM
Post #115

Advanced Member

Ma bucur daca ti-am putut fi de folos. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
licurici
post Jan 18 2009, 02:07 PM
Post #116

Irecuperabila

CITAT(Arwen.Evenstar @ Jan 4 2009, 03:01 AM) *
Ce anume? ce face sotul tau la serviciu? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

daca poti ... why not? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Jan 20 2009, 10:55 PM
Post #117

Advanced Member

QUOTE (licurici @ Jan 18 2009, 04:07 PM) *
daca poti ... why not? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
foxy
post Jun 23 2011, 02:16 PM
Post #118

Advanced Member

Member No.: 19,567

anul acesta fecioara e compatibila cu orice zodie...sa insemne asta ca suntem mai putin pretentiosi sau ca se straduiesc ceilalti mai mult sa ne suporte? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

+Quote Post
HoloCaustic
post Jun 29 2011, 03:21 PM
Post #119

Member
**

Member No.: 20,037

mai, eu siunt Virgo (IMG:style_emoticons/default/cool.gif) al naibi sa fiu sa mai cred in Z (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)

+Quote Post

6 Pages V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 14th October 2019 - 08:57 AM