IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
Compatibilitati
jolie_jojo
post Sep 30 2008, 09:52 AM
Post #61

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

Hai sa facem o incercare:

Se spune ca varsatorul si capricornul sunt precum soarecele si pisica.
Eu varsator.
Tu capricorn.

Ce zici incercam sa vedem cum stau treburile? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"
Go to the top of the page

+Quote Post
maybe
post Oct 1 2008, 06:03 AM
Post #62

maybe, maybe not

Member No.: 1,769

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) mda

si-n caz ca scapati amandoo cu viatza, o sa veniti la vorba mea: ascendentu', bata-l vina (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post
hermina
post Oct 3 2008, 04:46 PM
Post #63

Member
**

Group: Members
From: timisoara
Member No.: 13,675

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si care e soarecele?

--------------------

esti ceea ce gandesti...

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 4 2008, 12:40 PM
Post #64

Tra la la

From: Departe...
Member No.: 4,125

Deja incepem cu existentiale?? A?? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Ramane de vazut care e mai iute(adica soricelul)
Apropox taman am vb cu mama si mi-o zis ca sunt nascuta la 22:20 deci ascendentul meu este in Balanta (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
maybe
post Oct 4 2008, 01:33 PM
Post #65

maybe, maybe not

CITAT(jolie_jojo @ Oct 4 2008, 03:40 PM) *
Deja incepem cu existentiale?? A?? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Ramane de vazut care e mai iute(adica soricelul)
Apropox taman am vb cu mama si mi-o zis ca sunt nascuta la 22:20 deci ascendentul meu este in Balanta (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
si iacata cum o mai scapat odata soricelu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post
CrYsSu`
post Oct 4 2008, 08:44 PM
Post #66

Advanced Member

From: Oraselul de langa mare`:X
Member No.: 13,619

dar taurii intre ei cum se inteleg?

+Quote Post
tuffgirl
post Oct 8 2008, 08:33 PM
Post #67

Can't touch this!

From: who cares?
Member No.: 618

bine pana la un punct...ai crede ca daca au inclinatii similare se inteleg. GRESIT! Inchipuie-ti sunt amandoi incapatanati shi amadoi au dreptate (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) cam greu de scos la capat. Am avut un prieten care avea ziua de nastere inaintea mea cu o zi....nimic bun nu a iesit...cu cat vedea ca ma supara mai tare cu atat continua mai mult sa faca de-andoaselea doar sa scoata o reactie din mine (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) nu a mers prea departe ca i-am pus punct!

S-ar intelege mai bine daca emotiile sau simtamintele sunt platonice. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Nu te lua dupa ce spun eu..pana la sfarsit, relatiile trebuie considerate shi din alte puncte de vedere nu doar din pdv astrologic.

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
FireEyes
post Oct 8 2008, 08:45 PM
Post #68

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

nu cred ca e vb de compatibilitati, zodii, zile de nastere and stuff
pararea este ca tine strict de:

- cei 7 ani de acasa sau mai exact de educatia primita cand ai fost, de anturajul din familie (voi reveni cu detalii)
- de prietenii din copilarie
- de colegii din invatamant
- de gasca si prietenii din adolescenta
- si in final... de cunostintele si prietenii cand esti matur (colegi de job included)

trebuie sa stim sa fin intelegatori, sa lasam de la noi, sa fim empatici si asertivi.
din nefericire? sau fericire?! suntem diferiti si asta e totusi un lucru bun.

dar de aici pana la compatibilitate dupa cine stie ce criterii...e drum lung.

seara faina!

--------------------

+Quote Post
hermina
post Oct 17 2008, 06:41 PM
Post #69

Member
**

From: timisoara
Member No.: 13,675

eu de ex cred ca toate acele chestii cu educatie, prieteni, colegi...etc , sunt de asemenea influentate de harta natala a fiecaruia.

de ex ce zici de acei autodidacti care nu au primit o educatie corespunzatoare fapt pt care nu au avut nici prieteni si au fost intr-un fel "respinsi" de catre colegi?aia ar insemna ca trebuie sa fie cu cineva care a trait la fel?eu cred ca pt fiecare dintre noi e adevarat ceea ce fiecare credem...
si daca crezi cat de cat in trasaturile specifice fiecarei zodii, automat trebuie sa crezi si in compatibilitate

--------------------

esti ceea ce gandesti...

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Dec 23 2008, 06:07 AM
Post #70

Advanced Member

Member No.: 13,953

Off topic:
Vad ca sunt cateva persoane care, desi au postat aici, declara ca nu cred in influenta astrelor asupra noastra. Totusi, cum puteti crede ca Luna influenteaza mareea si nu poate influenta omul al carui corp este compus 70% din apa? Sau NU credeti ca fluxul si refluxul sunt influentate de pozitia Lunii, a Soarelui si a Pamantului, una in raport cu cealalta..?
App, pana si Einstein a declarat ca a invatat astrologie cu gandul s-o combata si a sfarsit afland lucruri minunate cu ajutorul ei..

On topic:
Ptr a stabili astrologic gradul de compatibilitate intre doi oameni este necesar sa intocmim sinastria intre doua harti astrale (suprapunerea acestora, cum spunea ciuboda 3 pagini in urma) si sa luam in considerare mai multi factori, nu doar pozitiile Soarelui in zodii.
Din acestia multi eu voi numi doar doi:

1.Foarte important pentru comunicare este aspectul pe care planeta Mercur dintr-o harta il face cu planeta Mercur din cealalta harta. Daca este vorba de conjunctie, sextil sau trigon, comunicarea este buna, foarte buna sau chiar telepatica (mai ales daca Mercur e in semne de apa).
Cand aspectul este de cuadratura, opozitie sau lipseste cu desavarsire...comunicarea e defectuoasa, greoaie, frustranta..
La fel de importante sunt aspectele pe care planeta Mercur dintr-o harta le face cu alte planete din cealalta harta. Felul aspectelor si natura planetelor implicate indica pana si directia comunicarii, temele abordate de catre cele doua persoane, etc.
Mercur este planeta care guverneaza intelectul, printre altele.

2.Pentru compatibilitatea emotionala ne uitam la Luna si la aspectele pe care le face cu planetele partenerului. In general relatiile care implica o cuadratura sau o opozitie Luna/Luna in sinastrie sau care nu implica niciun aspect intre cele doua Luni sunt relatii dificile, chiar dureroase. Luna este planeta care ne influenteaza planul intim, nevoile interioare, emotiile..

Sunt multe de spus, insa eu ma opresc aici deocamdata.

--------------------
Lasto beth nin, tolo dan na ngalad

+Quote Post
tuffgirl
post Dec 27 2008, 05:33 AM
Post #71

Can't touch this!

Shi cam de ce fel de informatie ai avea nevoie in a stabili sinastria intre doua harti astrale?

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Dec 27 2008, 06:44 AM
Post #72

Advanced Member

Coordonatele nasterii celor doi: ziua, luna, anul, ora si locul.

--------------------

+Quote Post
maybe
post Dec 27 2008, 07:29 AM
Post #73

maybe, maybe not

bun si daca aflii ca NIU dupa ce asezi povestea? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Dec 27 2008, 07:35 AM
Post #74

Advanced Member

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) nu sunt Nostradamus, deci nu voi veni cu o poveste de gen.
Anyway, acolo, in cer, totul e exact. Aici, pe pamant, in capul oamenilor, mai nimic. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

NIU = nu?

--------------------

+Quote Post
maybe
post Dec 27 2008, 07:37 AM
Post #75

maybe, maybe not

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) nope

NIU= GRESEALA DE TIPAR (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

concluzie: sa nu umblam totusi, cu zodiacul in buzunar (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
tuffgirl
post Dec 27 2008, 07:37 AM
Post #76

Can't touch this!

So vrei sa iti faci de lucru cu mine?

niu=nu (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
maybe
post Dec 27 2008, 07:39 AM
Post #77

maybe, maybe not

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) auzi? (tuffy (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) )

tuh in ce zodie esti? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Dec 27 2008, 07:40 AM
Post #78

Advanced Member

Ok, Tuffi, baga coordonatele sa vedem ce o iesi. Compatibilitatea sau ochii (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
PS: n-am facut niciodata sinastria unor persoane despre care nu stiu nimic, asa ca e un test si pour moi. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------

+Quote Post
maybe
post Dec 27 2008, 07:41 AM
Post #79

maybe, maybe not

QUOTE (Arwen.Evenstar @ Dec 27 2008, 10:40 AM) *
Ok, Tuffi, baga coordonatele sa vedem ce o iesi. Compatibilitatea sau ochii (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
PS: n-am facut niciodata sinastria unor persoane despre care nu stiu nimic, asa ca e un test si pour moi. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

si cu asta sa cred ca interpretarea e... subiectiva? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
Arwen.Evenstar
post Dec 27 2008, 07:47 AM
Post #80

Advanced Member

QUOTE (maybe @ Dec 27 2008, 09:41 AM) *
si cu asta sa cred ca interpretarea e... subiectiva? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Fiecare planeta guverneaza mai multe domenii, fiecare casa astrologica raspunde de mai multe domenii, fiecare planeta intr-o casa....inseamna mai multe lucruri, fiecare casa intr-o zodie inseamna diverse alte lucruri, fiecare aspect pe care o planeta il face cu alta planeta...poate insemna f f f multe lucruri. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Cand nu stii nimic despre viata unui om, e posibil sa nu nimeresti directia lucrurilor. Astrologia nu e ghicitul in carti si nici eu nu sunt vizionar, repet.
You got the point? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------

+Quote Post

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th October 2019 - 03:11 AM