IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
Tema Saptamanii 2
FireEyes
post Apr 1 2004, 12:02 AM
Post #1

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

A inceput o noua saptamina in Casa Big Brother si, o data cu ea, o noua sarcina pentru concurenti. ?Inchisoarea? se dovedeste a fi cea mai grea incercare de pina acum. Astfel, pe parcursul intregii saptamini, cei 11 vor avea de urmat reguli foarte stricte, ce se intind de la limitarea si rationalizarea hirtiei igienice si pina la inviorarea dis-de-dimineata. Dar, dupa cum se pare, dificultatea sarcinii pentru concurenti nu o reprezinta regulile stricte, ci faptul ca trebuie sa se supuna intocmai ordinelor unui gardian ales (in faza initiala) de Big Brother. Si tare s-o mai fi bucurat saraca Evelina cind a aflat ca trebuie sa se faca ascultata si respectata de o haita intreaga de ?masculi feroce? care nu o pot suporta. Daca fetele nu au avut nici o problema cu numirea ei ca gardian al inchisorii, partea masculina s-a opus vehement, cerind o tragere la sorti. Zis si facut. Doar ca nici varianta aceasta nu a functionat, deoarece tot Evelina a tras betisorul cistigator. Si, cum au ramas fara alte posibilitati, s-au hotarit sa-i scoata peri albi Evelinei, si-asa stresata. Si, bineinteles, va urma o saptamina plina de certuri care mai de care mai condimentate. Insa cel mai vehement protestatar al regulilor este Aly, care a comentat mai toate ordinele Evelinei. Chiar a si incalcat unele in mod intentionat, el inchizindu-se in baie mai multe minute pentru a citi o carte. Se pare ca s-a instituit o veritabila alianta impotriva Evelinei, condusa de Iustin si Aly. Mie mi se pare oricum o chestie foarte relativa. In sensul ca, si daca Evelina ar parasi Casa, sint convins ca ar gasi ei pe cineva caruia sa-i sara in cap cu orice ocazie. Cam urit, Fratilor!

Evenimenul Zilei

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
tuffgirl
post Jun 15 2005, 09:43 PM
Post #2

Can't touch this!

Group: Moderatori
From: who cares?
Member No.: 618

Funny story: Cand am vazut subiectul asta prima data "big brother" am crezut ca era vorba despre camerele de luat vederi din locurile publice (magazine, birouri, etc.) shi felul cum ne afecteaza viatza de zi cu zi. Well intrand aici observ ca nu e altceva decat show de realitate care a aparut ca multe altele shi consuma viatza telespectatorilor. Prostutza de mine :oops: (IMG:/laugh.gif)

--------------------
You have been weighed, you have been measured, and you have been found wanting. In what world could you possibly beat me?
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 14th October 2019 - 01:32 PM