IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
refan
crinuta
post Oct 12 2006, 07:09 PM
Post #1

Newbie
*

Group: Members
Member No.: 3,577

ati auzit de aceste produse? ce parere aveti?eu sunt foarte multumita de ele si vreau sa stiu si alte pareri daca....sunt!
Go to the top of the page

+Quote Post
Sweety
post Oct 12 2006, 07:32 PM
Post #2

Senior Member

Member No.: 1,600

poftim? (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif) re cum?

--------------------
Oh I wish I was a punk rocker with flowers in my hair

+Quote Post
crinuta
post Oct 12 2006, 07:35 PM
Post #3

Newbie
*

este vorba asa cum spune titlul refan....ce sa inteleg din raspunsul tau?

+Quote Post
crinuta
post Oct 20 2006, 01:43 PM
Post #4

Newbie
*

sa inteleg ca nu sunt consumatori refan prin zona?

+Quote Post
Sweety
post Oct 20 2006, 02:42 PM
Post #5

Senior Member

Member No.: 1,600

sincer nu am auzit de asa ceva :roll:

--------------------
Oh I wish I was a punk rocker with flowers in my hair

+Quote Post
crinuta
post Oct 20 2006, 05:33 PM
Post #6

Newbie
*

este vorba despre sapunuri naturale cu glicerina si uleiuri esentiale, parfumuri. si alte cosmeticale care au la baza uleiurile esentiale. Sunt super!

+Quote Post
bursucelul_iubit...
post Oct 21 2006, 10:56 AM
Post #7

Advanced Member

From: acolo unde nici cu gandul nu gandesti...
Member No.: 2,525

Sa inteleg ca lucrezi pentru o firma ce distribuie aceste produse? (IMG:/laugh.gif)

--------------------
"Traim sub acelasi cer dar nu avem acelasi orizont"

"Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face niciodata sa plangi"

"Dragostea se masoara in sentimente,pasiuni si iubiri, nu in minute, ore, luni sau ani"

+Quote Post
phishykera-arien...
post Oct 23 2006, 06:30 AM
Post #8

Member
**

From: in gandul tuturor
Member No.: 1,785

refan cosmetics.... 8)
e greu in ziua de azi sa convingi potentiali clienti sa achizitioneze produse noi pe piatza cu distributie mlm.... oriflame si avon sunt cele mai cunoscute, dar au reusit sa ne dezamageasca profund.
nu am testat produse refan, dar sincer nici nu sunt curioasa momentan. poate un parfum :roll:

detalii pt cei care nu stiu nimic despre refan: www.refan.net

--------------------
caracterul omului e destinul sau...

+Quote Post
crinuta
post Oct 23 2006, 03:07 PM
Post #9

Newbie
*

da eu sunt colaborator la ABC Cosmetics ( importatori de prod refan) si pot sa zic ca au fost o surpriza foarte placuta pentru mine. Din pacate eu nu pot folosi produse avon si oriflame ca fac alergie si nu oricine poate folosi aceste produse(avon). Sunt super aceste produse de care vorbesc, atat parfumurile cat si sapunurile. In ce privesc cosmeticele eu folosesc de la alta firma, ABC Cosmetics neavand decat partial produse cosmetice dar au masti foarte bune. Si nu vad ce e rau in a fi colaborator la o firma MLM atata timp cat pe langa faptul ca poti folosi produse bune gratis iti mai iese si un ban in plus (IMG:/biggrin.gif)

+Quote Post
bursucelul_iubit...
post Oct 23 2006, 04:24 PM
Post #10

Advanced Member

From: acolo unde nici cu gandul nu gandesti...
Member No.: 2,525

Ma bucur ca iti plac afacerile MLM si sper sa castigi cat mai multi bani. Adevarul este ca sunt foarte bune produsele.

--------------------
"Traim sub acelasi cer dar nu avem acelasi orizont"

"Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face niciodata sa plangi"

"Dragostea se masoara in sentimente,pasiuni si iubiri, nu in minute, ore, luni sau ani"

+Quote Post
crinuta
post Oct 23 2006, 04:53 PM
Post #11

Newbie
*

sincer am intrat sa-mi cumpar eu aceste produse pentru folosinta mea insa nu vad nimic ciudat in faptul ca daca am vazut ca sunt asa de bune produsele si placute de lume sa transform ceea ce credeam eu o placere personala intr-o afacere....ca asta a devenit fara ca eu sa fac multe eforturi. Nu cred ca m-am gandit daca imi plac sau nu MLM-urile insa acum e cam tarziu , oricum sistemul e interesant si merge foarte bine pe langa salar...nu o transform chiar asa sa ma las de servici pt ca imi place ceea ce fac dar faptul ca vad ca atata lume se bucura de aceste produse ma face sa-mi placa afacerea indiferent sub ce forma ar fi ea. Nu este foarte usor dar daca iti place ceea ce prezinti lucrurile sunt foarte simple. Si nu pot decat sa ma bucur sincer ca ai aceasi parere ca prod sunt bune si cei care le-au incercat au cam aceasi parere.

+Quote Post
fin.ance
post Oct 27 2006, 07:50 PM
Post #12

Newbie
*

Member No.: 3,709

Buna!
Hai sa va zic ce am patit eu cu produsele Refan: mi-am cumparat niste sapunuri (ciocolata, lemon fresh, capsuni) de la o amica. A venit si mi-a adus produsele la birou, ca era prin zona. Colegele mele le-au vazut si era sa raman fara ele. Pentru ca mi-au placut atat de mult, m-am inscris si eu. Pe langa ce am castigat din vanzare, in primele 2 luni am incasat si 100 euro din puncte. DA, chiar e o afacere. Iar produsele sunt minunate. Sare de baie la 9 lei, parfumuri (cu licenta dupa multe marci cunoscute) la 16 lei, sapunuri cu cele mai tentante forme si mirosuri ..... Credeti-ma pe cuvant. Daca vreti sa ma discutam despre asta, ma puteti gasi la fin.ance@yahoo.com

+Quote Post
FireEyes
post Oct 27 2006, 08:31 PM
Post #13

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

As fi curios sa cunosc parerea OBIECTIVA a mai multor consumatori pentru a indeparta cat mai multe suspiciuni. Asa ca poftiti va rog si exprimati-va opinia in privinta acestor produse, TU cititorule! si TU forumistule (IMG:/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
crinuta
post Oct 28 2006, 08:43 AM
Post #14

Newbie
*

De fapt eu am deschis acest topic tocmai pentru a vedea si parerea altora....si sa vad cat de cunoscute sunt produsele pe piata.....
Eu cred ca mi-am exprimat parerea ca produsele sunt excente si aceasi parere o au si toate persoanele care cumpara de la mine....nu mai folosesc altceva decat aceste produse (evident ca vb de produsele care sunt la ABC)si...... asta cred ca spune mult! (IMG:/biggrin.gif)

+Quote Post
mishulina
post Nov 1 2006, 06:53 AM
Post #15

Advanced Member

From: off the beaten track
Member No.: 1,904

eu folosesc parfumuri refan...
adik, ma refer la cele facute sub licenta(asta mi s-a spus)..
am folosit deja 2...si am fost super multumita de ele.... 8)
altceva ink nu am folosit, dar nu e timpul pierdut...

--------------------
kiss ya'

+Quote Post
crinuta
post Nov 1 2006, 08:46 AM
Post #16

Newbie
*

sa incerci sapunurile vrac ....sau macar sa le vezi cum arata....eu spun ca cele mai faine sunt cel de trandafir, gref , lamaie...toate sunt f bune! (IMG:/biggrin.gif)

+Quote Post
prusu83
post Dec 9 2006, 07:29 PM
Post #17

Newbie
*

Member No.: 4,397

Buna,

Pot sa spun si eu ca produsele Refan sunt bune intr-adevar.
As vrea sa va vorbesc pe scurt despre mlm.
Amway a fost primul program cu avantajele si dezavantajele lui.. Cel mai bun program care a urmat dupa aceea a fost Hemel, iar acum a aparut Refan care este si mai bun. Cei care fac alte mlm-uri au gasit ca refan merita astfel ca acesta este luat cu asalt de mlm-isti din toata tara. Avem loc in echipa noastra si pentru tine. Inscriete la prusu83@yahoo.com in ceea ce devine unul din cele mai indragite programe mlm care a reusit sa combine avantajele tuturor celorlalte programe dinaintea lui.

Adevaratii profesionisti in mlm fac mai multe mlm-uri in paralel pentru ca inteleg ca nu este vorba de vanzare de produse ci de constructii de echipe in primul rand.
Nu este nici un motiv pentru care sa nu poti face mai multe mlm-uri in acelasi timp sau un mlm pe langa servici pentru simplul motiv ca nu presupune vanzare ci constructia unei echipe! Aceasta iti ia nu mai mult de 1-2 h pe zi.

Cu sinceritate,

Paul Rusu

+Quote Post
ovi2006
post Jan 24 2007, 02:06 PM
Post #18

Newbie
*

Member No.: 4,642

Vizitati http://www.refan.trei.ro si puteti sa va inscrieti si sa comandati produse REFAN la pret cu reducere .

+Quote Post
dada
post Feb 21 2007, 01:39 AM
Post #19

Newbie
*

From: Bucuresti
Member No.: 4,999

De Amway ce spunti?

--------------------
De ce o viata libera?

+Quote Post
cristina stoica
post Jun 26 2010, 07:55 AM
Post #20

Newbie
*

Member No.: 14,497

QUOTE (crinuta @ Nov 1 2006, 09:46 AM) *
sa incerci sapunurile vrac ....sau macar sa le vezi cum arata....eu spun ca cele mai faine sunt cel de trandafir, gref , lamaie...toate sunt f bune! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Buna crinuta, intr-adevar sapunurile de la Refan ERAU super, pacat ca nu se mai aduc din toamna anului trecut. acum se aduc doar produsele de parfumerie, si nu de abc cosmetics ci de o alta firma.
De cand am descoperit sapunuri de la Refan numai sapunuri naturale folosesc, si nu mai am probleme cu pielea uscata. Acum am gasit niste sapunuri naturale handmade, la firma Cristinne Cosmetics care miros si arata "demential", imi vine sa le mananc nu alta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) care contin glicerina, unt de Shea, ulei de masline, namol de la marea moarta si diverse uleiuri esentiale. cel cu namol i l-am recomandat unui prieten care are tenul gras si cu acnee si a dat rezultate, cat despre mine n-as putea renuntat la sapunelul cu lufa biggrin.gif care face minuni in cazul zonelor de pe corp afectate de celulita. Si pentru ca e vreme de criza, pretul conteaza; aceste 2 sapunele de care zic costa 8,99 lei, iar pe celelalte le gasiti chiar si la 7,5 lei smile.gif (sub pretul pietei), unde mai pui ca daca le recomanzi si cunostintelor tale le poti lua cu 15-30% mai ieftin. Interesant, nu-i asa? 0024.gif

Va trimit si voua atasate cateva poze cu sapunurile. Astept opiniile voastre
Attached File(s)
Attached File  2a_sapun_cu_pepene_galben.JPG ( 12.94K ) Number of downloads: 1
Attached File  2b_sapun_cu_tuberoze.JPG ( 17.52K ) Number of downloads: 0
Attached File  3_a_sapun_cu_levantica.JPG ( 11.12K ) Number of downloads: 0
Attached File  3b_sapun_cu_ceai_verde_si_grapefruit.JPG ( 10.97K ) Number of downloads: 0

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 23rd July 2019 - 06:03 AM