IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Reply to this topicStart new topic
Hackerul „Vlăduţ“, A păgubit site-ul eBay de 2.000.000 $
FireEyes
post Apr 17 2008, 08:12 PM
Post #1

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

Căutat de trei ani de Secret Service, Vlad Duiculescu, bucureşteanul care de la 17 ani „sparge“ serverele eBay şi IT&C, a fost reţinut, ieri, de procurorii Parchetului General. Ancheta a început în aprilie 2005 şi au fost implicaţi ofiţeri ai Secret Service, FBI, SRI, ai DCCO, ai Departamentului de Operaţiuni Speciale al Poliţiei Române şi procurori din cadrul Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism. Până acum, anchetatorii au estimat că Duiculescu a adus un prejudiciu de peste 2.000.000 de dolari doar eBay prin accesarea neautorizată a conturilor de e-mail ale unor angajaţi ai companiei.

tot articolul aici: http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...ay-de-2000000-/

Si ne mai miram de ce avem probleme pe internet cand incercam sa cumparam produse si servicii in mod corect de pe net!
Din cauza acestor nemernici !

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
talib
post Apr 18 2008, 06:01 PM
Post #2

Advanced Member

Group: Members
From: in zbor
Member No.: 4,994

idolul meu!! (IMG:style_emoticons/default/0027.gif) maine imi fac un tricou cu el! (IMG:style_emoticons/default/0024.gif)

--------------------
de ce va uitati asa la mine? nici eu nu mai stiu ce-i bine!

+Quote Post
jolie_jojo
post Apr 18 2008, 06:30 PM
Post #3

Tra la la

Group: Moderatori
From: Departe...
Member No.: 4,125

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) e destept omu...n-am ce zice...dar tot furt se cheama ca a facut (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
maybe
post Apr 18 2008, 07:16 PM
Post #4

maybe, maybe not

Group: Moderatori
Member No.: 1,769

mdea, mai iesim si noi in lume cu ceva (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)

--------------------
cand dansezi pe sarma, esti obsedat de gandul in plasa cui vei cadea -Stanislaw Jerzy Leck

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 22nd August 2019 - 07:20 AM