IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Ce se poarta in aceasta toamna, iarna
FireEyes
post Oct 2 2007, 07:33 AM
Post #1

Gazda Voastra

Group: Root Admin
From: Romania
Member No.: 3

Elegant sau comod & Discret sau sic ?

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
maybe
post Oct 2 2007, 11:01 AM
Post #2

maybe, maybe not

Group: Moderatori
Member No.: 1,769

sic si...comod :wink:

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 2 2007, 11:05 AM
Post #3

Tra la la

From: Departe...
Member No.: 4,125

Eu spun ca toate...depinde numai de personalitatea ''purtatorului'' de toale (IMG:/laugh.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
spaima lui nemo
post Oct 2 2007, 06:35 PM
Post #4

Member
**

Group: Members
From: Timisoara
Member No.: 3,740

(jolie_jojo)
Eu spun ca toate...depinde numai de personalitatea ''purtatorului'' de toale (IMG:/laugh.gif)

eu prefer fara haine sunt incomode pt femei :pat:

+Quote Post
Rose Marie
post Oct 2 2007, 06:59 PM
Post #5

La Tendresse

From: La rascruce de vanturi
Member No.: 6,483

Eleegant si sobru,vreau cativa ani in plus :!:

--------------------

+Quote Post
Iomis
post Oct 3 2007, 04:57 AM
Post #6

Member
**

Member No.: 4,813

Lasa draga ca vin ei singuri de n-ai sa fii fericita. Stai pe varsta ta ca o sa regreti dupa aia. :wink:

+Quote Post
Rose Marie
post Oct 3 2007, 05:59 AM
Post #7

La Tendresse

From: La rascruce de vanturi
Member No.: 6,483

II incurajez un pic

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 3 2007, 07:04 AM
Post #8

Tra la la

(spaima lui nemo)
(jolie_jojo)

eu prefer fara haine sunt incomode pt femei :pat:

Oare de ce banuiam asta??? Perversule (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif) (IMG:/laugh.gif)

--------------------
"Suntem nevoiti sa va returnam declaratia fiscala cu rugamintea sa o revedeti si sa faceti corecturile necesare, deoarece nu putem accepta raspunsul dvs. de la rubrica PERSOANE AFLATE IN INTRETINERE unde ati trecut Guvernul, Parlamentul, functionarii administratiei locale, judetene si de stat precum si cateva milioane de tigani si pensionari pe caz de boala"

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 3 2007, 10:01 AM
Post #9

Tra la la

Pt gagici (IMG:/laugh.gif) Am gasit una alta.... :roll:

(IMG:http://upload3.postimage.org/394610/image_gallery1.jpg)

(IMG:http://upload3.postimage.org/394613/image_gallery2.jpg)

(IMG:http://upload3.postimage.org/394615/image_gallery3.jpg)

(IMG:http://upload3.postimage.org/394618/image_gallery4.jpg)

(IMG:http://upload3.postimage.org/394620/image_gallery5.jpg)

(IMG:http://upload3.postimage.org/394623/image_gallery6.jpg)

(IMG:http://upload3.postimage.org/394625/image_gallery7.jpg)

(IMG:http://upload3.postimage.org/394626/image_gallery.jpg)

Mai caut...mai caut!!! (IMG:/tongue.gif)

--------------------

+Quote Post
Aneisse
post Oct 3 2007, 12:57 PM
Post #10

Senior Member

From: Somewhere close
Member No.: 458

Auzi dar niste bani ca sa cumparam chestiile astea n-ai gasit?

--------------------
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! :)))
http://theoldjukebox.blogspot.com/

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 3 2007, 12:59 PM
Post #11

Tra la la

Eu spun sa facem ca atunci cu crema aia...50-50 eu iau bluzele tu pantalonii sau invers (IMG:/laugh.gif)

--------------------

+Quote Post
Aneisse
post Oct 3 2007, 01:02 PM
Post #12

Senior Member

Poi astea is de colectie, cred ca mai tre' sa cooptam vreo 2,3 persoane sa reusim sa luam o tzinuta :roll:

--------------------

+Quote Post
Iomis
post Oct 3 2007, 01:17 PM
Post #13

Member
**

Member No.: 4,813

Noul sezon reia tendintele anului 2006, dar transpunandu-le in forme si combinatii noi. Este vorba despre reinventarea trendurilor care au avut succes in sezoanele trecute.

Se poarta din nou dresurile opace si cizmele mulate pe glezna, cu botul usor rotunjit, cu toc inalt, mediu sau chiar platforma.

Pentru a fi foarte sexy, adapteaza stilului tau vestimentar o atitudine pe masura. Nu purta o pereche de cizme albe, inalte, fara sa zambesti. La o pereche de cizme de cowboy si o fusta lunga, trebuie sa fii degajata, chiar indrazneata. Cizmele inalte cu sireturi cu fuste mini iti stau mult mai bine daca pastrezi o tinuta de "doamna".

Cizmele trebuie sa se potriveasca formei corpului, sa scoata in evidenta linia gambei sau a pulpei, sa mascheze un picior mai plinut. Indiferent de stilul ales, cizmele trebuie sa fie proportionale cu silueta si potrivite tinutei.

Botinele (cizmele pana la glezna) se asorteaza cel mai bine cu pantaloni sau fuste lungi. Cele cu toc jos te prind de minune daca le asortezi cu fuste sport si dresuri colorate.

Poarta fuste lungi sau foarte scurte cu cizme pana la jumatatea gambei. La acest tip de incaltaminte nu-ti lua NICIODATA o fusta care se opreste in dreptul carambului pentru ca nu va arata bine.

Toate modelele de cizme inalte, indiferent de marimea tocului, se potrivesc cu fuste pana la genunchi sau o palma deasupra, indiferent de croiala.

Esti scunda? Ia-ti o pereche de ciorapi de aceeasi culoare cu cizma.

Sfat! Pentru a purta cizme care se inalta peste genunchi trebuie sa fii neaparat inalta si subtirica.

Desi au inceput sa fie vazute pe podiumurile prezentarilor de moda inca de anul trecut, abia in toamna aceasta cizmele ecvestre au inceput sa fie purtate in masa.

Inalte pana imediat sub genunchi, cu botul usor rotunjit sau foarte putin ascutit si cu toc jos, de maxim 3 cm, acestea trebuie purtate fie cu pantaloni lungi sau jeansi stramti (skinny) bagati in cizme, fie cu pantaloni trei-sferturi, asemanatori celor de calarie. Cizmele lungi au si avantajul de a masca linia imperfecta a picioarelor si de a lungi silueta.

Pantalonii trei sferturi, suflecati sau bagati in cizme inalte, constituie una dintre cele mai "fierbinti" tinute ale sezonului rece.

Alte doua tendinte la moda in sezonul ce tocmai incepe sunt cizmele cu talpa ortopedica, purtate cu fuste-pantalon, si cele casual cu toc inalt, insa nu subtire.

Cizmele negre sunt cel mai usor de asortat unei garderobe, indiferent de marimea tocului sau a carambului. Poti opta si pentru cele maro.

Violetul reintra in tendinte, cu toate nuantele sale, de la lila la mov inchis. Indrazneste si fii sexy purtand o pereche de cizme lila, cu platforma, extrem de confortabile.

Pentru un plus de rafinament, alege cizmele cu toc inalt. Acestea dau o nota feminina deosebita, pe care nu o poti obtine usor cu o pereche de incaltaminte joasa.

Orice ai alege sa porti in sezonul toamna-iarna 2007-2008, nu uitai ca trebuie sa te reprezinte intru totul...pentru a fi frumoasa si atragatoare!

Silvia Buscan

+Quote Post
spaima lui nemo
post Oct 3 2007, 08:48 PM
Post #14

Member
**

From: Timisoara
Member No.: 3,740

(jolie_jojo)
Eu spun sa facem ca atunci cu crema aia...50-50 eu iau bluzele tu pantalonii sau invers (IMG:/laugh.gif)

daca voi luati hainele eu pot lua manechinele pe care sunt agatate ? :tongue1:

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 4 2007, 07:04 AM
Post #15

Tra la la

(Aneisse)
Poi astea is de colectie, cred ca mai tre' sa cooptam vreo 2,3 persoane sa reusim sa luam o tzinuta :roll:

Ma gandeam sa luam numai pt orientare modelele astea... Putem sa gasim in oras ceva asemanator poate chiar mai dragute ca astea de sus..si la un pret mai bun!
Mie de exemplu imi place foarte tare ultima combinatie :roll:

--------------------

+Quote Post
Aneisse
post Oct 4 2007, 07:08 AM
Post #16

Senior Member

...mie penultima imi place mai mult

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 4 2007, 07:11 AM
Post #17

Tra la la

Cred ca de aia vorbeam si eu....am gresit numai numarul pozei :oopss:
Aaaapp..... ai fost prin magazinul Unirea de curand???

--------------------

+Quote Post
Aneisse
post Oct 4 2007, 07:19 AM
Post #18

Senior Member

POi...daca de curand inseamna asta vara...da.
De trecut pe langa el trec aproape zilnic in drum spre sala.
Nu prea imi place e prea trendy pentru mine , ultima data am avut impresia ca astia vand acolo numai haine pentru prezentari de moda . Eu is un pic mai clasica si nici nu mai sunt o prospatura ca sa vreau sa atrag atentia asupra mea prin haine. Unele chiar daca imi plac m-ar face sa ma simt penibil daca le-as imbraca asa ca...ce sa-ti mai spun...

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 4 2007, 07:24 AM
Post #19

Tra la la

Nici eu nu imi iau haine de pe acolo...de cele mai multe ori sunt mult prea stralucitoare si evident scumpe. Dar....am fost luata pe sus de curand , de o amica si printre altele am intart la House Of Art.
Am ramas uimita de ce am vazut acolo si am plecat cu cateva chestii de purtat la birou. Camasi simple, pantaloni si o fusta. Nu ma asteptam sa gasesc ceva pe gustul meu dar...si nu am cheltuit nici o avere pe ele.
Hainele sunt de calitate altfel nici nu ma bagam!

--------------------

+Quote Post
jolie_jojo
post Oct 4 2007, 08:35 AM
Post #20

Tra la la

Stilul clasic, elegant revine in forta in aceasta toamna. Sunt preferate liniile simple, minimaliste care evidentiaza perfect linia corpului. Favorita sezonului este fusta creion, cu un super efect de subtiere. Atentie insa, alegeti lungimea care va avantajeaza si asortati-o cu atentie cu un top.
Cureaua subtire marcheaza talia, evidentiind silueta. Pentru a contura o silueta mai plina, alegeti o curea lata si un top cu decolteu in V.

Griul este una dintre cele mai trendy nuante pentru sezonul toamna - iarna 2007- 2008. Intr-o varietate de nuante, gri deschis, inchis, mangal...
Un bun subsititut pentru nuantele de kaki, griul are avantajul de a fi mult mai sofisticat. Inspirati de moda anilor '50, designerii propun combinatii atente de gri cu maro sau chiar galben si rosu, pentru un look dramatic. O varianta mai chic este combinatia gri cu accente argintii sau albe. O rochita mini gri este cea mai potrivita alegere de dimineata pana seara. Pentru un stil mai comod alegeti rochiile tricotate sau puloverele largi. Accesoriul potrivit este poseta plic, care face valuri si acest sezon, fiind preferata chiar si pentru tinutele de zi.

--------------------

+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st October 2019 - 12:26 PM