Help - Search - Members - Calendar
Full Version: O Iubire Alb Albastra
Cafeneaua Itbox > Cafeneaua Itbox > Sport > Fotbal
Pages: 1, 2
Catalin
Care e craiovist ??? Eu sunt craiovist pana la moarte !!!
marius
Nu sunt craiovist, dar in seara asta a-si dori sa invinga "oltenii"! laugh.gif

Ma` da sa vezi ce o incaseaza astia laugh.gif !
marius
Ptiuuu da pocit am fost!
Totusi au jucat bine "alb albastrii", ..........
Catalin
ce vroiai sa faca in 9 oameni ??? trebuia albitrii sa scoata totzi jucatorii sa ramana Craiova decat cu portarul .. poate asa ne bateau cu 4-0 laugh.gif
marius
Am vazut meciul in reluare, mda, nu mi-a placut prestatia arbitrului, dar asta e, important e sa nu intreceti pe cainii rosii! :twisted:
Catalin
am tot respectul pentru Dinamo care joaca super dar vreau sa fie fair play ...
Catalin
Craiova a anuntat ca Mircea Rednic pleaca in Olanda sa cauta noi talente ... pentru sezonul viitor .. vor sa ia campionatul si Dinel Staicu se retrage si lasa actiunile lui Rednic
Shewanna
Ma chiar gandeam ce penibil e sloganul lor *o iubire alb albastra* ...pffff, tocmai de aia nu ii urmaresc
Catalin
de ce ti se pare penibil sloganul ??? este singura echipa a olteniei in divizia A smile.gif
Shewanna
Cataline nu m-0am luat de cat de priceputi sunt ei, ca sincer nu urmaresc fotbalul, dar mie mi se pare penibil sloganul lor smile.gif Im sowwy si sper sa nu o iei personal
Catalin
nu o iau .. dar fiecare echipa isi face ce slogan vrea .. smile.gif
marius
Shew,
Cand vei avea "buletin de oltean".... vei intelege!
Cert este ca dragostea si pasiunea oltenilor pt fotbal.... este una f bine cunoscuta in Ro, si uneori chiar de temut!
Nu e usor sa fii oltean si sa nu iubesti fotbalul,.. si sa nu uitam ca sunt si cei mai recunoscuti fair playsti , atat echipa cat si suporterii!

Dar.... ca Dinamo 8) nu e nimeni mey! :wink:
Catalin
si cel mai spectaculos public este cel craiovean
marius
parca si spuneam ceva in leg cu suporterii, .. si asta includea atat fanii cat si publicul!

Apropos,.... in urma cu cateva etape,... chiar si crainicii se mirau cum de printre fanii U.C. se numara atatea femei cum numai la Timisoara mai gasesti! smile.gif smile.gif
Catalin
imi place ca toata lumea se duce la Craiova la meci .. e fotbalul la putere in Craiova
Salutare Fanilor Alb-Albastri!

Aviz amatorilor: De ceva timp s-a lansat un nou forum/portal al Universitatii Craiova, la adresa www.stiintacraiova.com

Va asteptam cu placere! 8)
Airman04061969
Mey, stiam ca stiinta se face in universitati, laboratoare, institute de cercetare, etc. nu pe gazon ! Pe mine ma lasa rece alb-albastrii, alb-rosii, ros-albastrii, visinii, cacaniu-verzuii ! N-ai vrea tu sa schimb numele site-ului in www.ucraiova.com ? Nu de alta, dar mai intra unul ca mine pe site, cautand comunicate stiintifice si sa vezi pe urma ce "uuuuuooooooo ! Huo !" luati ! laugh.gif
Anne
hai universitatea ! hai craiova !
ce daca suntem in B eu tot cu ei tzin ... olteanca pana la moooooarte!!!
ieeeee ... hai cu valuri .... :dans: :dans:
Anne
Mititelu s-a oferit sa raspunda intrebarilor suporterilor de doua ori pe luna , cat de sincere sunt raspunsurile vedem in 3-4 ani , cat a zis el ca ii ia sa readuca Stiinta la ce a fost ...Vrea sa reconstruiasca echipa in jurul lui Andrei Ionescu si cica a achizitionat 6 jucatori valorosi .
nu va incerca cumpararea unui loc in A si nici nu va vinde jucatorii ce se vor forma in cei 4 ani altei echipe ci ii va folosi pt a o raduce in pe locul ei in devizia A .. sa fie asa :roll:
nu il vrea pe Zenga ca antrenor iar Dinel Staicu nu mai are nici o legatura cu echipa :roll:
sansele ca sorin cartu sa devina antrenor sunt cam de 30% iar acum antrenor oficial este Stanga si a semnat cu 11 jucatori de la fc caracal un precontract ..
cam atat ...

hai universitatea ! hai craiova !
Anne
cum ar putea castiga universitatea laugh.gif

* Pentru a exista un deplin echilibru in teren, noi vom juca 18 si vom avea dreptul la 6 schimbari.
* Jucatorii nostri se vor echipa la fel ca adversarii, derutindu-i complet. Totodata, vom avea, din start justificari pentru pasele gresite date la adversar.
* Atingerea mingii cu mina, capul sau piciorul de catre jucatorii echipei adverse va fi considerata hent si se va sanctiona ca atare.
* Pentru noi nu va exista notiunea hent, iar mingea va fi prevazuta cu minere pentru a facilita driblingurile cu mina.
* Portarul nostru va purta un echipament larg in care sa incapa si rezerva sa, astfel incit unul va apara o parte a portii, celalalt alta.
* Portarul lor, pe tot timpul partidei, va apara intr-un picior, cu o mina la spate si legat la ochi.
* Formatia noastra va juca studiatul sistem "care pe care", contacarindu-l pe al lor. "Baga-l pe fazan la mijloc".
* Adversarilor nostri la trei goluri inscrise li se va marca un punct pe tabela de scor, noua nu se va socoti gol dupa fiecare doua auturi si doua faulturi realizate.
* Fiecare gol marcat de adversari nostri va fi sanctionat cu cartonas rosu, si se va solda cu eliminarea autorului in teren.
* Daca va fi cazul, vom executa lovitura de 11 metri, de la 4 metri, iar portarul lor va apara stind in miini, in afara cadrului portii.
* Arbitrul de centru va urmari cu atentie jocul, astfel incit, la trei pase consecutive legate de adversar va fluiera joc pasiv, acordindu-ne lovitura libera directa de la 16 metri.
* Loviturile libere, directe sau indirecte, le vom executa fara zid, faza in care jucatori de cimp ai echipei adverse vor sta aliniati pe linia de centru a terenului, urmarind frumusetea fazei si strigind portarului lor diferite expresii de incurajare, dupa bunul lor plac.
* In minutul 90, arbitrul principal ne acorda o lovitura de pedeapsa, pe care, pentru siguranta, o va executa tot el. Lovitura se va repeta pina va inscrie.

In atari conditii, consideram meciul deschis oricarui rezultat cu arbitraj corect, cu sanse egale de cistig, sa cistige cei mai buni !!
Smiley_9Mai
Eu sunt dinamovist dar mi-ar placea ca Universitatea Craiova sa revina sezonul viitor in divizia A.Imi plac meciurile dintre ei si Dinamo. biggrin.gif
Anne
daca si adeversarii ne doresc revenirea ....e clar biggrin.gif tongue.gif
Smiley_9Mai
Stati linistiti!!! Ca Universitatea Craiova o sa revina sezonul viitor in A. biggrin.gif laugh.gif
Anne
mdea , sa speram ... dar nu cred .. de cumparat a zis ca nu cumpara loc in A .. si cu echipa care nu mai e nu vad asa repede revenirea.
tudoriona
Oare ce face Universitatea Craiova in divizia B, la matineu ?
Stadionul Ion Oblemenco nu mai are nevoie de nocturna.
tudoriona
Imi amintesc cand U Craiova a castigat campionatul in '92 sau '93.
Ce vremuri...
A cazut si FC Brasov in divizia B, dar era de 11-12 ani, nu ca U Craiova, de 34-35 ani !
tudoriona
Universitatea Craiova are mari sanse sa revina in Divizia A!!!
Catalin
universitatea craiova e neinvinsa pana acum ... sa vedem ce urmeaza HAI OLTENIA , HAI CRAIOVA , HAI ETERNA TERRA NOVA !!!!!!!!
tudoriona
BINE AI ZIS !!!
Catalin
smile.gif am toate imnurile craiovei ... ma trec fiorii cand le ascult ...
prichindela
pacat de "U" Craiova .......asa patim si noi Clujenii cu "U" Cluju nostru manacal-ar mama care sta in B ...zici ca acolo so obisnuit shi vin tiganii de la CFR Ecomax si se dau drept echipa clujului ....... nasol ......Haide "U" smile.gif Cluj desigur ....... care este in doliu momentan sad.gif
Anne
ma aici era vorba de Craiova :? nu mai faceti galerie necenzurata altor echipe .
a jucat bine pt cupa .. am fost la toate meshurile de aici .. pacat ca ne distrugem singuri stadionul sad.gif
tudoriona
(Anne)
ma aici era vorba de Craiova :? nu mai faceti galerie necenzurata altor echipe .
a jucat bine pt cupa .. am fost la toate meshurile de aici .. pacat ca ne distrugem singuri stadionul sad.gif

MAI BINE faceti topicuri noi pentru alte echipe si nu intrati aici cu asemenea mesaje !
Anne
u despre ce vb ?
RavenX
(tudoriona)
(Anne)

MAI BINE faceti topicuri noi pentru alte echipe si nu intrati aici cu asemenea mesaje !

aloooo tudoriona...daca taceai filosof ramaneai...tiai dat cu reclama in cap...culorile echipeu Universitatea Craiova sunt Alb&Albastru...deci nu pot sami imaginez ce-ai vrut sa spui cu asta..
brigadierul silvic
ma mir ca defuncta universitatea craiova.......poate fi numita iubire alb-albastra.........oricum locul lor e la matineu.......fiindca divizia a......reprezinta o nebuloasa pt aceasta echpia si pt suporterii ei(a se citi prazari)
RavenX
chiar crezi ca suporterii nu merita asa ceva? is ei mai nebuni de fel...dar totusi...au si ei si clubul o istorie pe care trebuie sa o respectam....
brigadierul silvic
(RavenX)
chiar crezi ca suporterii nu merita asa ceva? is ei mai nebuni de fel...dar totusi...au si ei si clubul o istorie pe care trebuie sa o respectam....

sincer iti spun ca NU

PT MINE PUBLICU GOSPODAR DIN BANIE E EGAL CU ZERO.

umflati de cotidianele de sport,suporterii olteni(in special peluza sud)intruchipeaza perfect complexele,frustrarea si ignoranta olteanului de rand

istoria.....da trebuie respectata ..........insa prezentul ii face sa-l piarda si pe acesta

ultra :shock:
Catalin
(brigadierul silvic)
(RavenX)

sincer iti spun ca NU

PT MINE PUBLICU GOSPODAR DIN BANIE E EGAL CU ZERO.

umflati de cotidianele de sport,suporterii olteni(in special peluza sud)intruchipeaza perfect complexele,frustrarea si ignoranta olteanului de rand

istoria.....da trebuie respectata ..........insa prezentul ii face sa-l piarda si pe acesta

ultra :shock:

dar tu cu ce echipa tii ? ca sunt curios ... craiova e craiova .. cine tine cu ea tine si in divizia C , eu sunt craiovist pana la moarte !

VREM VICTORIE HAI CRAIOVA , HAI ETERNA TERRA NOVA
DEMNI URMASI A LUI MIHAI UNIVERSITATEA HAI !
brigadierul silvic
nu tin cu nici o echipa...........dar sunt un bun cunoscator al fenomenului ultras si nu in ultimul rand al realitatii ultras romanesti..........daca exista la noi in romania

:shock: :shock:
Anne
primul meci
UNIVERSITATEA CRAIOVA - RAPID II BUCURESTI, SCOR 4-0

Golurile au fost marcate de Velcovici '36, Saceanu '68, Ov. Stanga '70 si Laurentiu Preda '84, ultimul transformand o lovitura de la 11 metri.

Laurentiu Preda a jucat pentru Universitatea pentru prima oara dupa zece luni, fiind indisponibil din cauza unei duble fracturi de tibie si peroneu suferite in mai 2005, intr-un meci cu Rapid, in urma unui contact cu Ionut Stancu.
Anne
s-a destramat "GIRLS" :roll:
Anne
craiova intra in A olee olee \biggrin.gif/
FireEyes
Si vor lua bataie de se vor satura.
Steaua, Rapid, Dinamo, Politehnica Timisoara vor face legea biggrin.gif
Nu au nici o sansa in partea de sus a clasamentului.
Catalin
nu se stie mitza .. sa vedem bugetul si achizitiile si oricum vor razbunare ... mai ales pe dinamo
Anne
de la meciul cu dinamo am promis ca nu ma mai duc la nici un meci ! si nu ma mai duc .. dezgustator de dezamagitor
AndreeaC
Credeam ca sunt singura microbista de pe forum wink.gif
Nu stiu mai nimic despre craiova, dar sper sa faca rezultate cat mai bune, mai ales dupa toate scadalurile pe care le-am auzit la televiziune.
FireEyes
Situatia la Craiova este destul de nasoala...
Pe langa faptul ca joaca slab, mananca bataie si sunt canditati seriosi la retrogradare... patronul a fost suspendat 12 etape pentru ca a batut arbitrii iar stadioul este suspendat 2 etape (sper sa nu ma insel).

beside this, tot stafful tehnic a fost... demis.

hai craiova wink.gif
Catalin
era vorba ca nicu gheara sa cumpere craiova ... daca ar cumpara-o ... ce bine ar fi .... cati bani ar baga ...
adymacsut
Eu tin cu Universitatea Craiova.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno