Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Despre telefoanele mobile
Cafeneaua Itbox > Forum Tehnologia Informatiei > GSM/CDMA & Comunicatii > Terminale fixe si mobile
Catalin
Avetzi telefon mobil ?
ce marca ?
suntetzi multumit de telefonul dumneavoastra ?
avezti o parere buna sau proasta despre telefonul dumneavoasta ?
tongue.gif
Catalin
eu am ericsson t20 si sunt foarte multumit de acest model ... acumulatorul ma tine 5-6 zile .. si e micutz :oops:
FireEyes
eu am un nokia 6310i
folosesc in mod curent gprs-ul pentru wap
si csd-ul pentru internet din cand in cand.

sunt f. multumit de el.
virus
eu am un nokia 3510i
sta in stand by 7 zile, iar semnalul este atza...
folosesc si eu gprs-ul pentru wap
sunt foarte multumit de el smile.gif
Emilian
Eu am un Ericsson R320s, cumparat acum vre-un an si ceva, la mana a doua pentru ca prima oara cand am avut R320 acum vreo doi ani, am facut un gest caritabil care m-a costat scump; culmea ca gestul l-am facut cu o persoana care la vremea aia imi era de incredere.
Bateria ma tine cam o zi jumate - doua, luand in considerare ca vorbesc in cursul saptamanii intre aproximativ 30 de minute si 2 ore.
Am la el Headset cu MP3 player, chatboard si cablu serial de date si sunt multumit de toate trei accesoriile.
Sunt multumit de telefon, mi-am dorit acest telefon o gramada de timp si pana la urma am avut banii sa imi iau unul. La fel fac acum cu un Ericsson R520m dupa care salivez de ceva vreme dar totusi nu am bani inca de unul.
Mai am un Nokia 3210 care a fost al surorii mele, de care nu sunt multumit deloc. In primul rand ca nu ofera contor de minute in cursul convorbirii, nu suporta apel in conferinta, nu are vibratii si in ultima vreme bateria nu ma tine mai mult de 5 minute in convorbire !

Toate cele bune !
Cristi
Eu am un Nokia 5110, cumparat initial de la Dialog. Cand am trecut pe Connex, l-am decodat si, mai nou, i-am schimbat acumulatorul (am luat un Li-Ion la 700.000 lei), si sunt super multumit de el. Ieri dimineata era la o liniuta de baterie, si m-a tinut pana seara, chiar daca am vorbit mai mult de 30 de minute la el.
Kpu
Eu mai nou m-am facut cu un motorola V100 V-Box albastru,...e meserias telefonul chiar daca e un pic mai mare, are de toate, acumulatorul ma tine in jur de 4 zile (daca nu prea vb), dar in general ma tine cam 2-3 zile (vorbind aprox.20min pe zi)...asta este...e telefonul meu 8)
Shewanna
Bah, io nu am si nici nu vreau.
Ciudat?
Kpu
Shewanna...bine faci caci daca esti pe abonament vb. o gramada fara sa iti dai seama iar daca esti pe cartela esti stresata ca nu ai sa dai un telefon...cauti repede sa ti-o incarci si tot acolo esti...si in fond si la urma urmei e doar un telefon
virus
Offtopic: Un telefon reprezinta comunicare. Eu sunt de parere ca e absolut necesar in zilele noastre..., bineintzeles daca stai la tzara in varf de munte nu ai ce face cu el...
:twisted: :twisted: :twisted:
cata8757
Eu am un Siemens m55 sunt multumit de el

uitati aici ceva:

www.siemens4me.as.ro
Catalin
eu acum am Sony Ericsson t68 i .. sunt foarte multumit de el .. pacat ca nu e polifonic .. dar are rezolutie super
skullpder
Motorola c333. Mi-a placut pt ca are dimensiuni si greutate f reduse. E un telefon bunicel dar nu exceleaza la nici un capitol.
Shewanna
Nokia 6600
Sa fiu si io la moda tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Catalin
misto 6610 .. e super wink.gif
Airman04061969
Motorola V70 si Nokia 3310i. Ce vreti, ma pasioneaza antichitatile ?
anca
Nokia 1100.
se aude prost.
are probleme cu semnalul cand te afli in casa.
am auzit de la multi posesori aceeasi problema.
Shewanna
6630 RULZ. E la fel ca si 6600 dar cu mici modificari in bine. 8) Abia astept sa apara pe piata! Au zis ca apare pana la sfarsitul anului, dar vad ca numai la anu mai apare. That is the hottest :wink: Presupun ca si la pret o sa fie si mai frumusel fata de 6600. Eu una sunt disperata dupa el :shock:
marius
3200 ! 8)
si inca vreo doua pe acasa dar alea nu sunt de reclama! :wink:
Catalin
eu acum am sonyericsson t610 dar strang banuti sa imi iau sonyericsson p800 cu creion optic 8)
e-SORIN
Eu posed un Samsung X100. Sunt super multzumit d el. Are multe dotari, ecran bun, bateria tzine destul shi ce m-a impresionat e memoria care este mai mare k a multor telefoane cu camera (10,5 MB).
Din pacate (pt el) m-am plictisit d el shi vreau sa-l schimb cat d curand cu un Sony-Ericsson K500i biggrin.gif
Sweety
io am un LG

nu sunt multumita de el , camera merge aiurea :?

oricum fara tel as muri , eu sunt obsedata din aia care vb cu orele , nu mai amintesc cand sunt stresata sau plictisita iau agenda pe rand :roll:

si ma trezesc la sfarsitul lunii cu o chitantza din aia luuunga care nu se mai sfarseste

oricum am un abonament super marfa
de luni pana vineri platesc numai 3 centzi pe min in orice retea si wekendul in am free :wink: :wink:
Shewanna
6680, in imagine: http://store.yahoo.com/cellpoint/6680.html
Nu zic ca nu-i bun
Dar pe mine ma obsedeaza 7280, nu mai poooot, il vreau, ii o frumuseteee, l-am ochit de acum juma' de an dar toata lumea zice ca nu merita 18 mil ca e prost si un sinbgur buton, de unde rotesti. Uitati ce frumoasa e:
http://store.yahoo.com/cellpoint/7280.html :inlove:

Dar daca l-as vinde pe asta ce am acum atunci as putea sa-l cumpar. :strumf:
Sweety
nehhh nu am rabdarea asta sa rotesc un buton pana imi oes perii din cap :roll:
Catalin
am un motorola mpx 200 , sistem de operare windows ce , memorie 30 de mega , card 128 , camera vga 0,3 megapixeli , procesor 133 megahrz , 32 ram , super multumit de el , mp3 , poti sa vezi filme , il poti folosii ca un harddisc
Black_Cat
Am un samsung x120. E ok, numai ca inima mea tot la nokia ramane :cry:
UltrasKaka
pana acuma numa telefoane NOKIA am avut smile.gif acuma am un siemens cv65...nu pre`am place dar na ... mi la facut mama cadou :oops:
mha bate gandul sa`l vand si sa`mi cumpar un nokia ca mai am ceva banuti yo care ii am pusi deoparte laugh.gif
Shewanna
Ati vazut noua frumusete? :shades:
http://www.gsmarena.com/nokia_7380-pictures-1332.php
:inlove:
brigadierul silvic
eu am un alcatel ot club db....cel mai belea 8) laugh.gif laugh.gif
blondu
Z110 de la zapp ... nu prea ma aude lumea ce vorbesc.. are probleme cu microfonul banuiesc.. nokia 6610i care.. cum l`am luat din magazin , exact pe pragul magazinului media galaxy orhideea , l`am scapat si i`am tras o crapatura pe ecran .. dar nu ma deranjeaza cu nimic .. in rest.. foarte foarte bun telefonul ... ce ma plang este.. ca am luat un cablu de date pt el din carrefour orhideea si am pierdut cd`ul cu drivere.. daca mai are cineva cablu cumparat de acolo .. si are cd la el il rog mult sa faca un bine sa il dea si la mine smile.gif) .. am dw toate driverele de pe nokia.com .. dar nimic .. acum , am gasit la cineva un nokia 6260 ... dar cam are probleme .. cu display`ul .. cand dau clapa inspre dreapta se face tot ecranul alb si asa ramane . Aveti idee de ce ? Este din cauza foliei ? Cam cat ma costa sa o schimb ?
blondu
Shewanna : nu`mi place " noua frumusetze " , am avut in genu` ala nokia ... si ... FOARTE GREU DE UMBLAT PE EL smile.gif) Dai de rotita aia ca sa cauti un amarat de contact sau sa scrii un sms .. sau sa formezi un nr de tel . bleah
Shewanna
Stiu cum e, prietena mea are din acela model "primitiv" ca sa zic asa :ranjet: Mie imi place designu, nu ma intereseaza tehnologia really :mrgreen:
blondu
ca design n`am ce zice .. dar ca accesare e ... praf smile.gif
Nemo
Am un virus pe telefon... :zid: :rating:
Si n-am cablu de date sa descarc un antivirus... :evil:
Catalin
cumpara cablu ca nu e asa de scump .... sau incearca sa resetezi ..... are symbian ca sistem de operare ?
Nemo
L-am rezolvat altfel biggrin.gif .
Am descarcat de la Kaspersky un trial pentru mobil pe comp,am un card reader cu care am mutat antivirusul de pe comp pe cardul telefonului,de acolo in memoria interna si i-am dat scan.Am pierdut vreo trei fisiere,dar momentan telefonul merge.
Da,merge pe symbian(Nokia 6260).Am schimbat si setarea de la Bluetooth-am trecut pe hidden.
La fatuca care s-a procopsit cu virusul de la al meu i-au spus cei de la Vodafone ca trebuie sa inchida telefonul,sa scoata SIM-ul,sa-l duca la cel mai apropiat service,cei de acolo il vor trimite la Bucuresti,din pacate va pierde toate datele de pe telefon,dar intr-o luna(!!!) telefonul va fi OK. :roll2:
Stii vre-un antivirus free pentru mobil??
spaima lui nemo
:coolspeak:
iulianu00
Am un nokia 6630 si sunt ff multumit de el , nu am avut pb cu el pana acum , il am de aprox. 1 an.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno