Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sesiuni!
Cafeneaua Itbox > Cafeneaua Itbox > Educatie si Invatamant > Invatamant
marius
cine ma lamureste si pe mine care e chestia cu sesiunile?
Pana cand vor mai tine?
cand se vor termina?
Shewanna
In curand :L)
Monalisa
Din cate stiu eu, fiecare facultate are un plan de invatamant...deci difera perioada sesiunilor. La unele s-a terminat, altele sunt inca in sesiune..
Shewanna
Mi-e groaza de ele ca vor incepe IAR. Si pe mine o sa ma prinda exact in faza asta proasta in care ma aflu de cateva saptamani. Nu stiu ce-o sa ma fac. Nu stiu.. nu stie nimeni ceva retzete de invatzat sau sa itzi vina cheful? smile.gif
skullpder
cel mai bine e sa te apuci din timp, pt ca iti permiti sa faci altceva atunci cand ai inceput sa te plictisesti. Mi-e groaza de noptile in care invatam pt examenul din dimineata ce urma sa vina.
Shewanna
Mie-mi spui scullpie............ :roll: :roll: :roll: :roll:
Azi iarna cand eram in sesiune si la ultimele probe cine mai are chef sa invetze? Si cat iubesc eu istoria, pi-z-dai seama. Am indurat chinuri teribile atunci. Am stat toata noaptea cu geamu deschis ca sa nu adorm si m-am ales cu o raceala teribila 8)
FireEyes
am si uitat cum e sa am sesiune tongue.gif

chiar imi e dor , serios !

memories...am imbatrinit smile.gif)
J^
treaba mai naspa e ca sesiunile trec ... studentii ram?n...
skullpder
....indiferenti
fetitza
n-a mai avut nimeni sesiuni de atunci? eu am terminat facultatea in 2000.... va dati deama ce baba sunt? si mi-am zis "fetitza" hahaha laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Catalin
sesiune ... yach .. eu intr-o luna dau bacuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu sad.gif
marius
Pt catalin am sa tin pumnii peste o luna, dar pt fetita cred ca am sa tin picioarele! :wink:
Shewanna
Ohhhhhh micule, iti tinem pumnii crossed tight! Sa te ajute Dumnezeu sa reusesti si apoi sa revii pe forum full-time member!
Ai invatat? Te-ai pregatit? :evil:
Catalin
eh .. am invatat ceva pe acolo smile.gif) mersi mult .. fac bauta dupa bac grav smile.gif)
Airman04061969
Daca si tu, fetitzo, te consideri batrana, atunci eu sunt matusalemic ! Am terminat facultatea in 1992 ! Ai dreptate, Mihai, cred ca imbatranim si nu mai stim ce sunt alea sesiuni !
Solistry...
A venit si sesiunea......cat am asteptat-o....... :roll:
Nemo
Si masochista... laugh.gif
Solistry...
Ce are sesiunea?e chiar placut...azi o sa am un examen.......abia astept.....
jolie_jojo
bey fratilor... care mai dati partiale in perioada asta??
Someone?? anyone??
Okkkk....cine are teze ?? Lucrari?? ceva?? Orice??
talib
yop, yo am teze :selemb: daca mai apuc sa le dau ca astia mi-au trimis aviz de exmatriculare :evil:
jolie_jojo
aviz de exmatriculare?? :shock: Why???? ce dumnezeu ai facut...sau din pricina absentelor?? :oops:
talib
da mey din cauza absentelor... da n-au nici o sansa... nu sunt asa nebun sa mai fac inca zece pana la sfarsitul semestrului biggrin.gif si ar mai fi faptul caam intrat in clasa pe geam de fata cu directorul :oops: . Da' ma linistesc... neeaaah, azi faceam planu cum sa fur bradu din fata cancelariei :twisted:
jolie_jojo
Mey acesta...la modul cel mai serios vb... laugh.gif ...deci serios :shock: ... poate o sa ai nevoie de un liber neplanificat(poate ai sa racesti sau mai stiu eu ce, doamne fereste...) ce te faci atunci?
...poti sa aduci tu 1000 de scutiri...greu de crezut ca cineva mai pune botul la ele...cu toate ca tu nu minti.
Incearca in sem II sa nu mai ajungi in situatia asta...e destul de nasol... oricum profii se vor uita stramb la tine mereu :cry: Ai si tu grija mey ce naiba :okay:
talib
1000 de scurtiri??? parca scrisesem 10 absente... oricum nu cred ca am sanse sa fiu exmatriculat, asta e asa ca o procedura ce trebuie urmata.
Miracle
Mie nu-mi vine sa cred ca-s ultimul an de facultate.Mai am 2 sesiuni si gata studentia. Eu sunt foarte relaxata in sesiune de obicei.Mai am cate un examen la care intru in priza dar de obicei sunt asa...foarte ardeleanca.Mai ales ca imi place ce invat :roll:
jolie_jojo
Da...cand materiile iti plac altfel inveti. La fel si cand ai o deosebita stima fata de un profesor...Acum o intrebare pt tine(ca tot esti in an terminal) Te-ai lovit vreodata de o materie care sa-ti dea atatea batai de cap incat sa crezi ca nu o mai poti scoate la capat?
Miracle
am avut in anul 1 fomtica engleza ca re mi-a ramas pe toamna.Am fost foarte stresata de materia aia.Aveam ditamai cartea de invatat si era proba scrisa+oral.A fost examenul la care am avut cele mai mari emotii din viata mea. Am invatat cam doua saptamani si tot nu eram stapana pe materie. A fost destul de stresant pentru mine.Cred ca mi-au murit ceva neuroni atunci.Oricum a trecut cu bine :roll:
jolie_jojo
Eu prin anul doi am uitat ca trebuie sa aleg cel putin 3 discipline optionale..prin urmare am ales numai doua si a 3 a a fost aleasa pt mine(nici in ziua de azi nu stiu daca secretara sau mentorul :twisted: ) pe numele ei ''Matematici speciale'' Ce e drept avea si 4 credite insa ce incurajare fada. Toate bune si frumoase pana m-am lovit de functii olomorfe unde m-am pierdut complet. Ori ca nu pricepeam eu, ori ca profesorul nu era deschis...nu stiu..tot ce stiu este ca incepand de acolo nu am mai deslusit nimic.Incepusem sa cred ca sunt cu adevarat batuta in cap, mai ales ca multi spuneau ''cum nu poti pricepe baza acestei materii?? e grav!!''
La a 2 a incercare am pupat 5. :roll:
Solistry...
nu consider sesiunea stresanta...cel putin la mine,in sesiune am 4 examene,cate unul pe saptamana...in schimb stresante sunt cele 2 saptamani dinaintea sesiunii...cand trebuie sa dai cateva colocvii care mai intotdeauna se suprapun cu alte cursuri,sa-ti predai toate lucrarile,proiectele,sa faci rost de cursuri......
talib
chiar astept cu nerabdare facultatea...
jolie_jojo
(Solistry...)
...sa faci rost de cursuri......
in special asta. Uite eu de ex....am alergat azi pt niste cursuri de nu mai stiu de mine. Am pus mana pe ultimele doua numai cu pretul a doua laboratoare. Si inca spun ca m-am scos bine de data asta. Parte proasta este ca trebuie sa punem mana pe grilele din care vom avea subiectele la exmen. :zid:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno