Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Carti proaste
Cafeneaua Itbox > Cafeneaua Itbox > Educatie si Invatamant > Literatura & Poezie
Rose Marie
Sper ca nu repet topicul.

incep cu "Mandrie si prejudecata" de J.Austin...
jolie_jojo
Liviu Rebreanu - Jar

Parerea mea!
maybe
smile.gif va trebui sa argumentezi de ce crezi ca e proasta :wink:
maybe
WHATT!!!!!!!!!!! :roll:
mie mi-au placut amandoua, m-ati omorat azi :evil:
Rose Marie
(Rose Marie)
"Mandrie si prejudecata" de J.Austin...

Lipsita de substrat and too damn cheesy
jolie_jojo
Eu am citit de doua ori cartea....
Liviu rebreanu ramane unic prin scrierile lui...nu aici a fost problema
Poate ca povestea asta cu indragostitul a fost chestia care nu mi-a placut....finalul e dramatic....nu-mi plac finalurile astea....
Nu sunt nici axata numai pe cartile cu final happy dar moartea fetei.....
Nu.... nu stiu..... sad.gif
Rose Marie
Ion de Liviu Rebreanu, cum am putut uita de acest roman? Singurul personaj care mi-a placut a fost Titu Herdelea, fiul invatatorului din sat. Dar actiunea a fost telenovelistica si degradanta.
Rose Marie
Colectia Coelho-nici macar nu m-as sinchisi sa o sterg de praf,
jolie_jojo
Cum gusturile nu se discuta... nu comentez...
Mie mi-au placut cateva scrieri ale lui!!!
Miracle
Ion e un roman valoros.Spune ceva.Poate pentru noi ca oameni in societatea de azi nu spune nimic.Dar cartea poate multe.
Coelho nu comentez laugh.gif Atat pot spune. (a...si gusturile [surpirza!] se discuta)
Carte pe care am citit-o si mi s-a parut proasta..Hai sa nu zic proasta...dar poate putin nereusita(avand in vedere asteptarile mele de la un Rebreanu care a scris Rascoala) e Adam si Eva Mi s-a parut putin fortata si lipsita de acea scateie.Chiar daca el a spus ca e cartea lui favorita.Din tot ce a scris.
Mie nu-mi place nimic din literatura victoriana engleza: Jane Austen and co..
floare_albastra
Cartile Sandrei Brown-sex pana la greatza
jolie_jojo
(floare_albastra)
Cartile Sandrei Brown-sex pana la greatza
Intr-adevar sunt practic telenovele transpuse in carti. Povesti de iubire in jurul carora se invart conflicte tare ciudate :roll:
Cartea perfecta pt ''Tanti Lucretia'' care-si sufla nasul in batista cand o vede pe Querida in ''Numai Iubirea'' laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno