Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Micul dejun
Cafeneaua Itbox > Cafeneaua Itbox > Divertisment > Gastronomie & Bauturi
Rose Marie
Ce mancati de obicei dimineta?
Trebuie sa recunosc ca de regula beau doar doua-trei cafele.
jolie_jojo
Eu rar pap ceva dimineatza iar cand o fac...mananc ''prost''
Ce apare mereu pe masa....cafea cafea cafea si tutunul si iar cafea.
Poate un corn cu unt...imi place foarte mult untul ...si dulceata de visine!!
maybe
smile.gif cafea (uneori rece) cu paine neagra (care de fapt e un fel de paine semi, nu prea am de unde alege pe-aci)

si daca am timp, un fruct

dar de cand cu...canicula, am trecut doar la apa apa apa tongue.gif
Aneisse
de obicei nimic...cafea si tzigari , se pune?
Rose Marie
Se pune si eu aleg cafeaua mai putin tigara smile.gif
alinalin0
De obicei mananc miere, imi place la nebunie dimineata si imi da energie pentru toata ziua wink.gif
Aneisse
Micul dejun : pepene :roll:

...e mai mult decat nimic, nu?acusica trec la cafelutza si tzigara...
selen
eu sunt singurica pe aici... la mine micul dejun e bogat...de regula respect vorba "dimineata mananc ca un rege, dimineata ca un print si seara ca un sarac"....adik dimineata mananc cel mai mult...de regula mananc un bol de cereale + laptic de vaca sau de soia biggrin.gif
ioana
asta inseamna la tine sa mananci ca un rege??? un bol de cereale cu laptic? :shock:
io pap vreo doua felii de paine cu ceva ( daca am timp...daca nu, nu ): oua, mezel, branzica, unt/margarina, avocado....apoi urmeaza kafiaua si tutunul....dar, repet, asta doar cand am timp! weekend, vacanta, altele asemenea.
cand fug la munca, beau o gura de apa :roll:
maybe
io dimineata mananc doar fructe -stomacul e gol si nu fermenteaza aiurea pana ies de-acolo laugh.gif

dar dimineatza inseamna intre orele 05.00 - 06.00

asa incat dupa 7.30 trec la cafeaua aia mare mare , tare si fara un cristal de zahar

si ce se mai aseaza peste zi e complet aleator :wink:
Aylin
La mine micul dejun e intotdeauna o cafelutza cu lapte. biggrin.gif
zzirna
...pai stiti ce zice "mama"...micul dejun e cea mai importanta masa...
eu manac mult dimineata, dar nu dupa ce ma trezesc, dupa ce fac o mica plimbare cu catelusul meu prin parc.
Sweety
la mine e chestia depinde UNDE manc micul dejun , daca e acas e ceva dai si baga rapid ceva ca sa nu pic pe jos :roll: dar cand pap in oras , e altceva 8) preferatul meu e london breakfast ( adik 2 ochiuri cu sunca , lapte cu cereale, paine unsa cu unt si marmelada si mai are si niste chestii cu branzeturi si cafea ) biggrin.gif
boboc3l
apa, paie shi bataie... laugh.gif laugh.gif ..shi cam atat
de obicei nu prea mai am timp shi de mic-dejun(mai ales in timpul saptamanii cand sunt in intarziere, mai mereu ... :roll: :tongue3: ), servesc rapid o cana de lapte(dak...se intampla minunea sa am biggrin.gif )...sau apa...sau..nimic...shi bag in mine toate prostiile pe la scoala :roll: :toothy10:
in vacantza, lapte cu cereale, sau un suc de portocale cu o felie de ceva...ce pica mai la indemana..sau scrob-cu multe legume,cat mai multe..shi cam atat :blob:
Sweety
(boboc3l)

de cand nu am mai auzit vb asta :kisskiss:
boboc3l
(Sweety)
(boboc3l)

de cand nu am mai auzit vb asta :kisskiss:

:flowers1: biggrin.gif am retzinut-o de la bunica mea..mereu mi-o "tranteshte" in fatza cand nu mananc o zi intreaga :roll: :blob8:
tuffgirl
depinde, in fiecare zi e ceva diferit: iaurt, sandwich cu omleta care poate sa fie cu shunca sau cu branza sau cu gogosari murai (inauntru la omleta, e o chestie italiana), oatmeal, cereale, un corn cu unt....oua ochiuri, omleta cu ciuperci. depinde cat timp am shi de obicei breakfast e pe la 11 ca mai devreme nu imi e foame.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno