Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ultimul film Bun pe care l-ati vazut
Cafeneaua Itbox > Cafeneaua Itbox > Divertisment > Film
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
skullpder
Ce filme noi shi interesante ati mai vazut? Ca poate vreau sa le vad si eu laugh.gif
Shewanna
Ultimul film bun pe care l-am vazut era *Brother Bear* care tare mi-a mai placut. Probabil pentru ca eram adunatzi cu totzii la un pahar de urina tongue.gif ca tot e la moda suculentul excrement smile.gif smile.gif smile.gif
skullpder
Subtirel "brother bear", nu se compara cu Finding Nemo de exemplu, da io nu la desene animate ma refeream. La d'alea sa te uitsi tu tongue.gif
FireEyes
Nu stiu cat de bun e, dar
ultimul film pe care l-am vazut a fost
"Cabina Telefonica"
silvioara
Ultimul film pe care l-am vazut a fost "The Passion of the Christ".
marius
Aseara am revazut :
"Tacerea mieilor " si "Dragonul rosu",..
Superbe filme, ... mai ales daca le vizionezi pe amundoua in aceasi seara!
Arvinna
QUO VADIS (Polonia, 2001): bestial!!!!
FireEyes
Poate o sa va surprinda dar eu abia acum am vazut ultima parte din trilogia Stapanul Inelelor.

smile.gif
Shewanna
:arrow: Rareori prinzi pe Hbo un film bun. Sau poate ca sunt numai eu aceea care nu prinde decat din ani in pasti :shock:
Zilele astea de plictiseala m-am t?r?t in pat si am aprins Hbo sa vad ce mai e pe el! Spre norocul meu atunci incepea un film, necunoscut pentru mine, anume Ted Bundy.
L-am vazut pana la sfarsit si m-a shocat de bun ce era. Daca avetzi ocazia neaparat sa il vedetzi caci e criminal, beton, sublim chiar.
L-a vazut cineva? Nu prea cred.. E gen *Culoarul mortii*
Superb. Cu toate ca urasti personajul principal, la final ti se face o mila de el, de l-ai lua la tine acasa smile.gif Tare m-a mai marcat
E o ecranizare dupa un caz real (o sa va shocheze daca vedetzi filmul), un criminal in serie din anii '70 din State care si-a gasit finalul exact ca si in film dupa ce a facut peste 40 de victime.
skullpder
ultimul film pe care l-am vazut (identity -2003) . Bunicel, mai slab decat gothika dar mai bun decat ghost ship.
fetitza
Am vazut niste filme tare klumea recent- Instructie="Basic" cu Travolta si cu S. Jackson, Master and Commander cu Russel Crow, Viata lui Julius Caesar- alt film bun de tot, Ultimul Samurai- pe care l-a vazut deja toata lumea si Passions of Christ- care e o mare porcarie!!!!!
creolegirl
"21 grame" - dur dar adevarat
Catalin
eu ultimul film de mi`a placut e scary movie 3 .. imi place genul acestor comedii smile.gif
skullpder
Butterfly effect. Fenomenal film. Nota 10 din partea mea.
10 days to lose your guy -sau cam asa ceva. mi-a placut, o comedie bunicica. nota 7
Final destination 2 - iar un film deosebit. L-am sters ca prostu de pe calc. Il are cineva pe cd? Nota 9.
FireEyes
Recent am revazut cu placere trilogia Intoarcere in Viitor.
Alucard
Ultimul samurai
Hidalgo
Troia
exact in ordinea asta
FireEyes
Ai vazut Troia pana la urma?
Bravo smile.gif

Eu inca n-am apucat biggrin.gif dar il am tongue.gif
Catalin
vreau si eu Troiaaaaaaaaaa smile.gif
FireEyes
Eu am vazut The Day After Tomorow.
Airman04061969
Din pacate, din martie, n-am mai fost la film. Ultimul film bun pe care l-am vazut a fost "Mona Lisa Smile". Am vazut si "Cold Mountain". Hm ! Sa zicem !
Pai ultimul film ar fi The pianist.Mi-a placut la nebunie.Parca o subscriere la Lista lui Schindler(daca pot sa-i zic asa laugh.gif ).Lista ar putea continua cu The chronicles of Riddick(e super tare SF+actiune).Si I Robot mi-a placut.Iar daca vreti o comedie super kool,va recomand TomCats(portie dubla de r?s,dar nu mai tare ca How High-ul laugh.gif )
Airman04061969
The Pianist ? Yes ! Lista lui Schindler ? Worth a look !
Shewanna
Banuiam eu ca nu numai mie nu mi-a placut Pulp Fction :roll: Prima parte cu Uma era cool, m-am uitat cu placere dar restu era prea urat.
Inca nu am apucat sa vad Kill Bill :wink:
marius
Airman,
Observ ca iti plac filmele cu si despre evrei! laugh.gif

Ultimul film, ... am revazut aseara pt a nush cata oara "Red Dragon" 2002
Airman04061969
Dar ce. mai exista si altfel de filme decat cu evrei ? Jumatate (cel putin !) din Holywood e evreiasca ! laugh.gif
Nu pot sa spun ca-mi plac evreii sau filmele cu/despre ei. Cred ca fac cam mare caz de Holocaust. Rusii au pierdut 20 milioane de oameni in al doilea razboi mondial (printre care si evrei !) si nu fac atata scandal !
skullpder
The girl next door (2004). frumusel filmul, merita vazut, iar Elisha Cuthbert arata super.

Tais Toi (2004) cu Jean Reno si Gerard Depardieu. Comentariile sunt de prisos. Am ras de am cazut pe jos.
roberto
Va sugerez QUO VADIS!
E SUPER.
skullpder
poti sa fi mai explicit te rog?
http://imdb.com/find?tt=on;nm=on;mx=20;q=quo%20vadis
care din ele?
Shewanna
Pai ce e asa linista aici? Nu a mai vazut nimeni vreun film BUN ? :shock:
Hai sa va povestesc eu ce am vazut.
Am vazut The girl Next Door si ii foarte fain filmul biggrin.gif Ati apucat sa vedeti The Forgotten? Beton filmul! Mi-a placut la nebunie.
Si daca tot vorbeste toata pushtimea despre Alien vs. Predator sa va mai spun ca mie nu mi-a placut asa mult, asta poate pentru ca sunt fata si imi plac mai mult genuol de filme asa mai dulci si mai cu umor. In schimb baietii sunt absorbiti de filmul asta :roll:
Asa din domeniul SF mi-a placut The core (calatrie in centrul pamantului), Equilibrium (super trist), putin si The day after Tomorrow, Frequency, Underworld
Din comedii mi-a placut mult Eurotrip, am ras mult si bine, Blonda de la drept 2 (dar banui ca pe nimeni nu il intereseaza biggrin.gif ) Anger Management (ii gen American Pie)
mai povestiti si voi :wink:
Airman04061969
Shewanna, te inseli ! Am vazut si eu Blonda de la drept (1 si 2) si mi s-a parut o comedie (de fapt doua !) tare dragutza. In acelasi timp, daca partea 1 era oarecum hilara, a doua e de-a dreptul sarcastica. Ai vazut si tu cum se lucreaza in politica, nu ? Partea a 2-a a fost un film cu happy-end dar 99 % din cazuri este exact invers.
Personal ma dau in vant dupa Jim Carrey ("Liar,liar" si "Bruce Almighty" sunt CRIMINALE !)
SF-ul nu m-a pasionat niciodata asa ca...
N-am vazut "The Girl Next Door". Tu ai vazut "Notting Hill" (Julia Roberts & Hugh Grant) ? E ceva in genul acesta ?
O comedie buna pe care am, vazut-o recent este "America's Sweethearts' (Julia Roberts si Catherine Zeta-Jones). Desi, in general, ma scoate din minti galeza asta (in sensul rau !) acum chiar mi-a placut cum a jucat.
skullpder
Girl Next Door, fain filmu.
Shark Tale e de luat in seama dar e departe de Shrek. Personajele sunt amuzante rau pt ca imprumuta din trasaturi de la actorii care le-au dat vocile.

Alexander se anunta un film bun. Dar se pare ca l-au amanat putin ca sa prinda oscarurile de anul viitor.
Shewanna
Ce gen ii Alexander ? Sa nu imi ziceti ca ii ceva istoric-actiune ca si TROY ca eu inca am traume de la filmul ala. Maaaaaama ce m-am plictisit :roll: Cica si Braveheart e bun (asa din auzite), eu o vreme ma las de filme de genu.
Nu am vazut Notting Hill, dar nici America's Sweathearts nu a fost la ce m-am asteptat..cam sec :wink:
Si uitati-va la The Forgotten :evil:
Era sa uit, daca va plac comediile de gen How High :twisted: atunci trilogia "Friday" (Friday, Next Friday, Friday After Next) ii BETON smile.gif asa m-am ras!
anca
aseara am vazut The Terminal cu Tom Hanks.
de la Dogville(Nicole Kidman), nu m-a mai impresionat un film asa de tare ca acesta.
Shewanna
Da' chiar asa, um e noul film cu Kidman? AM vazut niste secvente si cred ca e ala in care ea vede intr-un copil fostul sotz, asa e ? Cred ca ii un film fain! Abia astept sa il vad.
The terminal cum e?
anca
(Shewanna)
Da' chiar asa, um e noul film cu Kidman? AM vazut niste secvente si cred ca e ala in care ea vede intr-un copil fostul sotz, asa e ? Cred ca ii un film fain! Abia astept sa il vad.
The terminal cum e?

nu, dogville e un film de anul trecut, in care o tanara se ascunde intr-un orasel, pentru ca era ceva in viata(trecutul) ei ce o speria.oamenii oraselului linistit par de treaba la inceput, dar usor usor incep sa exploateze situatia fetei.un film despre oameni si situatii, extraordinar dupa parerea mea, desi la inceput pare comun, chiar plictisitor.

iar the terminal este un film despre un om care ajungand pe aeroportul JFK , e pus in situatia de a i se anula viza si i se retine pasaportul pentru ca, in timpul zborului, in tara sa avusese loc o lovitura de stat si noul guvern nu era recunoscut pe plan international.
astfel lui i se refuza intrarea in state dar este in imposibilitate de a se intoarce acasa, pentru ca toate zborurile fusesera anulate.
e nevoit sa traiasca in aeroport (terminalul 67).
Shewanna
Care stie cum se numeste ultimul film cu Kidman? Asta in care el vede intr-un copil chipul sotului mort, huh?
Vreun film interesant a mai vazut cineva?Eu nu.
marius
sigur unii o sa rada..
Ultimul film "bun" a fost "Zestrea domnitei Radu" .... tongue.gif , iar inaintea astuia am vazut "Haiducii lui 7 cai" tongue.gif
Florin Piersic si ceilalti...
Misto!
A meritat sa revad .... biggrin.gif
zozolina
pianistul n-am vazut, dar am citit jurnalul dupa care-a fost ecranizat. e scris la rece si-asta mi-a placut. ramane sa vad filmul.. smile.gif
ultimul film pe care l-am vazut si mi-a placut mult a fost "mujeres a bordo de un ataque de nervios"...un nou almodovar laugh.gif
skullpder
Gone with the wind (1939). Suuuuuper. Nu poate fi comparat cu nici un alt film facut pana acum.
zozolina
mie mi s-a parut prost biggrin.gif si acceptabil ptr vremea lui.. laugh.gif
anca
am vazut Cold Mountain cu N Kidman. incercam de ceva timp sa-l vad.
mi-a placut mult, are ceva aparte. e o poveste aproape incredibila, iar imaginatia regizorului pentru final a depasit orice asteptare.
Shewanna
Da, nu-i asa? Si mie mi-a placut mult.
anca
mie imi plac toate filmele ei. mi se pare o actrita extraordinara, iar rolurile pe care le interpreteaza ea au mereu ceva diferit.
skullpder
Two Brothers (2004) un film deosebit (nota 10 pt regizor)
Povestea a doi pui de tigru. Merita vazut
BLu3^babe
The Forgotten(la cinema)...multi s-au pliktisit la filmu` asta da` mie mi-a placut si It's all about the benjamins(acasa) ..
totusi va recomand seria Friday daca inca n-ati vazut-o sau Soul Plane ..sunt super tari filmele biggrin.gif
zozolina
*Vidoq mi-a placut f mult, gerard depardieu e genial oricum (sau asta-i parerea mea)
*Eternal Sunshine of the Spotless Mind - un film captivant. c-o tematica care te face sa te uiti intrigat la tot filmul; jim carrey
*Carne Tremula - e ceva mai vechi...din '97 dar e unul din filmele mele preferate
*Lucia y el Sexo si Mujeres al borde de un ataque de nervios - doua filme facute de almodovar, ambele cu coloana sonora facuta de alberto iglesias, ca si carne tremula..
*Fahrenheit 9/11- stiu ca nu-i un film, ci un documentar. m-a facut sa plang si n-am reusit sa inteleg de ce l-au reales pe bush dupa documentarul asta, desi a aparut inainte de alegeri
*Girl with Pearl Earing - mie mi-a placut din cauza ca citisem cartea, dar e dragutsel regizat
*Donnie Darko - un adolescent bolnav , anuntsat de un iepure gigantic ca sfarsitul lumii se apropie... no comment (dar coloana sonora e brilianta)
Shewanna
Le-am vazut pe toate. M-a surprns finalul la "Eternal..", blonda, o a doua Ralu Filip, nu l-a meritat pe psihicul ala. :roll:
Seria Friday ii bestiala, mai alkes ultimul.. "Tastes so good, makes you wanna slap your maammma!" *slap slap* :mrgreen:
Airman04061969
Mey, eu sunt mai in urma cu filmele. Am vazut recent "Something's Gotta Give" cu Jack Nicholson, Diane Keaton si Amanda Peet. Bunicel dar nu l-as vedea de doua ori. Are cineva idee daca "Simone" cu Al Pacino a aparut pe DVD ? Pe acesta chiar ca l-as cumpara !
Shewanna
Nu mi se pare un film bun Airmanule. E dragut, merge asa intr-o seara. Era simpatic tipul si atat, mai zicea si el niste lucruri haioase. De Simone nu am auzit.
Airman04061969
Asta ziceam si eu Shewanna. Worth a look dar cam atat. "Simone", de fapt "SIMOne" este un film in care Al Pacino, un regizor excentric, ajunge sa supere toate actritele si niciuna nu mai vrea sa lucreze cu el. Colac peste pupaza, fosta lui sotie, producatoare, decide sa nu mai produca filmul la care lucra. Suparat, tipul mergand pe strada, se intalneste cu un fost coleg (programator, acum) care, bolnav de o boala incurabila, ii povesteste ca a creat un software care poate replica fiintele umane (Simulation One - de unde vine si SIMOne). Tipul il ia, il incearca si creaza o actrita virtuala (Simone) dupa gusturile lui, pe care o pune sa joace in filmul abia intrerupt. Tipa capata o faima nemaipomenita, ajungand sa-l eclipseze pe regizor. Disperat, el o "omoara", fapta pentru care este arestat. Intre timp nevasta-sa se prinde de "creatia" lui si o "reinvie", mai mult, ii "cupleaza" pe cei doi si le creaza (tot pe calculator) si un copil, ca sa explice disparitia ei de pe ecrane. Oricum, filmul e haios rau !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno