Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Orase nasoale....
Cafeneaua Itbox > Cafeneaua Itbox > Turism > Orase
Pages: 1, 2
FireEyes
Care ii cel mai nasol (urat?!) oras prin care ati trecut ?
Numiti unu care v-a placut mai putin sau deloc si... bien sur de ce ?
maybe
(FireEyes)
Care ii cel mai nasol (urat?!) oras prin care ati trecut ?
Numiti unu care v-a placut mai putin sau deloc si... bien sur de ce ?
laugh.gif laugh.gif Mizil

dar inca nu sunt pregatita sa va spun de ce laugh.gif
danuz
Orsova
danuz
Orsova
maybe
(danuz)
Orsova

si...
(danuz)
Orsova

smile.gif k k , te cred, ca prea o zici cu foc
dar de ce? smile.gif
danuz
Am ramas placut surprins de peisajul acestui oras
jolie_jojo
(danuz)
Am ramas placut surprins de peisajul acestui oras

o spui ironic avand in vedere topicul nu??? tongue.gif :wink:
danuz
atat de placut ca mi-au smuls o loacrima cainii vagabonzi,sunt draguti daca n-ar musca biggrin.gif
danuz
erata:lacrima
jolie_jojo
Deci....din cauza cainilor nu iti place Orsova...notat....Baseeeeeeee fa domnule ceva ca ne papa astia laugh.gif
Altceva ce nu ti-a mai placut?
Aylin
Mie Orsova nu mi s-a parut asa de rau.
Eu as avea alte nominalizari: Barlad, Falticeni, Tecuci, Ramnicu Sarat, Botosani etc..
jolie_jojo
Tragoviste (bleah) in afara de turnul Chindiei nu prea ai ce vedea.
Orsova mi-a placut mult, dar eu dau atentie mai mult peisajelor decat oamenilor sau curateniei strazilor ..... in fine gusturile nu se discuta! smile.gif
danuz
Or fi cu siguranta orase mai urate,dar prea umblat nu sunt,spun doar de locurile pe unde am trecut
jolie_jojo
Eu nu te-am contrazis...repet gusturile nu se discuta! :wink:
FireEyes
Sa vedeti voi fantome de sate declarate orase cum ar fi Bâlteni (undeva in Gorj) biggrin.gif
jolie_jojo
Ceva gen.....

Brrrrrr :?
Aylin
Ce straduta pitoreasca!!! laugh.gif laugh.gif

(Curios! Am vazut eu o poza .. :roll: )
jolie_jojo
Pai normal ...gugaleste pt '' ulita'' si vezi peste ce dai laugh.gif laugh.gif
eu am vazut si Live asa ceva :wink: Cum am iesit de acolo mi-e si rusine sa spun! :oops:
selen
apropo de imaginea de mai sus si de strazi...eu am ceva de obiectat la tara asta! strazile. sunt saturata de atarea gropi ce rasar la tot pasul. dat TOTUSI ma bucur k macar au inceput sa asfalteze drumul E 578 (campulung-suceava) dar un pod a fost rupt din cauza viiturilor. la iesirea din Vama spre Suceava (pentru cunoscatori). acolo e (sau mai degraba era) un pod kare a fost daramat complet pentru a fi refacut. deci in locul in care era podul nu mai e nimik. pentru ca e singurul pod din zona care face legatura dintre ardeal si moldova e facut la cativa metri langa fostul pod un pod nou dar provizoriu (un singur sens, deci cu semafor). fiinda am trecut de multe ori cu masina pe acest pod, am observat si calitatea acestiua. dupa nici 2 luni au aparut gropile. si mari si numeroase. deci va dati seama de ce calitate era. acum si podul provizoriu e distrus datorita viiturilor. deci 2 poduri, unu langa altul, ambele distruse. am avut noroc k nu eram in zona cand s-a produs accidentul. si nici de atunci nu am trecut pe acolo, deci nu stiu cum arata. acum, masinile care vor sa mearga de la suceava la campulung trebuie sa faca un ocol prin radauti, drum "impodobit" cu 100 km in plus fata de traseul obisnuit. acestei situatii ii pot da un titlu de cateva cuvinte: "traim in romania". voi ce parere aveti? :shock:
Rose Marie
Selen
Bun venit. smile.gif

Nu-mi place Simeria,maine zic si motivele.
danuz
Nu-mi plece nimic! viata e frumoasa si e singura ce-mi place biggrin.gif
danuz
erata:place
Rose Marie
toate orasele iti plac?
dirty_secret
Copsa Mica...nasol oras, foarte poluat si plin de fum!
tuffgirl
Nici mie nu imi place Simeria
floare_albastra
Medias. E cam murdar
adymacsut
(tuffgirl)
Nici mie nu imi place Simeria

E frumoasa gradina botanica din Simeria!
adymacsut
(floare_albastra)
Medias. E cam murdar

Mie totusi imi place Mediasul. E un oras medieval .
Imi plac stradutele vechi din Medias. Ma duc cu gandul la alte timpuri!
Airman04061969
Da, Ady, la alte timpuri: acum 100 de ani ! biggrin.gif Am vazut o poza a orasului Vechta (nordul Germaniei) din 1908. Nu e mare diferenta intre ea si Medias 2008 ! Doar masinile difera ! biggrin.gif
maybe
(Airman04061969)
Da, Ady, la alte timpuri: acum 100 de ani ! biggrin.gif Am vazut o poza a orasului Vechta (nordul Germaniei) din 1908. Nu e mare diferenta intre ea si Medias 2008 ! Doar masinile difera ! biggrin.gif
laugh.gif "gazarii" - atata (mai) avem, bietii de noi laugh.gif
Miracle
nici mie nu-mi place Simeria... E urat.
Si nici Calanul nu ma incanta...de Hunedoara nu mai zic..Oricum la mine pe primul loc e Bucurestiul...in topul oraselor urate.
FireEyes
Mie imi place Bucurestiul pentru agitatia si forfota lui dar si pentru oportunitatile pe care ti le ofera. Pe mine monotonia, linistea oraselor mici ma "omoara". PInsa sunt si kestii care nu-mi plac.
Airman04061969
Iat un top 5, in ordinea urateniei (parerea mea, evident)
Locul cinci; Beijing - afara de Orasul Interzis n-ai ce vedea acolo, numai blocuri tip cutii de chibrit, atat de inghesuite ca abia ai loc sa treci printre ele, pieton fiind.
Locul patru: Turnu Severin. Cam din acelasi motive, n-ai ce vedea acolo, pana si ruinele podului lui Traian, incep sa dispara. Are aspectul unui sat de pescari din secolul XVII. Mai e un motiv, prietenii stiu de ce.
Locul trei; Timisoara. Un amestec nereusit intre cladirile cu aspect vestic si "civilizatia" cu aspect de Mobutosesseseko Kuku NBengu Waza Bada (si va mai luati de "nesimtitii" de bucuresteni).
Locul doi: Varsovia. Motivul - Beijing in varianta europeana.
Locul intai; Amsterdam. Plin de poponari, lesbiene drogati si punkisti.
Mai am un premiu special pentru Medias, dar, nefiind un oras mare, ii aplic un coeficient de corectie si nu-l bag in top.
jolie_jojo
Asteptam replica lui Maybe...care e din Medias...iar de fro 10 zile incoa o gasesti prin Amsterdam ...serios
maybe
aci nu incape replica, oaky, sunt doar...gusturile omului

PESEU: nici mie nu-mi place Mediasul dar... m-am pricopsit
marius
-Marasesti, Tecuci,Barlad, Buzau ,Vaslui,Focsani , Roman

Orase de "tranzit moldovenesc" laugh.gif ce trebuiesc evitate laugh.gif
In garile acestor orase, atentie la posete, aparate filmat, sa nu va fie "saltate" , evitati aglomeratiile si nu coborati in aceste gari laugh.gif laugh.gif deoarece riscati sa deranjati prin tinuta si "accent" betivanii si tiganii "ospitalieri" din zona

"Toate drumurile duc spre moldova" laugh.gif laugh.gif laugh.gif

-Tg Secuiesc(am eu ce am cu "pishta" laugh.gif )
Coryin
Tg Secuiesc - chiar nu mi-a placut deloc,nimik din ce am vazut pe acolo care sa ma impresioneze.. excl.gif ....dar totusi era ceva nou ce nu am mai vazut pana acum......(eu ma contrazic pe mine tongue.gif biggrin.gif )...asta e...probabil fiecare oras are o parte frumoasa si una mai putin frumoasa....
maybe
CITAT(Coryin @ Apr 10 2008, 11:12 AM) *
Tg Secuiesc - chiar nu mi-a placut deloc,nimik din ce am vazut pe acolo care sa ma impresioneze.. excl.gif ....dar totusi era ceva nou ce nu am mai vazut pana acum......(eu ma contrazic pe mine tongue.gif biggrin.gif )...asta e...probabil fiecare oras are o parte frumoasa si una mai putin frumoasa....

dap
depinde mult de motivul pentru care te aflii acolo smile.gif
FireEyes
Oras nasol ? va zic eu oras nasol ! Copsa Mica !
maybe
CITAT(FireEyes @ Apr 10 2008, 11:35 AM) *
Oras nasol ? va zic eu oras nasol ! Copsa Mica !
dap
nici macar nu stiu daca se poate numi oras, tine mai degraba de SF
FireEyes
Orase bomba mai sunt in bazinul motru. Unul este Turceni!
maybe
dap

si de asemenea, Zlagna-Rosia Montana

e MORT
FireEyes
Sau Bâlteni. Alta fantoma. Sate distruse de Ceausescu si ridicate la nivel de oras cu 2-3 blocuri comuniste. TRIST! mai bine ramaneau sate!
nk_12321
Degeaba ii urashul frumos (arhitectural vorbind) daca locuitorii se uite stramb la tine deci conteaza si locuiitorii... parerea mea....
tuffgirl
Pasadena TX phhhheeeewww blink.gif
CrYsSu`
Napoli rolleyes.gif

Mi`a placut si nu mi`a placut biggrin.gif

mi`a placut orasul

Nu` mi`au placut oamenii proshti`!..(unii rolleyes.gif )

maybe
eiii, oemeni (unii chiar proshti), gasesti peste tat rolleyes.gif

asa ca, io tat as vrea sa vad Nappli wink.gif
CrYsSu`
Se calcau pe la semafoare , se impiedicau , vedeai preoti pe motoare`:|
Seela
Cernobil biggrin.gif
jolie_jojo
Neah... mi-ar placea sa pot sa primesc aviz si sa vizitez Cernobilul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno