Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Droguri ati incercat?
Cafeneaua Itbox > Credinta si Spiritualitate > Societate
Pages: 1, 2, 3, 4
Kpu
Fratilor, acesta este un subiect care mi se pare mie este cam neglijat in ultima perioada de toata lumea...au fost niste campanii antidrog dar s-au terminat repede...Ati incercat?daca da de care...si daca te-ai lasat...CUM?
virus
Eu personal am tras cateva tzigari (7 sau undeva pe acolo)... O fo' bune smile.gif Nu am mai fumat nika de vre'un an..., acum mi'ai reamintit de ele 8) , poate fac sa fie pana la urma suma rotunda de 10 :twisted:
Shewanna
DA.DA.DA.
Weed. hash, X
Nu am mai luat de fro' luna. (cand am fost la felix, desi nu prea aveam mare chef sa trag un fum, prietenul meu in schimb s-a facut warza) Am mai mers cu inca cineva (si cu prietena ei) si ala s-a albit la fatza, am rezut ca acolo isi da ortu popii smile.gif Era fainutz. Inca nu m-am lasat si nici nu am de gand sa ma las. Bine'ntzeles in limitele normalului.
Sincer, eu raman fidela alcolului.
Catalin
nu am tras .. nu simt nici o atractie ... raman la tutun si la alcool wink.gif
skullpder
Droguri, hm, n-am tangente. Multumesc mamei mele me aceasta cale ca m-a facut baiat destept tongue.gif
silvioara
cica am fumat si eu acum 2 ani ceva hash, dar atat. oricum daca se va ivi ocazia de "ceva", mai mult ca sigur ca nu o sa refuz.
FireEyes
Niciodata pana acum si nici nu o voi face.
Eu nici nu fumez.
Catalin
nu prea vad rostul drogurilor .... chiar nu il vad
Shewanna
Acuma daca unu are bani si isi permite laugh.gif
Este ca o delicatesa.... nush cum sa va explic. As aca mai bine nu ma hazardez in explicatii.
Bah, de ce mi atat de cunoscut Kpu? De undeva il cunosc.. (sau poate ca am fumat odata impreuna si am intrat la verde amandoi laugh.gif)
Catalin
am bani dar tot nu ma atrage ... delicatese pe dreaq...
Shewanna
Asta pentru ca toata lumea ii freaked out si asculta diferite sfaturi cum ca Vai, am sa ajung un drogat!
Pe dreaq! Nu e deloc asa, nu ajunge nimeni dependent de nimic daca stie ce sa ia si cu masura.
Kpu, tu de ce taci as aacolo, huh?
skullpder
"Bine'ntzeles in limitele normalului. "
"...stie ce sa ia si cu masura"
droguri "... deelicatese" in opinia ta?

Very funny!! Hai sa-ti zic o chestie. Cuvintele astea le-am mai auzit si de la altcineva. Un fost coleg de scoala generala cu care eram bun prieten. Acuma arata ca un schelet ambulant , am inteles ca e bolnav de hepatita si toata lumea stie ca e un "snoop droghy".
So, shewanna, nu te juca cu simtul masurii, pt ca il poti pierde fara sa-ti dai seama.
zozolina
shewi, ce spui tu acolo cu masura e-o tampenie. asa e si cu fumatul, incepi cu-n fum...nu-ti place. apoi te trezesti ca fumezi ca deh, a fost buna masa, ca doar vai..n-am sa-mi beau cafeaua fara o tigare si doamne ce zi infernala la birou.
marijuana nu mi-a dat nici un fel de stare deosebita, am incercat-o de doua ori. mi se pare doar o pierdere de bani si vreme ptr oameni care au prea mult timp liber
Aneisse
Eu am fumat ceva o data de curiozitate si mi-a ajuns. La inceput m-am speriat pt ca incepuse sa-mi bata inima mai repede apoi am inceput sa rad ca proasta din orice...ciudat e ca ma uitam la discoveri cu inca 2 tipi cum vaneaza leul o caprioara (lucru pe care in mod normal nu suport sa-l vad, schimb programul), shi radeam toti trei de ne tavaleam pe jos. Asa de penibila mi s-a parut faza incat a fost si ultima data!
Catalin
drogurile sunt ca tigarile .. intai curiozitatea .. tragi un fum .. cika marijuana nu creaza dependenta .. asa e .. dar curiozitatea a omorat pisica .. si cum omul e aventurier din nastere .. incepe si cu ceva mai tare .. pana ajungi dependent .. si incep chestiile nasoale .. iti trebuie gramu pe zi .. nu ai bani dai in cap si faci rost .. nu ii inteleg pe cei care se drogheaza .. ati zis ca e delicatesa .. parerea voastra .. eu mai bine mananc niste fudulii ca sunt si alea delicatesa si ma simt mai bine dupa ce le mananc :evil:
zozolina
cine are bani isi permite si caviar 8)
Airman04061969
Just say no ! Doctrina lui Nancy Reagan se aplica foarte bine in cazul meu ! Pe langa scoaterea in afara legii (inclusiv cu pedepse pentru utilizatori) as bombarda fara mila toate laboratoarele de preparare si campurile de cultura. Pentru traficanti, trei cuvinte: pedeapsa cu moartea !
tuffgirl
Am incercat o data weed shi nu am simtzit nimic deosebit so asha ca nu am mai incercat deoarece nu a avut efect so nici macar nu pot sa spun cum a fost. Am fumat tzigari dar pe astea le-am lasat de prin septembrie, shi de baut foarte rar cate un pahar de vin. In alte cuvinte nu am vicii nesanatoase.
Riverdance
drogurile nostre ...se vor intalni vreodata...

Eu zic depinde ce droguri se incearca, in ce situatie emotiva si cat de tare dpv caracterial e persoana care le ia.

A lua hasis sau canabis nu duce la dependeta...doar daca unul nu e depresiv rau.

Daca unul incearca heroina si cocaina, s-ar putea sa nu-se mai lase de ele pt mult timp.

Chesita mai aiurita sunt noile pastile 'ecstasy', etc ..astea sunt cele mai tampite, pt ca sunt create intr-un asa mod incat sa-ti stimuleze si mai mult glanda resepctiva care aduce senzatii tari, de fericire si iubire mondiala.

Dar eu cred ca depinde in mare masura in ce moemnt unul ia drogurile si cat de frecvent. Oricat am fi de rationali in momentul cand se iau niste droguri puternice care produc o amintrie faina si placuta la nivel psiho, persoana va incerca in multe cazuri sa re-traiasca aceea senzatie de peace&love...
Airman04061969
(Riverdance)
A lua hasis sau canabis nu duce la dependenta...doar daca unul nu e depresiv rau.

Serios, tu ? 'Ai nu ma-nnebuni ! Parol ? Sa stii, stimabile, ca si hasisul si cannabis dau dependenta (e adevarat mai mult psihica decat fizica). Ca de altfel si tutunul si alcoolul, pe care tot in categoria drogurilor le incadrez !
Shewanna
Eu nu-s nici cu unul dintre ei, sa zicem ca prefer un pahar (doua-trei 8) ) de vin. Dar sunt de parere ca nu da dependenta pentru ca cunosc persoane care fumeaza.
Airman04061969
Ai incercat sa le ascunzi pachetul de tigari pret de vreo jumatate de ora, dupa ce si-au exprimat dorinta de a fuma ? Sa vezi atunci reactie de om dependent !
Shewanna
Eu fumez ocazional tigari obisnuite.
Riverdance
..dependenta ca dependenta, insa trebuie si omul sa vrea, mai sunt si alti factori, nu intotdeauna e doar materia prima de vina.

Fumez si eu din cand in cand, nu duc lipsa, nu mi s-a creat dependenta, la fel si cu vinul sau berea. Pot sa beau 7 beri intr-o seara si sa nu mai beau vreo 5-6 luni...si nu ma dereglez.

Insa, considerand acestea, se zice si se pare ca se intampla ca marile firme de tutun deseori pun pe langa tabac si niste substante care creeaza o stare de dependenta...dar e ciudat de ce se intampla unii si la altii nu!
tuffgirl
Cred ca are de aface si cu vointza omului. Si eu am fumat de la 14 ani :oops: dar cand a venit vorba le-am lasat de parca nu a fost nimic. Mi s-a spus oprestete din fumat shi aia a fost ultima data cand am atins tigara. Acum merg si eu pe strada si fac mofturi cand cineva mai da fumul pe mine, am devenit asha de dificila :roll: laugh.gif
Cu drogurile nu e de gluma insa, este un lucru foarte serios sa devii dependent si de multe ori platesti cu viatza.
uscatel
"am fumat", "fumez", "prefer sa beau".
Eu m-ai zis clar... mai bine drogat decat alcolic...
Stiu ca imi "bat joc de viata" sunt super constient... si o sa ma opresc cand o sa fie nevoie... dar momentan ating perfectiunea si sunt cel mai fericit om de pe planeta. Ma pis pe ia de iarba sau mai nou de hasish... iarba e super spalata si hasish BUN la mai putin de 1.2 mil nu gasesti asa ca mai bun niste K zic eu... asta asa acasa... daca vrei in club ceva lejer... EXT super praf vreo' 4-5 H...
Oricum inca nu am incercat si altceva... cred ca o sa mai incerc niste cocaina si cam atata.... nu ma bag la heroina si alte kkturi... oricum... aveti grija de voi...
si eu as zice sa nu va bagati direct asa... incepeti si voi cu pastile ceva... super strica organismu dar o luna de pastilare nu cred ca e super nashpa nu??? smile.gif
Va urez la toti... sanatate laugh.gif !!!
Airman04061969
(uscatel)
"am fumat", "fumez", "prefer sa beau".
Eu m-ai zis clar... mai bine drogat decat alcolic...
Stiu ca imi "bat joc de viata" sunt super constient... si o sa ma opresc cand o sa fie nevoie... dar momentan ating perfectiunea si sunt cel mai fericit om de pe planeta. Ma pis pe ia de iarba sau mai nou de hasish... iarba e super spalata si hasish BUN la mai putin de 1.2 mil nu gasesti asa ca mai bun niste K zic eu... asta asa acasa... daca vrei in club ceva lejer... EXT super praf vreo' 4-5 H...
Oricum inca nu am incercat si altceva... cred ca o sa mai incerc niste cocaina si cam atata.... nu ma bag la heroina si alte kkturi... oricum... aveti grija de voi...
si eu as zice sa nu va bagati direct asa... incepeti si voi cu pastile ceva... super strica organismu dar o luna de pastilare nu cred ca e super nashpa nu??? smile.gif
Va urez la toti... sanatate laugh.gif !!!

Odihneste-l Doamne pe robul tau, Uscatel, in loc cu verdeata si iartaaa-i Doaaamneee pacatele cele voie si cele fara de vooooie, ca din taraaana ne-am nascut si-n tarana ne vooom intoarceeeee. Fratilor, daca o incepe cu cocaina, eu zic sa strangem bani de coroana, ca mult n-o mai duce !
tuffgirl
Eu nu intzeleg de ce e mai bine sa fi un drug addict decat un alcoholic? Te-ai gandit vreo data sa nu fi nici unul ?
Airman04061969
(tuffgirl)
Eu nu intzeleg de ce e mai bine sa fi un drug addict decat un alcoholic? Te-ai gandit vreo data sa nu fi nici unul ?

What's the difference ? Amandoi sunt bolnavi !
e-SORIN
Nu itzeleg de fapt care este distractzia, atata timp cat itzi face rau.
Sunt total impotriva drogurilor shi tutunului. Nu am incercat nici una nici alta shi nici nu sunt curios.
Mai degraba bei 5 beri (sau cat are fiecare nevoie incat sa devina shi "glumetz" da' nici sa cada sub masa) shi t simtzi bine fara sa itzi afecteze sanatatea decat sa nu shtii pe ce lume eshti shi sa devii un cadavru umblator.
Cat despre dependentza, cel putzin in cazul fumatorilor, nu exista. Asta depinde de vointza fiecaruia. Iar in cazul drogatzilor care au ajuns la un stadiu mult prea varza k sa mai gandeasca coerent ... e normal ... c vointza potzi sa le ceri?
Consider ca drogurile shi tutunul sunt printre primii factori care distrug omenirea.

DROGURILE SHI TUTUNUL VA DISTRUG! TREZITZI-VA!
(Sfat prietenesc ... luatzi-l ca atare :wink: )
Airman04061969
(e-SORIN)
Cat despre dependentza, cel putzin in cazul fumatorilor, nu exista.
Consider ca drogurile shi tutunul sunt printre primii factori care distrug omenirea.

DROGURILE SHI TUTUNUL VA DISTRUG! TREZITZI-VA!
(Sfat prietenesc ... luatzi-l ca atare :wink: )

Ete ca aici gresesti ! Nicotinodependenta este cat se poate de reala si, culmea, in cazul fumatorilor inraiti, devine chiar fizica ! Iar alcoolul este absolut la fel de daunator !
e-SORIN
Shtiu mai multa lume care a reushit sa renuntze la fumat dupa ani buni d fumat intens. Shi asta fara nici un fel d plasture cu nicotina, fara nimik ... shi traiesc in continuare biggrin.gif Asha ca se poate ... vointza sa fie :idea:
Cat despre alcoolul consumat in cantitatzi moderate nu zic ca este in totalitate nedaunator, dar nu se apropie de cele amintite mai sus. Daca nu ma inshel vinul roshu chiar este recomandat de medic :roll:
:noroc: Airman04061969
Airman04061969
Pai bine, mey, tu vorbesti de vinul rosu si ciocnesti cu bere ? laugh.gif :drink:
e-SORIN
Eee ... shi tu acuma ... intentzia conteaza tongue.gif
N-am avut vin ... :drink:
eu
Salut, poate stie sa-mi zica si mie cineva daca la un test de droguri apar consumul de hash,weed? sau cat trebe sa fie perioada de `pauza` ca sa nu apara
ellesDtripp
la un test tipic de droguri...nushtiu daca in romania e la fel dar cel mai probabil consumul de canabis (iarba sau hash) e detectabil cam la maxim o saptamana dupa consum
asta depinde shi de cantitatea shi cat de des fumezi...daca o persoana fumeaza zilnc, poate sa dureze shi o luna pana iese din urina...daca fumeaza ocazional ash zice o saptamana e destul de safe sa nu apara la test...

inca ceva, nu shtiu daca se mai uita lumea la acest thread dar mi se pare destul de amuzant ce parere au romanii despre droguri...nu ca nu ar avea vointa dar in romania lipseste complet informatziile despre groguri...am citit mai sus "nu vad rostu in a lua droguri"...nu toate drogurile sunt bune (ex. cocaina heroina shi alte droguri ce creeaza dependenta majore) dar altele precum iarba (in special iarba) sau ciuperci etc te ajuta sa te dezvoltzi ca persoana...daca treci prin viatza shi toata impresia ta despre ia este ce ai vazut shi ce ai gandit aia mi se pare o viatza pierduta...dorgurile pe langa ca te fac sa te simtzi bine (mai bine ca alcolo shi de multe ori sunt mai safe pentru corp) itzi shi ofera o alta dimensiune a lumii care deshii de multe ori e false itzi da ideea ca ceea ce vezi nu e ce pare shi asta (experianta de a fuma iarba de ex) merita sa incerci macar o data....
Airman04061969
(ellesDtripp)
la un test tipic de droguri...nushtiu daca in romania e la fel dar cel mai probabil consumul de canabis (iarba sau hash) e detectabil cam la maxim o saptamana dupa consum
asta depinde shi de cantitatea shi cat de des fumezi...daca o persoana fumeaza zilnc, poate sa dureze shi o luna pana iese din urina...daca fumeaza ocazional ash zice o saptamana e destul de safe sa nu apara la test...

inca ceva, nu shtiu daca se mai uita lumea la acest thread dar mi se pare destul de amuzant ce parere au romanii despre droguri...nu ca nu ar avea vointa dar in romania lipseste complet informatziile despre groguri...am citit mai sus "nu vad rostu in a lua droguri"...nu toate drogurile sunt bune (ex. cocaina heroina shi alte droguri ce creeaza dependenta majore) dar altele precum iarba (in special iarba) sau ciuperci etc te ajuta sa te dezvoltzi ca persoana...daca treci prin viatza shi toata impresia ta despre ia este ce ai vazut shi ce ai gandit aia mi se pare o viatza pierduta...dorgurile pe langa ca te fac sa te simtzi bine (mai bine ca alcolo shi de multe ori sunt mai safe pentru corp) itzi shi ofera o alta dimensiune a lumii care deshii de multe ori e false itzi da ideea ca ceea ce vezi nu e ce pare shi asta (experianta de a fuma iarba de ex) merita sa incerci macar o data....

Daca ne luam dupa neamul asta, al lui "care este", fooooarte bine o sa ajungem. Dezvolta-ti-as una peste fata, mai "desteptule" care faci propaganda pentrui droguri. Se vede ca esti sub influenta lor de scrii asemenea lucruri !
tuffgirl
Te pomenesti ca asha o fii Airman cum zice el/ea de la atatea "groguri" shi "dorguri" se vede ca e pe un LSD trip chiar daca il scrie diferit laugh.gif
So bagatzi de seama daca fumatzi iarba o sa va facetzi mai destepti, sa nu mai spun de cata materie cenusie o sa va scapatzi :roll: laugh.gif Luatzi exemplu de la amicul/amica de mai sus. :ranjet:
fullger
am doar eu impresia, sau shewanna e doar o show-off de 12 ani ?
fullger
trippatule de la lsd, calmeaza-te cu universurile paralele, wake up !!
tuffgirl
(fullger)
am doar eu impresia, sau shewanna e doar o show-off de 12 ani ?

I would be careful before you start anything not to mention :pelangasubiect:

laugh.gif
ellesDtripp
haha imi spui mie sa "wake up"...macar io shtiu despre ce vorbesc aici...
cum putetzi spune ca drogurile sunt rele daca nici macar nu aveti cea mai mica idee cum anume va afecteaza

vorbitzi despre fumat iarba...dar shtitzi macar ce simtzi cand eshi "high"...deasta zic ca in romania nu e cunostiinta...io nu locuiesc in romania locuiesc intro tzara mult mai dezvoltata shi in curand o sa termin liceul...shi spre deosebire de ce ganditzi probabil voi acuma, am intrat la facultate (defapt la 4)
nu vreau sa ma dau mare shi nici nu aberez, incer doar sa va convig ca realitatea despre droguri e alta. la mine in liceu peste jumate din elevi au incercat iarba shi probabil ca un sfert fumeaza regular, shi culmea...e considerata cea mai buna din zona (shcoala nu iarba, desi si iarba e buna:P).
Inca ceva, sunt sigur ca totzi suntetzi credinciosi nu?! Ia ganditziva...desi poate nu sunt cel mai dus la biserica, shtiu sigur ca Dumnezeu a creat plante shi animale. Alcoolu pe care toti romanii il beau e creat de om pe cand iarba e o planta care creste singura fara ajutoru omului. Care dintre astea doua ar fi LOGIC sa fie mai putin daunatoare?! Nu credetzi ca ilegalizarea iarba e ca shi cum omul se crede mai presus de Dumnezeu, laund de la oameni ce Dumnezeu clar a last pa pamant cu un scop.
tuffgirl
Listen smarty pants, get off your high trip and then talk. Better yet read what you wrote and see if it makes any sense!

P.S. That was for no other than ellesDtripp laugh.gif
ellesDtripp
:roll: first see if any of ur points (non existent) make sense....
tuffgirl
(tuffgirl)
Te pomenesti ca asha o fii Airman cum zice el/ea de la atatea "groguri" shi "dorguri" se vede ca e pe un LSD trip chiar daca il scrie diferit laugh.gif
So bagatzi de seama daca fumatzi iarba o sa va facetzi mai destepti, sa nu mai spun de cata materie cenusie o sa va scapatzi :roll: laugh.gif Luatzi exemplu de la amicul/amica de mai sus. :ranjet:

Asta e ca sa-tzi fac viatza mai usoara darling ellesDtripp shi sa nu te fac mai confused decat esti. Dude read again, nu a fost un point a fost un comment, followed by a statement, sarcastic at that, fact that escaped you, and brings me back to my comment, you are high.
Did you get all that?
Should i write slower so you can understand?
Hexa
Ai vrut sa spui poate dropsuri! Droguri? In armata am fumat Carpati si Nationale insa a fost tare demult.
Anne
eu una as fuma o data iarba sau mai stiu eu ce se fumeaza din curiozitate , sa vad cum e dar in rest nu inteleg rostul drogurilor de nici un fel . nu au rost ! asta e realitatea , asta e lumea in care traim , de ce sa "vezi" u o alta cand nu e ? de ce sa te minti ? oricum trebuie sa o accepti ca sa poti trai , luciditatea e cea mai buna solutie .
am fumat si eu dar departe de mine dependenta . am fumat o sapt prin toamna anului trecut si vreo 6 tigari cam de Paste acum . nu erau decat niste pase proaste prin care trecem si fitze de adolescent tampit ca parca mi-ar fi facut ceva tigarile alea. doar ca atunci cand fumam , fumam vreo 3 tigari una dupa alta si ma cam ameteam . dar nu gasesc rostul in a fuma , nu-mi plac fumatorii , mi se par oameni slabi daca nu se pot lasa de niste tigari . fara implicatiile pe termen lung ce bine aduc ? nici unul ..mirosi a tutun si ti se ingalbenesc dintii ..nici tenul nu arata deloc bine :craniu:
tuffgirl
(Anne)
nu au rost ! asta e realitatea , asta e lumea in care traim , de ce sa "vezi" tu o alta cand nu e ? de ce sa te minti ? oricum trebuie sa o accepti ca sa poti trai , luciditatea e cea mai buna solutie .

ai dreptate, cat despre fumat sunt mai mult daunatoare decat sa te ajute shi tenul sau mirosul urat sunt ultimele pe lista de daunatoare, aici vorbim cancer. :wink:
Anne
cancerul si celelalte precum ipotenta intrau la implicatiile pe termen lung . si aici parerile sunt impartite . sunt destule persoane care fumeaza pana la 80 ani si nu au facut cancer . cunosc un vecin al bunicilor mei . iar cu ipotenta nu cunosc nici un caz, nici ca ar fi adevarata nici ca nu , poate ca de :oops: se ascund ...
in plus ideea cancerului nu mi-e favorabila ..tatal meu fumeaza un pachet si ceva pe zi ...............................
AK47
so....treaba cu iarba asta sta cam asa are parti bune si rele...partile rele ar suna ceva de genu: distrug celulele nervoase in timp si dupa o perioada de ceva ani buni de weed te fac sa vrei sa trec pe ex sau coca sau Doamne fereste hero...mie personal nu-mi e firica decat de hero care stiu sigur ca e nefolositoare.....e pe langa astea 2 parti rele mai sunt cateva mii de parti bune(ma refer strict la iarba noastra cea de toate zilele):stimuleaza creativitatea, te face sa ai o viziune mai buna asupra lumii care te inconjuara, te face sa iubesti sa traiesti, iti deschide noi portite, iti impune o stare de spirit super marpha, ma rog multe rau de tot....cu iarba asta sunt niste faze ceva de genu:stai in fotoliu cu jointu in mana si te uiti pe geam si de oadta il vezi pe unu ca il calca masina si incepi sa zici ceva de genu:"haha ce dobitok si ala ...l-a calcat masina" sau te intinzi cu prietenii la discutii filozofice ceva de genu:"ce ar fi ca omu` sa fie juma om juma coi:d"....oricum si yo am fost anti iarba in trecutul indepartat, dar mi-am revenit si consider ca e foarte folositoare si in plus e naturala, nu creaza dependenta, defapt creaza o usoara dependenta pshica care e de vreo7 ori mai mica ca cea cerata de tutun.in plus ia incercati sa ganditi si voi ceva in genu:"cati oameni mor in fiecare zi de la tutun? cati oameni au murit in 5000 de ani de ganja-nici unu bai nene"...iarba nu te omoara mah...ca sa mori de iarba trebe sa fumezi de 20.000 doza adika vreo8 kg juma adika cativa saci buni de iarba....yo personal nu cunosc pe nimeni care a reusit asta...si in plus ia ganditiva bai fumatori de tutun, la tutun poti sa ajungi sa fumezi lejer si 1-2-3 pachete pe zi, de ex unchiul meu de 60 de ani fumeaza vreo 3 pachete juma pe zi...so ganditiva numai cata nicotina baga in el, la iarba nici nu se pune problema sa poti fuma echivalentu unui pachet de tigari pe zi, asa ca nu iti afecteaza plamanu asa de tare incat sa faci cancer dar nici nu te omoara prin supradoza...oricum yo va recomand din toata inima site-ul asta www.marijuana-ro.com si odta cu el si weedu` in special specia AK47. inca ceva pt cei care spun ca weedu e o delicatese...e rahat delicatese, nu costa mult sa o cresti....adika daca cresti outdor costa chiar putin, numai semintele pe care le poti gasi si la prieteni pe gratis, iar daca cresti indor te costa niste becuri undeva pe la 50$-100$ un singur bec in functie de cat de puternic e si curentu pe care acestea le consuma....yo unu m-am schimbat in bine de cand am inceput...mi s-a "luminat calea catre rastafari", de ex yo ascultam ceva de genu la familia, mafia (multe injuraturi, tampenii, rahaturi care chiar nu sunt folositoare, dar care reliefeaza clar o viata adevarat), apoi am trecut cativa ani pe 2pac la greu pt ca in final bab marley sa imi lumineze calea spre peace!!!!

deci in concluzie FUMATI WEED si numai WEED, nu luati alte droguri ca fac rau, dar WEED-ul e super bun

oricum nici yo nu imi asum riscurile pt greselile de ortografie, tot bowseru e devina biggrin.gif

PEACE AND SMOKE WEED EVERY DAY!!!!!!!!!!!!!!!!![img][/img]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.
Ziare : Anunturi : Reviste : Jocuri online in tehnologie flash : Radio online din romania si pe genuri muzicale, manele, populara, dance, petrecere, tehno